Vaření

Pošlite nám svoj recept

Pečeme dobroty...

Vydáno: 21. 09. 2018
Určitě to znáte… má k vám na víkend přijít nějaká návštěva, a vy byste ji rádi pohostili něčím opravdu dobrým. Není lepší nápad, než něco upéct a nabídnout tak hostům jako zákusek třeba ke kávě. Potřebujete inspiraci? Tady je pár receptů.
viacej

Puding - kalorická bomba?

Vydáno: 20. 09. 2018
Kdo by neznal puding – sladký dezert připravovaný z mléka, cukru a pudinkového prášku. Ano, jedná se o poměrně slušnou kalorickou bombu. Můžeme jej připravovat na různé způsoby a využít jej při přípravě mnoha druhů jídel. Pojďme si ale tuto lahůdku blíže připomenout a přiblížit si několik receptů, s kterými zaručeně uspějete při pohoštění svých nejbližších i návštěv.
viacej

Perla talianskej kuchyne - Mozzarella

Vydáno: 19. 09. 2018
Jedna z najznámejších chutí talianskej kuchyne je určite lahodná mozzarella. Jej poznávacím znamením je biela farba, hustá konzistencia a jemná lahodná chuť, ktorá sa rozplýva na jazyku. No samozrejme nie je mozzarella ako mozzarella. Aj keď sa tento druh syra používa aj v iných svetových kuchyniach, z Talianska pochádza tá najkvalitnejšia a najznámejšia mozzarella „di Bufala Campana“. Jej vzácnosť a jedinečnosť pochádza z kvalitnej, vzácnej suroviny a z dôsledného výrobného postupu. Ak ste milovníkom syrov určite si tento kulinársky skvost nenechajte ujsť.
viacej

Netradiční příprava brambor

Vydáno: 18. 09. 2018
Je to pořád dokola: bramborová kaše, pečené brambory, vařené brambory s pažitkou, šťouchané brambory, hranolky. Chtělo by to už něco jiného, co říkáte? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých receptů na netradiční úpravu tolik oblíbené přílohy, jakou jsou brambory.
viacej

Nátierky

Vydáno: 17. 09. 2018
Ideálne na desiatu, rýchlu večeru alebo ako občerstvenie na oslavu. Príprava je vo väčšine prípadov jednoduchá, často si vystačíte iba so surovinami „čo dom dal“ a pritom vykúzlite dobrotu, ktorá budete chutiť veľkým i malým.
viacej

Bryndzové halušky

Vydáno: 16. 09. 2018
Čo ponúknuť cudzincovi pri návšteve Slovenska, aby si ju zapamätal? Chlieb so soľou? Jednoznačne, no hneď po tom by mali prísť na rad bryndzové halušky- slovenské národné jedlo! Ako ich správne pripraviť, aby dostali neopakovateľnú chuť? Ako vybrať vhodnú bryndzu? Kam až siaha ich pôvod?
viacej

Jednohubky neboli chuťovky

Vydáno: 15. 09. 2018
Jednohubka neboli chuťovka se obvykle servíruje při různých slavnostních příležitostech. Na ty však čekat nemusíte a můžete si dopřát jednoduché, rychlé a lehké dobroty kdykoliv. Podívejte se na několik inspirativnách receptů.
viacej

Letné šaláty

Vydáno: 14. 09. 2018
V horúce dni dobre padni niečo ľahké a chutné, či už na obed alebo na večeru. Jednoduché recepty, ktoré vám nižšie ponúkame, vám zaberú len zopár minút. Čím viac ich budete jesť, tým viac vitamínov a výživných látok telu doprajete.
viacej

Chuť z Arabského sveta

Vydáno: 13. 09. 2018
Korenine plné nielen chuti ale aj lákavej vône, to je jeden z výrazných prvkov arabskej kuchyne. No aj v arabskej kuchyni sa na jedálničku nájdu nenápadné jedlá
viacej

Poctivé kakaové maslo

Vydáno: 12. 09. 2018
Niektoré veci nám prídu také bežné, že nám ani nenapadne hľadať, čo sa pod nimi skrýva. Aj o čokoláde sa toho popísalo už mnohé. Rovnako o kakae, z ktorého sa vyrába. Ale čo je to, čo tvorí jej jemnú konzistenciu? Jedna nenápadná, no pre chuť a jemnosť veľmi dôležitá ingrediencia, ktorej farba, vôňa a dokonca ani chuť čokoládu na prvý pohľad nepripomínajú. Napriek tomu čokoláda nie je pravou čokoládou, ak neobsahuje kakaové maslo.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu