Vaření

Pošlite nám svoj recept

Kuchyňa podľa pravidiel Tóry

Vydáno: 10. 10. 2020
Tradície v príprave židovských pokrmov určuje náboževstvo. Na jedálničku nenájdete bravčovinu, mäso zo zajaca ani králika. Príprava mäsitých pokrmov sa musí riadiť prísnym zasadami. Základnou kostrou židovského kulinárstva sú pravidlá kašrutu rozlíšenie čistých- košér a nečistých- trejf jedál.
viacej

Zákusky, které zvládnete aj doma

Vydáno: 09. 10. 2020
Na to, aby ste si pochutili na lahodnom zákusku už viac nemusíte merať cestu do cukrárne. Postačí vám trocha šikovnosti a prípravu niektorých sladkých dobrôt zvládnete i sami doma.
viacej

Suši

Vydáno: 08. 10. 2020
Suši je tradičné japonské jedlo pozostávajúce z ochutenej ryže a surových alebo tepelne upravovaných surovín. K tejto do mäkka uvarenej ryže sa podáva zväčša surová alebo marinovaná ryba, dary mora a zelenina.
viacej

Keramika pri varení

Vydáno: 07. 10. 2020
Poslednú dobu sa v našich kuchyniach začal vyskytovať nový druh riadu – keramický. A to nemám na mysli len taniere a misky, ale predovšetkým nože a panvice. Pomaly ale isto striedajú teflónové výrobky. Čomu vďačia za svoju obľúbenosť a aké sú ich výhody?
viacej

Niva - kouzla s chutí

Vydáno: 06. 10. 2020
Vždy, když přemýšlím, co si dát dobrého nebo co dobrého uvařit, kombinuji většinou suroviny, které mám zrovna doma a po ruce. Často ale zabrousím na internet nebo do kuchařek a nechám se inspirovat mnoha skvělými recepty. Mezi mé oblíbené suroviny k přípravě pokrmů patří také niva – sýr s modrou plísní uvnitř.
viacej

Ryžový nákyp

Vydáno: 05. 10. 2020
I keď je ryža jednotkou medzi základnými potravinami v Ázii, i v našom jedálničku má bohaté zastúpenie. U nás sa však ryža väčšinou upravuje na slano a používa sa ako príloha k k mäsu. No skúste si ju urobiť na sladko s ovocím ako ryžový nákyp a uvidíte, že je chutná i v tomto smere.
viacej

Bylinky v naší kuchyni

Vydáno: 04. 10. 2020
Vaříte rádi? Pokud ano, zkoušíte nové a nové recepty a pořád vám v nich něco chybí? Zkuste vyzkoušet čerstvé, případně sušené bylinky (nejlépe pěstované doma) a uvidíte, že pokrmy hned dostanou jinou, možná i lepší chuť.
viacej

Zatracované fast foody

Vydáno: 03. 10. 2020
Co si dáte dnes k obědu? Uvaříte si něco doma či půjdete do restaurace, popřípadě do studentské či zaměstnanecké jídelny? Nebo si podobně jako mnoho jiných lidí odskočíte do Mc Donalds či KFC?
viacej

Zázračné chute s arašidovým maslom

Vydáno: 02. 10. 2020
Vďaka globalizácii a otvorenému trhu sa na pulty našich potravín dostali aj mnohé exotické potraviny. Nemám na mysli len ovocie či zeleninu rôznych tvarov a chutí z krajín, ktoré na mape nájdeme len ťažko. Ak by sme chceli nájsť pôvod tejto potraviny, stačilo by nám zapnúť ktorýkoľvek americký film či seriál. Rovnako hojne sa konzumuje aj v Británii, kde si ho s obľubou natierajú na raňajky na pečivo – arašidové maslo.
viacej

Ako na kysnuté cesto

Vydáno: 01. 10. 2020
Kysnuté koláče a celkovo, kysnuté cesto, bolo základným hodovým a slávnostným jedlom našich predkov. Obsahovalo len tú najlepšiu múku, vtedy veľmi vzácny cukor a kvások, ktorého príprava si vyžadovala niekoľko dní. Dnes je to omnoho jednoduchšie, ale koláče z neho naďalej ostali vyhľadávanou pochúťkou!
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu