Vaření

Pošlite nám svoj recept

Holandské speciality

Vydáno: 09. 11. 2018
Díky holandským zámořským výpravám v minulých stoletích je kuchyně po celém světě ovlivněna tou evropskou. Jaké speciality ale opravdu můžete ochutnat v Nizozemí a co je pro tuto malou zemi typické? Dočtete se v následujícím článku.
viacej

Sladkosť z ovsených vločiek

Vydáno: 08. 11. 2018
Ovsené vločky sú zdrojom bielkovín, zdravých tukov, minerálov a vitamínov. Chýba vám vitamín B, vápnik, fosfor, železo alebo chcete zhodiť pár kíl? Zaraďte do svojho jedálnička ovsené vločky!
viacej

Miešané nápoje

Vydáno: 07. 11. 2018
Blížia sa teplé jarné a letné dni, ktoré predstavujú ideálny čas pre osvieženie sa miešaným nápojom. Či už na party, záhradnej grilovačke, jarnom pikniku, či slávnosti- sú vhodné pre každú príležitosť a niet nimi čo pokaziť. Viete ako vznikli? Aké druhy miešaných nápojov poznáme? Ako ich správne pripraviť? To všetko sa dozviete.
viacej

Rýchlo a chutne

Vydáno: 06. 11. 2018
Nečakaná návšteva vie milo prekvapiť, ale gazdinky aj zaskočiť. Snažia sa predviesť ako dobrý hostiteľ a ponúknuť hosťom niečo dobré pod zub. Ponúknem vám pár typov, ktoré vám pomôžu byť pohotovým a dobrým domácim.
viacej

Mikrovlnka - jej využitie a riziká

Vydáno: 05. 11. 2018
V súčasnosti vo väčšine domácností tento v podstate novší vynález nájdete. Niektorí z nás nedajú na mikrovlnnú rúru dopustiť a jedlá v nej aj varia.
viacej

Banánové dobroty

Vydáno: 04. 11. 2018
Banán… Když se řekne banán, určitě se najde mnoho milovníků i odpůrců této suroviny. Přesto, že v našich krajích banány už značně zdomácněly, stále ho můžeme řadit mezi exotické ovoce. Milovníci tohoto ovoce určitě nad dnešním článkem zaplesají a hned půjdou vyzkoušet recepty, které nabízím níže. Odpůrci se mohou alespoň dozvědět něco zajímavého, co třeba o banánech doposud nevěděli.
viacej

Jak rozeznáme víno?

Vydáno: 03. 11. 2018
Občas máte chuť na skleničku dobrého vína, ale nejste profíci v tomto oboru? Kupujete láhev vína jen tak odhadem či dokonce podle ceny (strategie je drahé, tak musí být dobré)? Označení „s přívlastkem“ či sladké vám nic neříká? Povězme si, jak alespoň laicky zjistíte, jaké víno kupujete a co znamenají všechny ty slova na etiketě.
viacej

Varíme a pečieme s alkoholom

Vydáno: 02. 11. 2018
Akohol pri varení a pečení môže obohatiť vaše dobroty. Nebojte sa a vyskúšajte pridať k tradičným ingredienciám aj pár deci vášho obľúbeného akoholického nápoja.
viacej

Ryby bez chyby?

Vydáno: 01. 11. 2018
Odborníci na výživu odporúčajú, aby sme ich jedli dvakrát týždenne. No ekologický aktivisti varujú, že si na ne máme dávať pozor, pretože sa v nich hromadia jedy, ktoré poškodzujú naše zdravie. Kto má teda pravdu?
viacej

Těstoviny třikrát jinak

Vydáno: 31. 10. 2018
Jaro je tu a s ním je spojena i detoxikace organismu. Detoxikovat, avšak v nepravém slova smyslu, bychom měli i naši kuchyni a zapomenout na některé potraviny. Naopak zařadit množství lehkých pokrmů - na tři zajímavé a rychlé recepty z těstovin se nyní podíváme.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu