Vaření

Pošlite nám svoj recept

Zatracované i milované vegetariánství

Vydáno: 12. 01. 2021
Možná patříte mezi tu část populace, která si neumí představit, že by na svém talíři už nikdy neměla pořádnou flákotu masa. Existují však lidé, kteří si to umí představit, ba co víc – převedli to do praxe. Vegetariánství je styl života, ke kterému se musí přistupovat víc než obezřetně, na druhé straně může být tělu v určitých ohledech opravdu víc než prospěšné.
viacej

Zdravé a pestré šaláty

Vydáno: 11. 01. 2021
Šaláty poväčšine vnímame ako prílohu k jedlu alebo ich „hádžeme“ do kategórie niečo ľahké pod zub. Tieto zdravé a pestré zmesi ale môžu byť aj samostatnou zložkou nášho jedálnička.
viacej

Deň v kuchyni diabetika

Vydáno: 10. 01. 2021
Niektorí ľudia sa v tom, čo zjedia, obmedzujú dobrovoľne, iným to prikáže lekár a nevyliečiteľná choroba. Že však nie je všetkým dňom koniec s človek si môže aj tak dopriať to, na čo má chuť, len v primeranom množstve, nevie každý. Pre diabetikov je preto najdôležitejšie mať prehľad v sacharidových jednotkách, ktoré im pomôžu zorientovať sa v tom, koľko čoho môžu zjesť a čo si smú dopriať.
viacej

Delená strava

Vydáno: 09. 01. 2021
Schdnúť nadbytočné kilogramy a dopriať svojmu telu všetky potrebné žiiny nie je nesplniteľná úloha. V jari sa mnohí pokúšajú zhodiť zimné kilogramy, menej vrstiev oblečenia odkryje tukové vankúšiky. Jarný čas otvára možnosti pre športové aktivity. Konečne môžeme oprášiť bicykle, korčule, zabehať si, alebo si dopriať príjemnú prechádzku v prírode.
viacej

Stravovanie podľa lunárneho kalendára

Vydáno: 08. 01. 2021
Lunárny kalendár je kalendár, teda spôsob cyklického počítania času, ktorý sa zakladá na pozorovaní mesačných cyklov. Určite ste sa už stretli s kalendárom, ktorý podľa mesačných fáz a znamení, doporučuje (alebo vystríha) uskutočňovanie rôznych úkonov na váš organizmus, či záhradu. Používa ho dodnes napríklad islamský kalendár.
viacej

Ako si urobiť celozrnný chlieb podľa vlastných predstáv

Vydáno: 07. 01. 2021
Chlieb je v našich končinách bežnou potravinou konzumovanou denne takmer v každej domácnosti. Hoci v nedávnej minulosti by ste v obchode zohnali len dva druhy chleba – biely a čierny, dnes už máte na výber z množstva možností. Biely a čierny chlieb ako klasika, ktorá nikdy neumiera a mnohé iné „odrody“ ako slnečnicový, ražný, celozrnný, toastový...
viacej

Dobroty z vajíčka

Vydáno: 06. 01. 2021
Veľká noc sa blíži a jej neodmysliteľnou súčasťou sú vajíčka. Ponúkame vám niekoľko receptov, ktorými si môžete doplniť sviatočné menu.
viacej

Čučoriedky, černice – čo s nimi?

Vydáno: 05. 01. 2021
Okrem teplého počasia je leto obdobím, kedy dozrievajú mnohé veľmi zdravé druhy ovocia. Nie s každým si vždy vieme rady, ale ktoré ovocie sa v tomto období naozaj oplatí zaradiť do nášho jedálnička? Aké výhody nám prinesie a na čo je dobré?
viacej

Zeleninové saláty

Vydáno: 04. 01. 2021
Venku se pomalu ale jistě začíná oteplovat a časem se v obchodech a na trzích začnou zase v hojné míře objevovat levnější všechny druhy zeleniny. Pokud jste milovníky zeleniny, salátů a pokrmů připravených ze zeleniny, je tento článek pro vás tím pravým. Jaro a léto přímo vybízí ke zdravější stravě, a proto si o zdravé stravě něco povíme a objeví se zde i pár tipů, jak si vyrobit výtečné pokrmy.
viacej

Slané dobroty

Vydáno: 03. 01. 2021
Sice všichni víme, že slané pochutiny jsou nezdravé, ale někdy, třeba u vína, přece jen dostaneme na nějakou tu slanou dobrotu chuť. A je více možností než jen slané brambůrky či tyčinky.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu