Vaření

Pošlite nám svoj recept

Zdravé bambusové výhonky

Vydáno: 08. 03. 2018
Chcete zkusit něco nového z asijské kuchyně? Tak proč ne třeba bambusové výhonky. Křupavé tyčinky lze použít do polévek, hlavních jídel i salátů.
viacej

Avokádo známé i neznámé

Vydáno: 07. 03. 2018
Máte chuť vyzkoušet něco nového a exotického? Nebo jen přemýšlíte, co si s takovým avokádem počít v kuchyni při přípravě pokrmů? Avokádo je skvělou možností, jak si ozvláštnit náš jídelníček, zahrnout do něj ovoce s významnou výživovou hodnotou a v neposlední řadě si pochutnat na něčem výjimečném.
viacej

Domáce džemy a marmelády

Vydáno: 06. 03. 2018
Domáce džemy sú na nezaplatenie. Bežné varenie džemu odparovaním šťavy je zdĺhavé a výsledok nemusí byť vždy perfektný. Navyše spotrebujete množstvo cukru a dlhým varením ovocie stratí farbu, chuť aj väčšinu vitamínov. So želatínovacími prípravkami je výroba jednoduchšia. Fungujú spoľahlivo a hlavne rýchlo. Kým tradičná príprava jednej dávky džemu trvá najmenej 45 minút, so želatínovacím prípravkom iba 6 minút. Podmienkou je dodržanie presného postupu. A zvládne to aj začiatočníčka.
viacej

Perla talianskej kuchyne - Mozzarella

Vydáno: 05. 03. 2018
Jedna z najznámejších chutí talianskej kuchyne je určite lahodná mozzarella. Jej poznávacím znamením je biela farba, hustá konzistencia a jemná lahodná chuť, ktorá sa rozplýva na jazyku. No samozrejme nie je mozzarella ako mozzarella. Aj keď sa tento druh syra používa aj v iných svetových kuchyniach, z Talianska pochádza tá najkvalitnejšia a najznámejšia mozzarella „di Bufala Campana“. Jej vzácnosť a jedinečnosť pochádza z kvalitnej, vzácnej suroviny a z dôsledného výrobného postupu. Ak ste milovníkom syrov určite si tento kulinársky skvost nenechajte ujsť.
viacej

Fašiangové pochúťky: Šišky a fánky

Vydáno: 04. 03. 2018
Dostali ste chuť osláviť fašiangy aj inak, ako návštevou maškarného bálu či plesu? Organizujete menšiu oslavu u vás doma? Tak potom by na vašom stole rozhodne nemali chýbať najtypickejšie fašiangové pochúťky. K obom sa vynikajúco hodí mlieko či ovocné kompóty.
viacej

Pečieme domáci chlieb

Vydáno: 03. 03. 2018
Voňavý, chrumkavý a hlavne chutný. Tak taký je ten správny chlieb. Vyskúšajte si ho doma sami spraviť! Vôbec nezáleží na tom, že zo začiatku vytvoríte akurát tak veľkú placku, domáci chlieb je ten naj...
viacej

Domáce dressingy

Vydáno: 02. 03. 2018
Máte radi dressingy či omáčky a radi v kuchyni experimentujete? Či už k mäsu alebo šalátom, máme tu pre vás zopár tipov, ako si doma urobiť čerstvý dressing podľa chuti.
viacej

Light: pomáha alebo škodí?

Vydáno: 01. 03. 2018
Stravovať sa zdravo je snahou takmer každého pozemšťana. Niekoho k tomu vedie túžba rozlúčiť sa s nadbytočnými kilogramami, iných zdravotné problémy, alebo len dobrá vôľa urobiť niečo pre seba.
viacej

Poctivé kakaové maslo

Vydáno: 28. 02. 2018
Niektoré veci nám prídu také bežné, že nám ani nenapadne hľadať, čo sa pod nimi skrýva. Aj o čokoláde sa toho popísalo už mnohé. Rovnako o kakae, z ktorého sa vyrába. Ale čo je to, čo tvorí jej jemnú konzistenciu? Jedna nenápadná, no pre chuť a jemnosť veľmi dôležitá ingrediencia, ktorej farba, vôňa a dokonca ani chuť čokoládu na prvý pohľad nepripomínajú. Napriek tomu čokoláda nie je pravou čokoládou, ak neobsahuje kakaové maslo.
viacej

Zeštíhlovací tajemství fenyklu

Vydáno: 27. 02. 2018
V České republice se fenykl používá především jako koření a léčivka. Hlízy fenyklu, které vypadají jako cibule zkřížená s řapíkatým celerem, lze však použít i jako zeleninu.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu