Ako zatočiť s herpesom

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
10. 04. 2021
Veľa ľudí berie herpes len ako kozmetickú vadu, ale je to v skutočnosti vírusové ochorenie. Stačí, že sa vám urobí raz a máte tento vírus v sebe po celý život. Neexistuje proti nemu žiadne očkovanie alebo lieky, len sa s tým zmieriť. Môžete však urobiť maximum preto, aby vám samotný herpes „nevyklíčil“.

Hneď ako ucítite, že sa vám začína robiť, vezmite si paralen alebo iný liek proti horúčke. Herpes môže vzniknúť z vnútornej horúčosti, keď sa poriadne pretiahnete pri športe, alebo keď na vás lezie chrípka. Ak je opar už vonku, zmrazte ho kockou ľadu.

Nedotýkajte sa ho! Ak je herpes otvorený a hnisavý, ľahko si môžete vírus preniesť aj inam, napríklad do nechtového lôžka. Ak si mastičku nanášate rukami, ihneď si ich potom umyte. Na prevenciu proti oparu pomáhajú aj echinaceové kvapky, kvasnicové tablety, B-komplex alebo riboflavín. Keď sa vám však tvoria často, je potrebné navštíviť imunológa.

Čo zaberie:

  • Mlieko - keď nemáte po ruke nič efektívnejšie, potierajte herpes mliekom. Obsahuje látky, ktoré podporujú hojenie.
  • Kypriaci prášok - zmiešajte prášok s vodou a vzniknutú kašičku naneste v tenkej vrstve na herpes. Zaschne a zabráni vniknutiu nečistôt.
  • Pasta - keď si pretriete herpes tenkou vrstvou zubnej pasty, je chránený a navyše rýchlejšie zasychá.
  • Alkohol - siahnite po silnej pálenke alebo po nejakom kozmetickom prípravku s obsahom alkoholu, ktorý herpes vysuší.
  • Tea Tree olejček - tento všeliek herpes dezinfikuje a urýchľuje hojenie a zmierňuje aj bolesť.
  • Propolis - včelí produkt, ktorý má veľmi silné protibakteriálne antiseptické účinky, prispieva k znecitliveniu a rýchlemu hojeniu rán.
  • Náplasť Compeed - náplasť, ktorá ľahko prekryje herpes. Navyše ju môžete pretrieť rúžom alebo leskom, takže ak ho potrebujete zakryť okamžite, je toto tá pravá voľba

Termoterapia
 


Existujú špeciálne termoterapeutické prístroje, ktorý vyžarujú teplo a vysielajú ultrazvukové vlny. Tým sa vytvára elektromagnetické pole a dôsledkom spolupôsobenia týchto činiteľov sa odbúravajú alergény a toxické látky vyskytujúce sa v prípade herpesu tesne pod povrchom kože. Tiež je zastavená tvorba histamínu, ktorý okrem iného spôsobuje spomenuté problémy. Takýmto spôsobom odstránite začínajúci alebo už rozšírený herpes v priebehu niekoľkých dní.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu