Vaření

Pošlite nám svoj recept

Mléčné výrobky

Vydáno: 20. 04. 2018
Mléko a mléčné výrobky jsou odjakživa součástí našeho života už od narození. Jen co se narodíme, už konzumujeme mléko. Co ale o mléku víme? A jak jej co nejlépe zařazovat do svého jídelníčku?
viacej

Netradiční vánoční cukroví

Vydáno: 19. 04. 2018
Cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům – vůně vanilkových rohlíčků, rum z perníčků, kandované ovoce, kokos. Co si ale dům či byt provonět neokoukaným a neochutnaným cukrovím, které rodinu i přátele překvapí? Každá hospodyňka má svůj zaručený, tradicemi opředený a před ostatními chráněný, recept na lahodné vánoční perníčky. Ten nemusíte zahazovat. Pokud ale chcete své blízké či kolegy potěšit něčím novým, můžete například z perníkového těsta vyříznout velký strom a rozdělit jej na různé části. Vznikne tak perníkové puzzle, které pěkně nazdobené a uložené do krabičky můžete použít jako krásný dárek pod stromeček.
viacej

Hmyz na talíři? Proč ne – je zdravý, levný a prý i chutný

Vydáno: 18. 04. 2018
Může i chutnat. Přestože v českých luzích a hájích většina obyvatel chápe hmyz jako něco obtížného a mnohdy i odporného, pravda je, že ve většině světa je hmyz na talíři vítaným zpestřením jídelníčku a někde i svátečním pochutnáním. Enotomofágie – využití hmyzu v potravě člověka - má však svoje propagátory i v České republice.
viacej

Stravovanie podľa lunárneho kalendára

Vydáno: 17. 04. 2018
Lunárny kalendár je kalendár, teda spôsob cyklického počítania času, ktorý sa zakladá na pozorovaní mesačných cyklov. Určite ste sa už stretli s kalendárom, ktorý podľa mesačných fáz a znamení, doporučuje (alebo vystríha) uskutočňovanie rôznych úkonov na váš organizmus, či záhradu. Používa ho dodnes napríklad islamský kalendár.
viacej

Káva - nekáva

Vydáno: 16. 04. 2018
Máte vysoký krvný tlak, alebo žalúdočné vredy a váš lekár vám odporučil nepiť kávu? Ak sa jej napriek tomu nechcete vzdať, ale zároveň vám na vašom zdraví záleží, siahne po náhrade, ktoré naši predkovia poznajú už vyše 200 rokov: Zaspomínajte si na uplynulé roky a siahnite opäť po zdravých kávovinách!
viacej

Stravovanie na študentský spôsob

Vydáno: 15. 04. 2018
Zdravá životospráva, o ktorej deti počúvajú už od útleho veku sa na internátoch dostáva do zabudnutia. Študentské domovy, hektický uletený životný štýl nenechávajú veľa priestoru, aby sa študenti zamýšľali nad tým, či to čo jedia je ich zdraviu prospešné.
viacej

Levné, chutné a zdravé – to jsou recepty na večeři!

Vydáno: 14. 04. 2018
Málokterá kuchařka chce ještě po namáhavém dni trávit spoustu času v kuchyni. Proto v tomto článku najdete tři tipy na tři výborná večerní jídla, které nezatíží peněženku ani vaši linii!
viacej

Pizza - mnohé podoby jedného jedla

Vydáno: 13. 04. 2018
Pizza je veľmi obľúbené jedlo, či už u mladých alebo starších ľudí. Dá sa konzumovať všade: v reštauráciách, v podnikoch, v bufetoch, alebo si ju môžete bez problémov objednať domov. Avšak málokto vie, čím si toto jedlo prešlo, kým sa stalo najznámejšou maškrtou na rodinných oslavách, na stretnutiach s priateľmi, alebo pri dobrom filme vo vašom kresle.
viacej

Aký olej použiť?

Vydáno: 12. 04. 2018
Na Slovensku a v Čechách sa bežne používajú hlavne tieto tri druhy olejov – slnečnicový, repkový a olivový. Pri nákupe treba dodržiavať isté pravidlá, okrem ceny, sledujte na etiketách aj krajinu pôvodu, dátum spotreby a na čo sú jednotlivé typy určené.
viacej

Ako si urobiť celozrnný chlieb podľa vlastných predstáv

Vydáno: 11. 04. 2018
Chlieb je v našich končinách bežnou potravinou konzumovanou denne takmer v každej domácnosti. Hoci v nedávnej minulosti by ste v obchode zohnali len dva druhy chleba – biely a čierny, dnes už máte na výber z množstva možností. Biely a čierny chlieb ako klasika, ktorá nikdy neumiera a mnohé iné „odrody“ ako slnečnicový, ražný, celozrnný, toastový...
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu