Vaření

Pošlite nám svoj recept

Kimči - kórejská nakladaná kapusta

Vydáno: 09. 12. 2019
Staré kórejské porekadlo hovorí: „Muž dokáže žiť bez ženy, ale nie bez kimči.“ Pre nás Európanov je kórejská kuchyňa takmer neznáma, zostáva v tieni rozšírených čínskych a japonských reštaurácií. Je to však škoda, lebo kórejská strava sa vyznačuje množstvom rozmanitých chutí. Tradičné nakladané a kvasené recepty z oblasti dnešnej Kórey sa prvý raz spomínajú už pred tritisíc rokmi v čínskom spise Si-Kyoung.
viacej

Ten pravý kotlíkový guláš

Vydáno: 08. 12. 2019
Aké by to bolo leto, keby sa aspoň raz nevybrala rodina a priatelia do prírody a pri ohníku si okrem opekania neuvarili aj poriadny, chutný guláš? Ten určite patrí k letnej pohode, chatám či výletom do lesa. Nejde pri tom o veľmi náročnú vec, ale chuťovo sa líši aj v tých najnenápadnejších zmenách.
viacej

Čučoriedky, černice – čo s nimi?

Vydáno: 07. 12. 2019
Okrem teplého počasia je leto obdobím, kedy dozrievajú mnohé veľmi zdravé druhy ovocia. Nie s každým si vždy vieme rady, ale ktoré ovocie sa v tomto období naozaj oplatí zaradiť do nášho jedálnička? Aké výhody nám prinesie a na čo je dobré?
viacej

Ako si urobiť celozrnný chlieb podľa vlastných predstáv

Vydáno: 06. 12. 2019
Chlieb je v našich končinách bežnou potravinou konzumovanou denne takmer v každej domácnosti. Hoci v nedávnej minulosti by ste v obchode zohnali len dva druhy chleba – biely a čierny, dnes už máte na výber z množstva možností. Biely a čierny chlieb ako klasika, ktorá nikdy neumiera a mnohé iné „odrody“ ako slnečnicový, ražný, celozrnný, toastový...
viacej

Pečeme dobroty...

Vydáno: 05. 12. 2019
Určitě to znáte… má k vám na víkend přijít nějaká návštěva, a vy byste ji rádi pohostili něčím opravdu dobrým. Není lepší nápad, než něco upéct a nabídnout tak hostům jako zákusek třeba ke kávě. Potřebujete inspiraci? Tady je pár receptů.
viacej

Holandské speciality

Vydáno: 04. 12. 2019
Díky holandským zámořským výpravám v minulých stoletích je kuchyně po celém světě ovlivněna tou evropskou. Jaké speciality ale opravdu můžete ochutnat v Nizozemí a co je pro tuto malou zemi typické? Dočtete se v následujícím článku.
viacej

Pečieme domáci chlieb

Vydáno: 03. 12. 2019
Voňavý, chrumkavý a hlavne chutný. Tak taký je ten správny chlieb. Vyskúšajte si ho doma sami spraviť! Vôbec nezáleží na tom, že zo začiatku vytvoríte akurát tak veľkú placku, domáci chlieb je ten naj...
viacej

Snadné koktejly s kapkou alkoholu

Vydáno: 02. 12. 2019
O koktejlech bez kapky alkoholu jsme psali už v předchozím článku. Dnes jsme si pro vás připravili několik typů na ty, kdo si rádi dají něco ostřejšího. Pomineme ty nejznámější drinky a zaměříme se na jednodušší, které snadno připravíte sami doma.
viacej

Bábovka třikrát jinak

Vydáno: 01. 12. 2019
Vaření a pečení je pro spoustu hospodyněk radost. Hlavně potom to pečení. Některé z nás neustále vymýšlejí nové a nové recepty, kterými by ohromily okolí. Nemusíme ale vymýšlet nic světoborného. Stačí, když obměníme již zaběhlé recepty.
viacej

Těstoviny třikrát jinak

Vydáno: 30. 11. 2019
Jaro je tu a s ním je spojena i detoxikace organismu. Detoxikovat, avšak v nepravém slova smyslu, bychom měli i naši kuchyni a zapomenout na některé potraviny. Naopak zařadit množství lehkých pokrmů - na tři zajímavé a rychlé recepty z těstovin se nyní podíváme.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu