Slnko, voda - čo na seba?

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
20. 02. 2021
Leto, ročné obdobie ktoré niektorí milujú, iní v láske nemajú. Každopádne je tu a s ním aj čas dovoleniek a problémov, kam s deťmi cez prázdniny. Keď teploty presahujú 30 stupňov nič nepadne lepšie ako relax pri vode.

Kroky mnohých dovolenkárov smerujú k vode. Obľúbené destinácie lákajú turistov slnkom zaliatymi plážami, priezračnou morskou vodou a spoznávaním krás prímorských krajín. Aj na pláži však treba byť IN zhrnieme si pár zásad ktoré vám pomôžu udržať krok s módou 2011.

Povinnou výbavou na pláž sú trendy plavky. Farebným hitom tejto sezóny je modrá. Výhodou  modrastej farby je množstvo odtieňov, z ktorých si určite vyberiete aj vy. Vhodný odtieň môžete zladiť s typom vašej pokožky a dokonca aj odtieňom vlasov. Modrá ej farba, ktorá pristane naozaj každému.

OUT nebudete ani keď sa nahodíte do bielej, nie je iba farbou snehu, jednoznačne patrí aj k letu.

Ak si myslíte, že čierna je nudná farba, leto  2011 má iný názor. V čiernej udržíte krok s módou aj na pláži. Navyše táto nesmrteľná farba schová kilogramy, ktoré sa nepodarilo do leta zhodiť. Aj to je dôvod, prečo by čierne plavky nemali v šatníku chýbať. Je už len na vás či sa rozhodnete pre dvojdielne plavky alebo jednodielne s trendy strihom.

Obľube sa už niekoľko rokov tešia žabky. Pohodlné a praktické, navyše cenovo dostupné. Nejeden dovolenkár ich m v zásobe hneď niekoľko. Keďže existujú v pestrých vyhotoveniach, nie je problém zladiť ich s oblečením, plavkami, či s farbou dosky a snowboarding.

V lete je vítaná ľahká a prievzdušná obuv, ktorou žabky určite sú. Obľúbenosť si držia už niekoľko rokov. Paleta ponuky flip-flopiek je veľmi pestrá. Určite vás poteší aj fakt, že sezónne a dokonca ani dlhodobé nosenie žabiek nespôsobuje vážnejšie problémy ani deformácie nôh. Žabky sú vyrábané z mäkkých umelých materiálov, keďže nie sú stabilné sú vhodné na rekreačné nosenie, na pláži, okolo bazéna. Pri celodennej chôdzi dostávajú nohy zabrať.  Na pultoch predajní sa objavujú aj žabky s vyvýšenou podrážkou. V tomto prípade však odborníci dvíhajú varovný prst, pretože vyvýšená platforma nie je šťastnou voľbou, platforma neumožňuje prirodzené odvíjanie nohy.

Vhodná letná obuv musí byť vzdušná, optimálne stabilná a komfortne tvarovaná. Keď si obujete obuv z nevhodného materiálu, napríklad rôzne umeliny, riskujete vznik plesní. Aj za cenu pokazenia novej frizúry si treba prikryť hlavu. V opačnom prípade ostré slnečné lúče môžu spôsobiť nepríjemné nevoľnosti, vystavovanie sa  škodlivému môžu vyostriť až úpalu a zanechať aj trvalé následky na vašom zdraví.

Na záver vám len poprajem príjemnú dovolenku, opálenie do zlatista.

Pre Senior Portál napísala
Viera Pastorková


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu