Vaření

Pošlite nám svoj recept

Čo s hroznom...

Vydáno: 03. 12. 2017
Hrozno patrí k najzdravším druhom ovocia. Obsahuje vlákninu, ovocný cukor, kyselinu listovú a minerálne stopové prvky. Hrozno zmierňuje únavu a pomáha pri depresii, takže počas jesenných dní si ho doprajte čo najčastejšie.
viacej

Připravte si domácí vánoční likéry!

Vydáno: 02. 12. 2017
Pokud si rádi připravujete domácí pochoutky, tyto návody budou právě pro vás. Snadné a přitom netradiční recepty na lahodné likéry potěší nejen při večerním posezení, ale také se mohou stát sladkým dárkem pro blízké. Vynecháme tentokrát klasický a notoricky známý vaječný likér. Připravíme si méně známé, avšak chutí nikterak horší dobroty. Co patří k Vánocům více než vůně perníčků?
viacej

Detská výživa

Vydáno: 01. 12. 2017
Záhrady sú plné dozrievajúcich jabĺk. Ideálny čas pustiť sa do prípravy detskej výživy. Či už pre deti alebo dospelých, v zime bude vhodnou pochúťkou a pripomenie vám chuť čerstvého ovocia. Ponúkame vám niekoľko receptov na prípravu ovocnej výživy. Je len na vás, ktorý postup zvolíte.
viacej

Jeden ze symbolů léta - vodní meloun

Vydáno: 30. 11. 2017
Dokážete si představit léto bez vodního melounu? Já tedy vůbec. Tato zelenina, mnohými považována za ovoce, se stala určitým symbolem dní prozářených slunečními paprsky a prostoupenými vysokými teplotami. Tento článek je proto věnován právě melounu, jehož sezóna opět začíná.
viacej

Čarování s bramborami

Vydáno: 29. 11. 2017
Brambory… asi nejčastěji používaná příloha k jídlům. Vídáme ji na talíři v mnoha různých podobách od prostě uvařených, přes kaši až po hranolky. Některým chutnají, jiní je zavrhují.
viacej

Cestovinové šaláty

Vydáno: 28. 11. 2017
Cestoviny sú vďačnou surovinou, ktorú možno pripraviť na mnoho spôsobov. Ak hľadáte jednoduché a rýchle recepty, ktoré môžete využiť pri varení obedu či večere v časovej tiesni, nechajte sa inšpirovať...
viacej

Soté na každý deň inak

Vydáno: 27. 11. 2017
Pozná to snáď každý – v bruchu škvrčí, nie je čas na väčšie kulinárske prípravy, ale predsa len máte chuť na niečo dobrého. Najjednoduchšie na prípravu je kuracie mäso a variácii na to, ako ho pripraviť, je mnoho. Stačí zapojiť len trochu fantázie, nechať sa viesť chuťou a z toho istého základu máte na každý deň niečo nové!
viacej

Začiatok grilovania

Vydáno: 26. 11. 2017
Aj keď kalendárne sa leto ešte nezačalo, teplé počasie je už v plnom prúde. A spolu s ním prichádzajú mnohé radosti, ktoré sme si museli celú zimu odopierať. Pomaly ale isto sa chodíme kúpať na kúpaliská, prechádzky sa v peknom teplom počasí značne predĺžili, skoro každý deň strávime na záhradke. Okrem toho sa ale začína aj sezóna dobre prepečených klobások a mnohých ďalších grilovaných dobrôt.
viacej

Brazília - krajina tisíc tvári

Vydáno: 25. 11. 2017
Najväčší štát Južnej Ameriky, Brazília, pokrýva takmer polovicu jej územia. Juhoamerická krajina je známa hlavne pestovaním kávy. O jej kávových plantážach sa dozvedáme nielen z encyklopédii, populárne sú aj v Brazílskych tele novelách.
viacej

Keramika pri varení

Vydáno: 24. 11. 2017
Poslednú dobu sa v našich kuchyniach začal vyskytovať nový druh riadu – keramický. A to nemám na mysli len taniere a misky, ale predovšetkým nože a panvice. Pomaly ale isto striedajú teflónové výrobky. Čomu vďačia za svoju obľúbenosť a aké sú ich výhody?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu