Adrenalín v meste

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
26. 03. 2020
Mosty v Bratislave sú najčastejšie skloňované v dopravnom spravodajstve. Zdržania ťahanice na Apole, uzavretie Starého mosta, jednoducho samé komplikácie pre šoférov.

Niekedy je  prechod mostom nad Dunajom priam adrenalín, no o skutočný adrenalínový zážitok sa postará zoskok z mosta Lafranconi. Zážitok je porovnateľný s bunge jumpingom, pripútaní na lane letíte voľným pádom. Tí, ktorí vyskúšali obe adrenalínové atrakcie však pozorujú rozdiely. Skok z mosta vás ušetrí od trhnutia, ku ktorému dochádza pri bungee.

Skočiť do prázdna s viac ako dvadsať metrovej výšky si vyžaduje poriadnu dávku odvahy. Letíte voľným pádom dvadsať metrov, pod vami je len voda a vy pristane iba štyri metre nad ňou. Prevažna časť zoskoku, 80% pozostáva z voľného pádu, potom sa ešte pohojdáte ponad Dunajom.

Výhodou v porovnaní s bungee je že nepadáte dole hlavou, ale v trošku komfortnejšej polohe. A navyše poteší sa aj peňaženka, zoskok je o pár eúr lacnejší. Aby ste mohli absolvovať kyvadlový zoskok potrebujete pohodlné športové oblečenie, podmienkou je minimálny vek 15 rokov.

Sezóna určená pre túto aktivitu začína v apríli a končí v októbri. Spolu s ďalšími adrenalínovými zážitkami ju vo svojom portfóliu ponúkajú rôzne zážitkové agentúry.

Motivácie účastníkov sú rôzne, chuť zažiť niečo extrémne, alebo si urobiť predprípravu na vyšší level, skok s padákom. Inú časť populácie vedie k skoku túžba prekonať seba samých, preskočiť hranice svojich možností a oslobodiť sa od strach z výšok.

Ľudia adrenalín milujú, podnikanie v tejto branži obchodníkom často prináša úspech.  Adrenalín zasiahol aj módu, trošku nezvyčajnou zábavou sú skákanie topánky.  Namiesto klasickej prechádzky môžete s nimi vyraziť na skákaciu jazdu, preskakovať všetko čo vám skríži cestu. No v tom horšom prípade môžete skončiť aj na chirurgie. Neistý pocit státia s neriadenie skákanie sa nie vždy skončí bezpečným dopadnutím na zem.

Tajomstvo topánok nespočíva v bláznivej pružine, ale v ľahkej kovovej konštrukcii, vytvarovanej do písmenka L.  v originálnom prevedení pochádzajú z Kórei, na našom trhu sa objavujú ich čínskej napodobeniny. Aby ste svoju nohu nekrátili o pohodli stačí ich navliecť na tenisky. Konštrukcia však musí byť upevnená aj na kolene. Obuv s nádychom adrenalínu nepatrí k najlacnejším zábavam.

Asi aj preto v meste veľa skákajúcich ľudí nestretávame, na Slovensku je ich ešte o čosi menej ako v Česku. Milovnícu adrenalínu si skutočne majú z čoho vyberať, vynaliezavý obchodnici pestrú ponuku adrenalínových zážitkov stále rozšírujú. Nechajme sa prekvapiť, čo vymyslia najbližšie.

Pre Senior Portál napísala
Viera Pastorková

 


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu