Aqua abrázia

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
28. 02. 2021
Peelingy sú vhodné pre všetky vekové kategórie a rovnako ako pre dámy tak i pre pánov. Nemali by na ne zabúdať najmä ľudia s mastnou a zmiešanou pleťou. Majitelia suchej pokožky k nim musia pristupovať opatrnejšie.

Aqua abrázia - túto procedúru nájdete aj pod označením skinscaper alebo ultrazvukový peeling. Je najjemnejšou a najpovrchovejšou z procedúr, ktorá je vhodná aj pre suchý typ pleti. Na odlíčenú tvár, ošetrenú jemným peelingom, kozmetička štetcom nanesie tekutinu. Zároveň po tomto mieste prechádza špičkou prístroja, ktorý prenáša vibráciu. Kmity rozprašujú nanesenú tekutinu a spôsobujú odlupovanie odumretých buniek pokožky. Pôsobením vysoko frekvenčného ultrazvuku pleti sa zároveň poskytuje aj jemná, ale intenzívna mikromasáž. Na záver ošetrenia sa môže aplikovať maska, prípadne sérum. Výsledkom je rozžiarená, regenerovaná pleť. Túto procedúru je vhodné opakovať každé tri týždne a je ideálna na kombinovanie s inými omladzujúcimi ošetreniami. V salóne v tomto prípade strávite približne hodinu a pol. Aqua abrázia, rovnako ako mikrodermabrázia, sa nebije so slnečnými lúčmi. No vybehnúť zo salóna rovno na pláž je rizikové. Rovnako nevhodné je i solárium. Cena ultrazvukového peelingu sa pohybuje okolo 20 eur.

Drobné šupiny, sivý odtieň, neveľké zapálené vyrážky. Presne takto sa dožaduje pleť peelingu. Ak ho z pravidelného ošetrenia vynecháte, na povrchu pleti vznikne  hrubšia zrohovatená vrstva. Príliš veľa odumretých buniek bráni preniknutiu výživných látok do pokožky. Môžete si dať akúkoľvek masku, sérum alebo ampulku, ich účinok bude minimálny. Postupne sa oslabí prirodzený ochranný plášť pleti a tá bude citlivejšie reagovať na vonkajšie vplyvy, vírusy i na baktérie.

Okrem toho, že  peeling odstráni odumreté bunky, pokožku obrúsi. Profesionálne výrobky, ktoré sú koncentrovanejšie a prenikajú do väčšej hĺbky, riešia i prvé znaky starnutie, ako sú vrásky či nepravidelné pigmentácie. Využiť ich možno aj pri ťažkostiach s akné. Ak pokožku peelingom podráždite, naštartuje  sa a sama začne pracovať na svojej obnove. Keďže sa naruší pH pokožky a so zlým odíde aj to dobré, každé ošetrenie sa uzatvára maskou, sérom či krémom. Hydratačné i výživné látky  preniknú do rozrušenej pokožky  ľahšie. Obnovovací účinok je tak dvojnásobný. No ak si myslíte, že časté zbrusovanie zastaví známky starnutia, škaredo sa mýlite. Pleť potrebuje po každom ošetrení čas na regeneráciu.

Dnes je k dispozícií množstvo druhov peelingov. Na domáce ošetrenie sú vhodné gélové výrobky s drobnými čiastočkami, salóny ponúkajú okrem prístrojových peelingov i klasické chemické či enzýmové peelingy. Všetky sa realizujú na dôkladne vyčistenej pleti. Nevhodné sú, ak pleť sužujú aktívne zápaly. Pri príliš silnom akné sa najprv obráťte na dermatológa.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu