Vaření

Pošlite nám svoj recept

Puding - kalorická bomba?

Vydáno: 20. 09. 2018
Kdo by neznal puding – sladký dezert připravovaný z mléka, cukru a pudinkového prášku. Ano, jedná se o poměrně slušnou kalorickou bombu. Můžeme jej připravovat na různé způsoby a využít jej při přípravě mnoha druhů jídel. Pojďme si ale tuto lahůdku blíže připomenout a přiblížit si několik receptů, s kterými zaručeně uspějete při pohoštění svých nejbližších i návštěv.
viacej

Perla talianskej kuchyne - Mozzarella

Vydáno: 19. 09. 2018
Jedna z najznámejších chutí talianskej kuchyne je určite lahodná mozzarella. Jej poznávacím znamením je biela farba, hustá konzistencia a jemná lahodná chuť, ktorá sa rozplýva na jazyku. No samozrejme nie je mozzarella ako mozzarella. Aj keď sa tento druh syra používa aj v iných svetových kuchyniach, z Talianska pochádza tá najkvalitnejšia a najznámejšia mozzarella „di Bufala Campana“. Jej vzácnosť a jedinečnosť pochádza z kvalitnej, vzácnej suroviny a z dôsledného výrobného postupu. Ak ste milovníkom syrov určite si tento kulinársky skvost nenechajte ujsť.
viacej

Netradiční příprava brambor

Vydáno: 18. 09. 2018
Je to pořád dokola: bramborová kaše, pečené brambory, vařené brambory s pažitkou, šťouchané brambory, hranolky. Chtělo by to už něco jiného, co říkáte? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých receptů na netradiční úpravu tolik oblíbené přílohy, jakou jsou brambory.
viacej

Nátierky

Vydáno: 17. 09. 2018
Ideálne na desiatu, rýchlu večeru alebo ako občerstvenie na oslavu. Príprava je vo väčšine prípadov jednoduchá, často si vystačíte iba so surovinami „čo dom dal“ a pritom vykúzlite dobrotu, ktorá budete chutiť veľkým i malým.
viacej

Bryndzové halušky

Vydáno: 16. 09. 2018
Čo ponúknuť cudzincovi pri návšteve Slovenska, aby si ju zapamätal? Chlieb so soľou? Jednoznačne, no hneď po tom by mali prísť na rad bryndzové halušky- slovenské národné jedlo! Ako ich správne pripraviť, aby dostali neopakovateľnú chuť? Ako vybrať vhodnú bryndzu? Kam až siaha ich pôvod?
viacej

Jednohubky neboli chuťovky

Vydáno: 15. 09. 2018
Jednohubka neboli chuťovka se obvykle servíruje při různých slavnostních příležitostech. Na ty však čekat nemusíte a můžete si dopřát jednoduché, rychlé a lehké dobroty kdykoliv. Podívejte se na několik inspirativnách receptů.
viacej

Letné šaláty

Vydáno: 14. 09. 2018
V horúce dni dobre padni niečo ľahké a chutné, či už na obed alebo na večeru. Jednoduché recepty, ktoré vám nižšie ponúkame, vám zaberú len zopár minút. Čím viac ich budete jesť, tým viac vitamínov a výživných látok telu doprajete.
viacej

Chuť z Arabského sveta

Vydáno: 13. 09. 2018
Korenine plné nielen chuti ale aj lákavej vône, to je jeden z výrazných prvkov arabskej kuchyne. No aj v arabskej kuchyni sa na jedálničku nájdu nenápadné jedlá
viacej

Poctivé kakaové maslo

Vydáno: 12. 09. 2018
Niektoré veci nám prídu také bežné, že nám ani nenapadne hľadať, čo sa pod nimi skrýva. Aj o čokoláde sa toho popísalo už mnohé. Rovnako o kakae, z ktorého sa vyrába. Ale čo je to, čo tvorí jej jemnú konzistenciu? Jedna nenápadná, no pre chuť a jemnosť veľmi dôležitá ingrediencia, ktorej farba, vôňa a dokonca ani chuť čokoládu na prvý pohľad nepripomínajú. Napriek tomu čokoláda nie je pravou čokoládou, ak neobsahuje kakaové maslo.
viacej

Niva - kouzla s chutí

Vydáno: 11. 09. 2018
Vždy, když přemýšlím, co si dát dobrého nebo co dobrého uvařit, kombinuji většinou suroviny, které mám zrovna doma a po ruce. Často ale zabrousím na internet nebo do kuchařek a nechám se inspirovat mnoha skvělými recepty. Mezi mé oblíbené suroviny k přípravě pokrmů patří také niva – sýr s modrou plísní uvnitř.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu