Vaření

Pošlite nám svoj recept

Delená strava

Vydáno: 13. 10. 2017
Schdnúť nadbytočné kilogramy a dopriať svojmu telu všetky potrebné žiiny nie je nesplniteľná úloha. V jari sa mnohí pokúšajú zhodiť zimné kilogramy, menej vrstiev oblečenia odkryje tukové vankúšiky. Jarný čas otvára možnosti pre športové aktivity. Konečne môžeme oprášiť bicykle, korčule, zabehať si, alebo si dopriať príjemnú prechádzku v prírode.
viacej

Levné, chutné a zdravé – to jsou recepty na večeři!

Vydáno: 12. 10. 2017
Málokterá kuchařka chce ještě po namáhavém dni trávit spoustu času v kuchyni. Proto v tomto článku najdete tři tipy na tři výborná večerní jídla, které nezatíží peněženku ani vaši linii!
viacej

Ryby bez chyby?

Vydáno: 11. 10. 2017
Odborníci na výživu odporúčajú, aby sme ich jedli dvakrát týždenne. No ekologický aktivisti varujú, že si na ne máme dávať pozor, pretože sa v nich hromadia jedy, ktoré poškodzujú naše zdravie. Kto má teda pravdu?
viacej

Co s rajčaty a paprikami? Udělejte si hořčici nebo kečup

Vydáno: 10. 10. 2017
V letošním roce si pěstitelé rajčat a paprik určitě nemohou ztěžovat. Této zeleniny je opravdu dostatek. A když už se přejí všechny nejrůznější saláty, můžete si na zimu udělat výbornou domácí hořčici, kečup, čalamádu a směs zeleniny do polévky.
viacej

Škola volá- správna desiata pre školákov

Vydáno: 09. 10. 2017
Letné prázdniny sú už naozaj minulosťou, rodičom odpadla starosť, ako naplniť voľný čas svojich ratolestí, no na druhej strane aj začiatok školského roka prináša riešenia závažných otázok.
viacej

Jak využít polentu

Vydáno: 08. 10. 2017
Polentu si dopřávají hlavně Italové, ale vyzkoušejte i vy, že pokrm utvořený z kukuřičné mouky, vody a solí, je chutný.
viacej

Pizza - mnohé podoby jedného jedla

Vydáno: 07. 10. 2017
Pizza je veľmi obľúbené jedlo, či už u mladých alebo starších ľudí. Dá sa konzumovať všade: v reštauráciách, v podnikoch, v bufetoch, alebo si ju môžete bez problémov objednať domov. Avšak málokto vie, čím si toto jedlo prešlo, kým sa stalo najznámejšou maškrtou na rodinných oslavách, na stretnutiach s priateľmi, alebo pri dobrom filme vo vašom kresle.
viacej

Zázračné chute s arašidovým maslom

Vydáno: 06. 10. 2017
Vďaka globalizácii a otvorenému trhu sa na pulty našich potravín dostali aj mnohé exotické potraviny. Nemám na mysli len ovocie či zeleninu rôznych tvarov a chutí z krajín, ktoré na mape nájdeme len ťažko. Ak by sme chceli nájsť pôvod tejto potraviny, stačilo by nám zapnúť ktorýkoľvek americký film či seriál. Rovnako hojne sa konzumuje aj v Británii, kde si ho s obľubou natierajú na raňajky na pečivo – arašidové maslo.
viacej

Hmyz na talíři? Proč ne – je zdravý, levný a prý i chutný

Vydáno: 05. 10. 2017
Může i chutnat. Přestože v českých luzích a hájích většina obyvatel chápe hmyz jako něco obtížného a mnohdy i odporného, pravda je, že ve většině světa je hmyz na talíři vítaným zpestřením jídelníčku a někde i svátečním pochutnáním. Enotomofágie – využití hmyzu v potravě člověka - má však svoje propagátory i v České republice.
viacej

Víno v kuchyni

Vydáno: 04. 10. 2017
Víte, které víno se hodí ke kterému pokrmu? Víno je odjakživa oblíbeným nápojem a tak nedí divu, že se začalo využívat i v kuchyni. Podívejme se proto v následujícím článku blíže na ideální chuťové kombinace bílého i červeného vína.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu