Zdraví

Pošlite nám svoj recept

Gingko biloba – rostlina plná zázračných látek

Vydáno: 30. 12. 2018
Jinak dvoulaločný je znám spíše pod jménem – Gingko biloba. Tato proslulá rostlina uchvátila lidstvo svými prokazatelnými účinky na lidský organismus. A ty nejsou jen tak ledajaké, protože mimo jiného se dotýkají jedno z nejdůležitějších orgánů, bez něhož bychom vlastně ani nebyli lidmi. Řeč je o mozku a jeho činnosti, kterou dokážou výtažky z této významné rostliny velmi výrazně ovlivnit.
viacej

Zázračná mateří kašička

Vydáno: 29. 12. 2018
Mateří kašička je právem nazývána zázrakem přírodní medicíny. Její účinky si představíme v následujícím článku!
viacej

Vôňa lieči

Vydáno: 28. 12. 2018
Svet je plný vôni, denne naše čuchové receptory zaznamenávajú niekoľko druhou podmetov. Život vo veľkomeste prináša nearomatické úskalia v podobe výfukových plynov, či továrni. Príjemné vôňa rastlín má však na náš organizmus liečivé účinky
viacej

Jak na dentální hygienu?

Vydáno: 27. 12. 2018
Trápí Vás při každé návštěva zubního lékaře bolest způsobená vrtáním zubů a podobných zákroků? Možná byste měli věnovat více času prevenci. A s tím vám rádi poradí dentální hygienisté. Jaké jsou jejich služby, si představíme v následujícím článku.
viacej

Bungee running - netradiční způsob běhu

Vydáno: 26. 12. 2018
V posledních letech se máme možnost seznámit s mnoha netradičními a někdy i trochu zvláštními sporty, které se nezastavitelně vynořují jako huby po dešti. Sporty, při kterých člověk bojuje se svým strachem a překonává sám sebe. Sporty, takt trochu ulítlé, ale na druhou stranu taky zábavné, jako stvořené k odpočinku a zlepšení nejen síly a kondice, ale i nálady. Mají bizardní názvy, které se často už ani nikdo neobtěžuje přeložit do češtiny.
viacej

Ako na jazvy?

Vydáno: 25. 12. 2018
V priebehu života sa väčšina z nás dopracuje k malej či väčšej jazve. Je jedno, či ju spôsobil úraz, operácia, alebo zle zahojená kožná choroba. Jazvy jednoducho nevyzerajú pekne a najradšej by sme sa ich zbavili. Aj keď to tak úplne nejde, existujú prostriedky, ako ich výzor zlepšiť. Správna starostlivosť o jazvy totiž nemá len estetický efekt, prvoradým by malo byť pre nás to, že pokožke okolo jazvy vrátime aspoň časť pôvodnej elasticity.
viacej

Prečo nejfajčiť

Vydáno: 24. 12. 2018
Aj napriek tomu, že fajčenie je najrozšírenejším zlozvykom, percento ľudí, ktorí holdujú tejto neresti neklesá.
viacej

Aqua abrázia

Vydáno: 23. 12. 2018
Peelingy sú vhodné pre všetky vekové kategórie a rovnako ako pre dámy tak i pre pánov. Nemali by na ne zabúdať najmä ľudia s mastnou a zmiešanou pleťou. Majitelia suchej pokožky k nim musia pristupovať opatrnejšie.
viacej

Joggingem ke zdraví i ke krásné postavě

Vydáno: 22. 12. 2018
Jistě jste již tohle záhadné anglické slovíčky někdy zaslechly. Co vlastně znamená a jak jej prakticky aplikovat v našem životě si představíme v následujícím článku.
viacej

Keď se nám snívá

Vydáno: 21. 12. 2018
Sen je málo usporiadaný sled predstáv, zväčša obrazových, ktoré človek zažije v spánku. V odbornej literatúre i v encyklopédiách sa dá nájsť veľké množstvo definícií. Na definíciách sna však veľmi nezáleží, pretože každý z nás z vlastných skúseností vie, že sen je to, čo sa nám počas spánku zdalo. Aj neskutočný dej sa v sne môže javiť úplne reálnym a prežívame ho ako skutočnosť. Až po prebudení zistíme, že sme vlastne iba snívali. Sen má halucinačný charakter. Je produktom psychickej a fyziologickej aktivity počas spánku, ktorá už spomínané halucinácie vyvoláva.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu