Sila liečivých kameňov

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
16. 08. 2020
Môžete ich sile veriť. A takisto nemusíte. Môžete ich pomoc považovať za náhodu. Alebo byť presvedčení o tom, že schopnosť obyčajných kameňov vplývať na človeka, navodzovať u neho pozitívnu náladu, či ochraňovať ho pred nebezpečenstvom je číry nezmysel...

KAMENE DNES A V MINULOSTI

Prečo Mayovia vkladali svojim zosnulým blízkym do úst jadeit? Prečo Egypťania, ktorí šli bojovať, si so sebou brali ako ochranný amulet tyrkys? Údajne, keď cítil, že sa blíži nebezpečenstvo, zmenil farbu a zachránil svojmu nositeľovi život... Či veríte alebo nie, aj kresťanská história je spojená s ich mocou. Napríklad biskupský prsteň je zdobený ametystom, ktorý má symbolizovať duchovú očistu. Do prsteňov kardinálov je vkladaný zafír ako kameň viery, očisty srdca a múdrosti. Sú  v korunovačných šperkoch, bývajú nimi zdobené šaty, používajú sa na okrasu interiérov a vnášajú do nich pokoj.

AKO JE MOŽNÉ, ŽE NA NÁS VPLÝVAJÚ?

 Ako vidíte, ich využitie je rôzne. Stále však nie je vysvetlené ako by kus kameňa mohol tak vplývať na živého tvora? Odpoveď je jednoduchá. Kamene vznikali počas stáročí ba až tisícročí hromadením, spájaním a preskupovaním rôznych prvkov. Zlučovali sa molekuly, ktoré sú si energeticky podobné a viazali sa navzájom. Tak kamene dostávali svoj tvar, svoju farbu a aj silu a účinok. Naše telo je tiež tvorené z veľkého množstva molekúl, ktoré si nesú určitú energiu. Tú si v sebe držíme, vyžarujeme ju do okolia a prenášame ju na iných. Určite každý z nás pozná ľudí plných entuziazmu, ktorí rozžiaria celú  miestnosť hneď ako do nej prídu. Ide z nich pozitívna energia a tú prenášajú na nás. Takisto človek, ktorý sa len mračí a utápa v žiali, nebude pre nás dlhodobo dobrým spoločníkom, pretože keď zotrváme v jeho blízkosti, doľahne jeho smútok aj na nás. Kamene fungujú na rovnakom princípe. Každý z nich má svoj chemický vzorec, svoj zoznam vlastností, ktorými pôsobí na svoje okolie aj na nositeľa prostredníctvom odovzdávania energie. Tomu svoje liečivé vlastnosti cez neviditeľné spojenie rád zapožičia...

KTORÝ JE PRE MŇA TEN PRAVÝ?

V skutočnosti sú len dve cesty ako sa dať so svojím drahokamom dokopy. Prvá je tá, že si sami vyberieme kameň na základe jeho vlastností, ktoré nám chýbajú a chceme ich v sebe vyburcovať. Alebo... Si kameň vyberie nás. Túto cestu volia tí, ktorý by radi našli svoj talizman, ale nevedia sa rozhodnúť, čo za kamienok by to mal byť. Výber je v tom prípade nasledovný: treba sa postaviť pred všetky kamene, ktoré v predajni sú, dobre sa rozhliadnuť a vybrať si ten, od ktorého neviete odtrhnúť zrak, ten, pri ktorom sa zastavíte. To je on. A keď vám pri kúpe vymenujú jeho účinky, možno zistíte, že váš kameň naozaj vie, čo robí, keď si vás vybral.

LÁVOVÉ KAMENE SÚ POUŽÍVANÉ AJ NA MASÁŽ

Tradícia masáže lávovými kameňmi siaha do dávnej histórie. Túto techniku poznali už starí Mayovia a Číňania pred 5000 rokmi. Je založená na tom, že liečivé kúsky hornín, ktoré vznikali pri vysokých teplotách v srdci sopky v sebe viažu energiu. Táto pôsobí relaxačne a regeneračne pri styku s telom. Silné vibrácie kombinované s teplom dokážu uvoľniť blokády na energetických dráhach v organizme a uľaviť od bolesti. Zlepšujú celkový zdravotný stav, poriadne rozprúdia cirkuláciu krvi, kyslíka, živín, aj lymfy v tele. Pôsobia tiež proti pochmúrnej nálade, ktorú nasávajú a odoberajú negatívne pocity z tela.

STAČÍ SI VYBRAŤ...

Pokiaľ prechádzate obdobím neistoty, na zahnanie smútku a pochybností je dobrý zafír. Naučí vás trpezlivosti a pomôže vám prekonať hnev. Červený rubín je kameňom rozhodnutí, dodáva dynamiku a chuť do života. Ametyst podporuje myseľ a koncentráciu. S ním budete vedieť čeliť náročným životným situáciám a nezľaknete sa žiadnej výzvy. Ak potrebujete cítiť lásku- vyberte si ruženín. Už svojou upokojujúcou ružovou farbou vám napovie, že je váš priateľ. Zbaví vás pocitov viny a naučí človeka spoznať vlastnú hodnotu. Chalcedón je kameň rečníkov, pomáha nám porozumieť a načúvať. Vďaka tomu, že pri svojom raste sa dokáže prispôsobiť novým podmienkam, budeme s ním schopný adaptovať sa na novú situáciu a zachovať si vlastnú tvár. Slnečný kameň rozžiari každý deň a s jeho pomocou sa človek bude pozerať hlavne na pozitíva svojho okolia. Tyrkys prináša šťastie, bdie nad svojím majiteľom a ochraňuje ho. Jaspis je kameňom čistým a ušľachtilým, svojimi zemitými farbami ťahá myseľ k triezvemu uvažovaniu. Je vhodný pre tých, ktorí neustále lietajú v oblakoch a potrebujú sa viac orientovať na realitu.

Kameňov je veľa. A všetky čakajú, kým objavíte ich zázračné schopnosti. Tak sa nedajte viac núkať a okúste ich silu.

Pro Senior portál napsala
Martina Halajová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu