Tetovanie obočia

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
12. 12. 2020
Rozmýšľali ste niekedy o trvalom zvýraznení svojho obočia? Ak o tom náhodou stále uvažujete, predstavíme vám postup, akým sa tetovanie obočia prevádza, ako ho správne ošetriť a udržiavať.

Do hornej vrstvy pokožky sa tetovacím prístrojom vpravia prírodné farbivá. Sú odolné voči vode a potu. Zvýrazňujú krásu očí  alebo vedia korigovať rôzne drobné kozmetické nedostatky.  

Tetovanie obočia metódou čiarkovania

Vymodelovanie dokonalého tvaru obočia, ktoré je na nerozoznanie od pravého. Technika čiarkovania je najnovším hitom v oblasti permanentného mejkapu. Čiarkovaním sa simuluje prirodzený rast chĺpkov obočia, hlavne vtedy, keď je obočie nevýrazné, bez formy alebo vypadané.

Najväčšou výhodou permanentného mejkapu čiarkovaním je možnosť dokonalého vymodelovania tvaru obočia, výber farby obočia od svetlejších hnedých až po tmavé, prirodzenosť a trvanlivosť. Permanentný mejkap sa prevádza na celé obočie alebo len na doplnenie vypadaných častí. Nové obočie by malo vydržať dva až päť rokov. Potom postupne stráca farbu, keďže obsiahnuté prírodné pigmenty sa pomaly vytrácajú.

Je potrebné klásť veľký dôraz na výber pracovníka, ktorý permanentný mejkap robí, nakoľko môže byť neskúsený a permanentný mejkap sa veľmi ťažko odstraňuje.

Mikropigmentácia - šetrný permanentný mejkap

Pôsobí prirodzenejšie a jemnejšie, ako permanentný mejkap, nespôsobuje alergie a je takmer bezbolestná. Mikropigmentáciou sa upravujú: obočie, očné linky a ústa. Jeho životnosť je menšia ako klasický permanentný mejkap, čiže dámy majú možnosť častejšej zmeny a ak ich už farba alebo celkový permanent omrzel, nemusia čakať 5 rokov a cítiť sa nekomfortne, pokiaľ sa pigmenty vstrebú do kože, je šetrnejši k pokožke – neprevádza sa tak hlboko do kože ako klasický a jeho výhodou je prirodzenosť.

Hlavnou výhodou čiarkovaného obočia je jeho prirodzený vzhľad. Nemusíte sa báť, že bude vyzerať násilne ako sa to často stáva pri klasických výplňových tetovaniach. Tvar obočia sa profesionálne upraví – doplní chýbajúce chĺpky, časti obočia – vtedy, ak zákazníčke chýba polovica obočia, dotiahne ho až do konca, či zmení a zkoriguje jeho tvar, aby bol dokonalý ku kontúre tváre a celkovému looku.

Trápi vás pokazený permanentný mejkap obočia, ktorý časom nadobudol odtieň sivej, zelenej, či oranžovej farby? Alebo nie ste spokojná s jeho tvarom, viditeľnými nerovnosťami pravého a ľavého obočia?

Máme pre vás hneď niekoľko spôsobov odstraňovania permanentného mejkapu.

1. Odstraňovanie pigmentov odtetovaním 

Pri odstraňovaní tetovania sa používa roztok, ktorý rozpúšťa pigmenty a tie sa následne vyplavujú z pokožky. Zákrok je potrebné vykonať v 2-3 i viac opakovaniach. Odstrániť tetovanie však nie je možné v prípadoch, ak bolo pôvodné tetovanie vykonané príliš hlboko do pokožky alebo boli použité pigmenty s prímesou syntetiky. Po odstránení permanentného mejkapu je potrebné miesto opať vytetovať a to šetrným spôsobom, inak zostáva nevzhľadné. 

2. Odstraňovanie pigmentov metódou chemického peelingu

Chemický peeling je takisto účinnou metódou odstraňovania pokazeného permanentného mejkapu obočia. Ošetrenie je potrebné opakovať 4x. Po každej aplikácii sa pokožka obočia intenzívne zošúpe, čím sa pigment odstráni. Podmienkou však je, že predchádzajúce tetovanie nebolo aplikované príliš hlboko do pokožky.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu