Vaření

Pošlite nám svoj recept

Zákusky, které zvládnete aj doma

Vydáno: 09. 10. 2020
Na to, aby ste si pochutili na lahodnom zákusku už viac nemusíte merať cestu do cukrárne. Postačí vám trocha šikovnosti a prípravu niektorých sladkých dobrôt zvládnete i sami doma.
viacej

Suši

Vydáno: 08. 10. 2020
Suši je tradičné japonské jedlo pozostávajúce z ochutenej ryže a surových alebo tepelne upravovaných surovín. K tejto do mäkka uvarenej ryže sa podáva zväčša surová alebo marinovaná ryba, dary mora a zelenina.
viacej

Keramika pri varení

Vydáno: 07. 10. 2020
Poslednú dobu sa v našich kuchyniach začal vyskytovať nový druh riadu – keramický. A to nemám na mysli len taniere a misky, ale predovšetkým nože a panvice. Pomaly ale isto striedajú teflónové výrobky. Čomu vďačia za svoju obľúbenosť a aké sú ich výhody?
viacej

Niva - kouzla s chutí

Vydáno: 06. 10. 2020
Vždy, když přemýšlím, co si dát dobrého nebo co dobrého uvařit, kombinuji většinou suroviny, které mám zrovna doma a po ruce. Často ale zabrousím na internet nebo do kuchařek a nechám se inspirovat mnoha skvělými recepty. Mezi mé oblíbené suroviny k přípravě pokrmů patří také niva – sýr s modrou plísní uvnitř.
viacej

Ryžový nákyp

Vydáno: 05. 10. 2020
I keď je ryža jednotkou medzi základnými potravinami v Ázii, i v našom jedálničku má bohaté zastúpenie. U nás sa však ryža väčšinou upravuje na slano a používa sa ako príloha k k mäsu. No skúste si ju urobiť na sladko s ovocím ako ryžový nákyp a uvidíte, že je chutná i v tomto smere.
viacej

Bylinky v naší kuchyni

Vydáno: 04. 10. 2020
Vaříte rádi? Pokud ano, zkoušíte nové a nové recepty a pořád vám v nich něco chybí? Zkuste vyzkoušet čerstvé, případně sušené bylinky (nejlépe pěstované doma) a uvidíte, že pokrmy hned dostanou jinou, možná i lepší chuť.
viacej

Zatracované fast foody

Vydáno: 03. 10. 2020
Co si dáte dnes k obědu? Uvaříte si něco doma či půjdete do restaurace, popřípadě do studentské či zaměstnanecké jídelny? Nebo si podobně jako mnoho jiných lidí odskočíte do Mc Donalds či KFC?
viacej

Zázračné chute s arašidovým maslom

Vydáno: 02. 10. 2020
Vďaka globalizácii a otvorenému trhu sa na pulty našich potravín dostali aj mnohé exotické potraviny. Nemám na mysli len ovocie či zeleninu rôznych tvarov a chutí z krajín, ktoré na mape nájdeme len ťažko. Ak by sme chceli nájsť pôvod tejto potraviny, stačilo by nám zapnúť ktorýkoľvek americký film či seriál. Rovnako hojne sa konzumuje aj v Británii, kde si ho s obľubou natierajú na raňajky na pečivo – arašidové maslo.
viacej

Ako na kysnuté cesto

Vydáno: 01. 10. 2020
Kysnuté koláče a celkovo, kysnuté cesto, bolo základným hodovým a slávnostným jedlom našich predkov. Obsahovalo len tú najlepšiu múku, vtedy veľmi vzácny cukor a kvások, ktorého príprava si vyžadovala niekoľko dní. Dnes je to omnoho jednoduchšie, ale koláče z neho naďalej ostali vyhľadávanou pochúťkou!
viacej

Domáce džemy a marmelády

Vydáno: 30. 09. 2020
Domáce džemy sú na nezaplatenie. Bežné varenie džemu odparovaním šťavy je zdĺhavé a výsledok nemusí byť vždy perfektný. Navyše spotrebujete množstvo cukru a dlhým varením ovocie stratí farbu, chuť aj väčšinu vitamínov. So želatínovacími prípravkami je výroba jednoduchšia. Fungujú spoľahlivo a hlavne rýchlo. Kým tradičná príprava jednej dávky džemu trvá najmenej 45 minút, so želatínovacím prípravkom iba 6 minút. Podmienkou je dodržanie presného postupu. A zvládne to aj začiatočníčka.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu