Zdraví

Pošlite nám svoj recept

Slnko pomáha aj škodí

Vydáno: 24. 02. 2020
Spolu s letom sa objavujú informácie o tom, akí máme byť na slnku opatrní a máme sa vystríhať prílišnému slnečnému žiareniu. Ale rovnako, ako vie slnko uškodiť, môže aj pomôcť. Na čo je potrebné si dávať pri slnení pozor a na čo je, naopak, slnko pre nás veľmi prospešné?
viacej

Alergia na potraviny – vajcia

Vydáno: 23. 02. 2020
Zdá sa vám tento nadpis akosi zvláštny a nikdy ste o podobnej alergii nepočuli? Najmä mamičky s malými deťmi by vám o nej vedeli povedať svoje. Alergia na vajcia ale začína prekonávať kategóriu detských alergénov a čoraz častejšie sa vyskytuje aj v omnoho vyšších vekových kategóriach. Už na prvý pohľad sa pri tom jedná o veľmi nepríjemný druh potravinovej alergie.
viacej

Jak na zdravé opalování

Vydáno: 22. 02. 2020
Probuzení do slunečného rána je vždy příjemnější, než když po oknech stékají kapky deště. Paprsky nás nabíjí energií, celkově povzbuzují a téměř každý se tak nemůže dočkat léta, kdy si slunění užívá do sytosti. Sluníčko však dokáže být zrádné.
viacej

Přejídání - nebezpečná nemoc

Vydáno: 21. 02. 2020
Není to jen obyčejná chuť na „něco dobrého,“ kdy postupně chodíte a ujídáte. Přejídání je nemoc. A to nebezpečná. Odborníci dokonce přirovnávají stav, kdy se postižená osoba přejí, ke stavu, jakým prochází narkomani.
viacej

I malé Světýlko nabízí velkou pomoc

Vydáno: 20. 02. 2020
Nadací, které se snaží pomáhat, jsou spousty. Vidět je samozřejmě především ty velké, ty střední a malé musejí bojovat mnohdy s nedůvěrou velkých sponzorů i malých dárců. Proč tedy pomáhat právě prostřednictvím Světýlka, zeptali jsme se paní Aleny Uhde, ředitelky obecně prospěšné společnosti Světýlko.
viacej

Gingko biloba – rostlina plná zázračných látek

Vydáno: 19. 02. 2020
Jinak dvoulaločný je znám spíše pod jménem – Gingko biloba. Tato proslulá rostlina uchvátila lidstvo svými prokazatelnými účinky na lidský organismus. A ty nejsou jen tak ledajaké, protože mimo jiného se dotýkají jedno z nejdůležitějších orgánů, bez něhož bychom vlastně ani nebyli lidmi. Řeč je o mozku a jeho činnosti, kterou dokážou výtažky z této významné rostliny velmi výrazně ovlivnit.
viacej

Schizofrenie - víme, co je zač?

Vydáno: 18. 02. 2020
Rozdvojení osobnosti? Nikoliv, přestože většina z nás tuto představu o schizofrenii má. Ve skutečnosti se dá tento pojem nejlépe přeložit jako rozdělené myšlení, jedná se však o poruchu mnoha duševních funkcí. Jak toto onemocnění vzniká, jaké jsou projevy a možnosti léčby?
viacej

Vhodná aj nevhodná letná obuv

Vydáno: 17. 02. 2020
Teplé počasie nás nenúti len meniť oblečenie na čo najľahšie, najvzdušnejšie a pohodlné. Taktiež naše nohy začínajú v teplej a plnej obuvi protestovať, že im je teplo. Preto siahame po variantách, aby aj naše chodidlá mali dostatok vzduchu a priestoru. Je však každá obuv naozaj vhodná?
viacej

Péče o vlasy trochu jinak

Vydáno: 16. 02. 2020
Nepochybne každá žena, ktorej aspoň trochu záleží na jej zovňajšku, chce mať krásne a zdravé vlasy. Dnešná ponuka rozličných prípravkov, ktoré zaručujú vlasy ako z reklamy je bohatá. Pritom je to také jednoduché. Stačí si vybrať, kúpiť a aplikovať. „Výsledok sa určite dostaví“, sľubujú výrobcovia.
viacej

Energetická bomba v plechovke

Vydáno: 15. 02. 2020
Ponuka energetických nápojoch je dnes veľmi pestrá. Konkurencia je silná, o konzumentov bojuje množstvo známych aj neznámych výrobocov. To, čo ich spája je energia v plechovkách, cenové relácie majú rôznorodé. Pochopiteľne populárne nápoje z reklám sú drahšie, kto cche ušetriť, môže si zvoliť menej známu, nenápadnú značku.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu