Vaření

Pošlite nám svoj recept

Cesta těstovin historií a tipy na speciality

Vydáno: 17. 05. 2019
Těstoviny patří mezi nejoblíbenější přílohy, navíc se dají připravit na tisíc a jeden způsob. V následujícím článku se dozvíte nejen zajímavosti z historie, ale také tipy na přípravu netradičních pokrmů právě z těstovin.
viacej

Flambovanie

Vydáno: 16. 05. 2019
Flambovanie je konečná fáza prípravy jedál, pri ktorej už do hotových pokrmov pridávame alkohol a ten zapálime. Cukor v alkohole vzplanutím ľahko skaramelizuje a jedlo dostáva nasladlú arómu.
viacej

Zmrzlina

Vydáno: 15. 05. 2019
Dnes si mnohí z nás ani nevedia predstaviť teplé letné dni bez tejto ľadovej pochúťky. Už len jej samotný názov nesie v sebe ľahkosť oddychu a slnečných lúčov. Evokuje v nás predstavu vyvaľovania sa na pláži a sladkého ničnerobenia. Zmrzlina- maškrta, ktorú sme si obľúbili už v detstve a mnohokrát nám ho aj pripomína. Viete ako vznikla? Kam siaha jej pôvod? Aké príchute existujú? Kedy sa začala vyrábať? Kto vymyslel kornút? Poďme sa na to spolu pozrieť...
viacej

Aký olej použiť?

Vydáno: 14. 05. 2019
Na Slovensku a v Čechách sa bežne používajú hlavne tieto tri druhy olejov – slnečnicový, repkový a olivový. Pri nákupe treba dodržiavať isté pravidlá, okrem ceny, sledujte na etiketách aj krajinu pôvodu, dátum spotreby a na čo sú jednotlivé typy určené.
viacej

Mikrovlnka - jej využitie a riziká

Vydáno: 13. 05. 2019
V súčasnosti vo väčšine domácností tento v podstate novší vynález nájdete. Niektorí z nás nedajú na mikrovlnnú rúru dopustiť a jedlá v nej aj varia.
viacej

Avokádo známé i neznámé

Vydáno: 12. 05. 2019
Máte chuť vyzkoušet něco nového a exotického? Nebo jen přemýšlíte, co si s takovým avokádem počít v kuchyni při přípravě pokrmů? Avokádo je skvělou možností, jak si ozvláštnit náš jídelníček, zahrnout do něj ovoce s významnou výživovou hodnotou a v neposlední řadě si pochutnat na něčem výjimečném.
viacej

Kimči - kórejská nakladaná kapusta

Vydáno: 11. 05. 2019
Staré kórejské porekadlo hovorí: „Muž dokáže žiť bez ženy, ale nie bez kimči.“ Pre nás Európanov je kórejská kuchyňa takmer neznáma, zostáva v tieni rozšírených čínskych a japonských reštaurácií. Je to však škoda, lebo kórejská strava sa vyznačuje množstvom rozmanitých chutí. Tradičné nakladané a kvasené recepty z oblasti dnešnej Kórey sa prvý raz spomínajú už pred tritisíc rokmi v čínskom spise Si-Kyoung.
viacej

Domáce zmrzliny

Vydáno: 10. 05. 2019
Teploty nám budú deň odo dňa stúpať, a tak vám možno miesto teplého jedla, príde vhod trocha ovocnej zmrzliny – napríklad aj jahodovej, keďže jahôd býva v týchto dňoch dostatok. A práve túto zmrzlinu si môžete urobiť úplne sami. Lacno, rýchlo a úplne jednoducho…
viacej

Bylinky a ich využitie v domácej lekárni

Vydáno: 09. 05. 2019
Liečiteľstvo je staré ako ľudstvo samo. Liečitelia existovali už v dobe kamennej a hoci leičili veľmi primitívnym spôsobítkom, liečili. Dnes sa liečenie bylinkami tzv. fytoterapia zaraďuje do alternatívnej medicíny a popri liečení syntetickými látkami (liekmi) je vhodným doplnkom pri mnohých zdravotných problémoch.
viacej

Rýchlo a chutne

Vydáno: 08. 05. 2019
Nečakaná návšteva vie milo prekvapiť, ale gazdinky aj zaskočiť. Snažia sa predviesť ako dobrý hostiteľ a ponúknuť hosťom niečo dobré pod zub. Ponúknem vám pár typov, ktoré vám pomôžu byť pohotovým a dobrým domácim.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu