Vaření

Pošlite nám svoj recept

Sója vo vašom jedálničku

Vydáno: 22. 01. 2021
Bielkoviny sú stavebným materiálom pre naše telo. Sú tvorené z 23 aminokyselín, z ktorých 9 si naše telo nedokáže vytvoriť samo. Nazývame ich esenciálne aminokyseliny a je nutné dodávať ich telu v potrave. Sója obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, a preto by sa mala objavovať vo vašej strave. Okrem iného pomáha v tele udržiavať vápnik a je bez cholesterolu. Zabraňuje pôsobeniu voľných radikálov, čim ochraňuje bunky proti starnutiu a chorobám. Znižuje riziko upchávania ciev, srdcových záchvatov a infarktu.
viacej

Kozí syr na chuť i pre zdravie

Vydáno: 21. 01. 2021
Kozie mlieko je vraj zdravšie ako kravské. Hovorí sa, že je elixírom krásy a dlhovekosti. Obsahuje viac vápnika, je dobré na trávenie, pomáha proti stresu, alergiám, rakovine, posilňuje imunitu. Napriek tomu ho u nás málokto pije.
viacej

Chuť Francie v cremé brulée

Vydáno: 20. 01. 2021
Moučník svým názvem tak proslavený, že snad neexistuje nikdo, kdo by o něm ještě neslyšel. Ale mnoho lidí ho ještě nikdy neochutnalo. Co je cremé bruleé a jak na jeho domácí výrobu, si představíme v následujícím článku.
viacej

Připravte si domácí vánoční likéry!

Vydáno: 19. 01. 2021
Pokud si rádi připravujete domácí pochoutky, tyto návody budou právě pro vás. Snadné a přitom netradiční recepty na lahodné likéry potěší nejen při večerním posezení, ale také se mohou stát sladkým dárkem pro blízké. Vynecháme tentokrát klasický a notoricky známý vaječný likér. Připravíme si méně známé, avšak chutí nikterak horší dobroty. Co patří k Vánocům více než vůně perníčků?
viacej

Lístkové cesto ako záchrana

Vydáno: 18. 01. 2021
Lístkové cesto je dnes bežne dostupné v chladenom i zamrazenom stave. Nie je na škodu mať aspoň jeden balíček v mrazničke pre prípad, že sa vám minú inšpirácie na varenie či pečenie alebo potrebujete rýchlo urobiť niečo dobré.
viacej

Co s krupicí a kroupami?

Vydáno: 17. 01. 2021
Krupice ani kroupy se v české kuchyni příliš často nepoužívají. I s těmito zdravými obilovinami se ale dá uvařit řada chutných jídel.
viacej

Káva - nekáva

Vydáno: 16. 01. 2021
Máte vysoký krvný tlak, alebo žalúdočné vredy a váš lekár vám odporučil nepiť kávu? Ak sa jej napriek tomu nechcete vzdať, ale zároveň vám na vašom zdraví záleží, siahne po náhrade, ktoré naši predkovia poznajú už vyše 200 rokov: Zaspomínajte si na uplynulé roky a siahnite opäť po zdravých kávovinách!
viacej

Bryndzové halušky

Vydáno: 15. 01. 2021
Čo ponúknuť cudzincovi pri návšteve Slovenska, aby si ju zapamätal? Chlieb so soľou? Jednoznačne, no hneď po tom by mali prísť na rad bryndzové halušky- slovenské národné jedlo! Ako ich správne pripraviť, aby dostali neopakovateľnú chuť? Ako vybrať vhodnú bryndzu? Kam až siaha ich pôvod?
viacej

Titanové nádobí pomáhá vařit zdravě

Vydáno: 14. 01. 2021
Všeobecný trend zdravého životního stylu začíná vždy u stravování. Proto se hledají stále nové způsoby, jak připravovat pokrmy co nejšetrněji, aby ze surovin tepelnou úpravou nezmizely všechny výjimečné vlastnosti, kterými jsou obohaceny. Velkou oblibu si tak získalo titanové nádobí, s nímž je možno téměř zapomenout na používání oleje a tuku.
viacej

Stravovanie na študentský spôsob

Vydáno: 13. 01. 2021
Zdravá životospráva, o ktorej deti počúvajú už od útleho veku sa na internátoch dostáva do zabudnutia. Študentské domovy, hektický uletený životný štýl nenechávajú veľa priestoru, aby sa študenti zamýšľali nad tým, či to čo jedia je ich zdraviu prospešné.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu