Vaření

Pošlite nám svoj recept

Jahody

Vydáno: 13. 05. 2020
V týchto dňoch kraľujú záhradám. Červené, šťavnaté a sladké... Nechajte sa inšpirovať našimi receptami a užite si jahodovú sezónu.
viacej

Chuť Francie v cremé brulée

Vydáno: 12. 05. 2020
Moučník svým názvem tak proslavený, že snad neexistuje nikdo, kdo by o něm ještě neslyšel. Ale mnoho lidí ho ještě nikdy neochutnalo. Co je cremé bruleé a jak na jeho domácí výrobu, si představíme v následujícím článku.
viacej

Jeden ze symbolů léta - vodní meloun

Vydáno: 11. 05. 2020
Dokážete si představit léto bez vodního melounu? Já tedy vůbec. Tato zelenina, mnohými považována za ovoce, se stala určitým symbolem dní prozářených slunečními paprsky a prostoupenými vysokými teplotami. Tento článek je proto věnován právě melounu, jehož sezóna opět začíná.
viacej

Jsou keramické nože opravdu tak dobré?

Vydáno: 10. 05. 2020
Každá pečlivá kuchařka nebo nadšený kuchař má ve svém arzenálu pomůcek k vaření kousky, které celou činnost co nejvíce ulehčují a jsou dobrými pomocníky. Je jedno, zda jde o nejnovější výdobytky moderní doby v podobě elektronických spotřebičů, nebo o ty nejzákladnější drobnosti jako je například vařečka či nůž. A právě nástroj zmíněný jako druhý je tématem dnešního článku, který se vám snaží naservírovat ty nejvytříbenější informace o hitu, co dobyl již mnoho kuchyní, a to o keramických nožích.
viacej

Leto plné hudby

Vydáno: 09. 05. 2020
Slnko, hudba, zábava do neskorých ranných hodín a dobrá patria. Aj takto sa dajú v krátkosti predstaviť hudobné festivaly. K letu už neodmysliteľne patria, niektoré si už vybudovali dlhoročnú tradíciu, no každým rokom pribúdajú nové.
viacej

Light: pomáha alebo škodí?

Vydáno: 08. 05. 2020
Stravovať sa zdravo je snahou takmer každého pozemšťana. Niekoho k tomu vedie túžba rozlúčiť sa s nadbytočnými kilogramami, iných zdravotné problémy, alebo len dobrá vôľa urobiť niečo pre seba.
viacej

Ovocné koláče ľahko a rýchlo

Vydáno: 07. 05. 2020
Počas leta ponúkajú naše záhrady hotové bohatstvo v podobe ovocia a zeleniny. Ak máte v týchto horúčavách chuť na niečo ľahké, rýchle a ovocné, skúste jeden z našich receptov. Ich príprava je jednoduchá a výsledok určite stojí za to.
viacej

Fašiangové pochúťky: Šišky a fánky

Vydáno: 06. 05. 2020
Dostali ste chuť osláviť fašiangy aj inak, ako návštevou maškarného bálu či plesu? Organizujete menšiu oslavu u vás doma? Tak potom by na vašom stole rozhodne nemali chýbať najtypickejšie fašiangové pochúťky. K obom sa vynikajúco hodí mlieko či ovocné kompóty.
viacej

Jablka netradičně

Vydáno: 05. 05. 2020
V posledních letech opadá nadšení z vitaminových bomb v podobě exotického ovoce v kteroukoli roční dobu a články o zdravé výživě hlásí návrat k  sezónním potravinám. Důvodů je hned několik. Máte vše čerstvé, šetříte planetu před zplodinami vzniklými transportem a šetříte taktéž vlastní kapsu. Nyní do našich krajů přichází babí léto a s ním pomalu i první podzimní jablka. Zde jsme pro Vás vybrali několik receptů, jak je dobře zužitkovat.
viacej

Perla talianskej kuchyne - Mozzarella

Vydáno: 04. 05. 2020
Jedna z najznámejších chutí talianskej kuchyne je určite lahodná mozzarella. Jej poznávacím znamením je biela farba, hustá konzistencia a jemná lahodná chuť, ktorá sa rozplýva na jazyku. No samozrejme nie je mozzarella ako mozzarella. Aj keď sa tento druh syra používa aj v iných svetových kuchyniach, z Talianska pochádza tá najkvalitnejšia a najznámejšia mozzarella „di Bufala Campana“. Jej vzácnosť a jedinečnosť pochádza z kvalitnej, vzácnej suroviny a z dôsledného výrobného postupu. Ak ste milovníkom syrov určite si tento kulinársky skvost nenechajte ujsť.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu