Vaření

Pošlite nám svoj recept

Chuť z Arabského sveta

Vydáno: 26. 03. 2019
Korenine plné nielen chuti ale aj lákavej vône, to je jeden z výrazných prvkov arabskej kuchyne. No aj v arabskej kuchyni sa na jedálničku nájdu nenápadné jedlá
viacej

Víkendové snídaňové menu

Vydáno: 25. 03. 2019
Snídaně je nutnost, bez které se náš organismus pořádně nerozjede. Ačkoliv je známo, že by měla být lehce stravitelná, dnes vám nabídneme i „hříšnou“ variantu v podobě sladkostí. Ať už tedy dáváte přednost čemukoliv, následující řádky vám přinesou inspiraci.
viacej

Poctivé kakaové maslo

Vydáno: 24. 03. 2019
Niektoré veci nám prídu také bežné, že nám ani nenapadne hľadať, čo sa pod nimi skrýva. Aj o čokoláde sa toho popísalo už mnohé. Rovnako o kakae, z ktorého sa vyrába. Ale čo je to, čo tvorí jej jemnú konzistenciu? Jedna nenápadná, no pre chuť a jemnosť veľmi dôležitá ingrediencia, ktorej farba, vôňa a dokonca ani chuť čokoládu na prvý pohľad nepripomínajú. Napriek tomu čokoláda nie je pravou čokoládou, ak neobsahuje kakaové maslo.
viacej

Jahody

Vydáno: 23. 03. 2019
V týchto dňoch kraľujú záhradám. Červené, šťavnaté a sladké... Nechajte sa inšpirovať našimi receptami a užite si jahodovú sezónu.
viacej

Čo s jablkami, ktorých máte plnú pivnicu?

Vydáno: 22. 03. 2019
Tento rok sa naozaj urodilo veľa jabĺk. Aj vy ste oberali, oberali a oberali, až ste zistili, že máte pivnicu preplnenú debničkami s jablkami a neviete čo s nimi? Tu vám ponúkame niekoľko jednoduchých a zároveň chutných receptov, v ktorých jablká môžete použiť.
viacej

Zdravé bambusové výhonky

Vydáno: 21. 03. 2019
Chcete zkusit něco nového z asijské kuchyně? Tak proč ne třeba bambusové výhonky. Křupavé tyčinky lze použít do polévek, hlavních jídel i salátů.
viacej

Domáce dressingy

Vydáno: 20. 03. 2019
Máte radi dressingy či omáčky a radi v kuchyni experimentujete? Či už k mäsu alebo šalátom, máme tu pre vás zopár tipov, ako si doma urobiť čerstvý dressing podľa chuti.
viacej

Ktorý olej je na čo?

Vydáno: 19. 03. 2019
Poslednú dobu sa stali módnym hitom olivové oleje, ktoré sa začali hojne objavovať aj v našich kuchyniach. Napriek tomu nevytlačili našu stredoeurópsku klasiku – repkové a slnečnicové oleje. Sú však všetky vhodné na tie isté veci, alebo pred tým, než sa pustíme do varenia, musíme pouvažovať, ktorý si skutočne na čo vybrať?
viacej

Zeštíhlovací tajemství fenyklu

Vydáno: 18. 03. 2019
V České republice se fenykl používá především jako koření a léčivka. Hlízy fenyklu, které vypadají jako cibule zkřížená s řapíkatým celerem, lze však použít i jako zeleninu.
viacej

Jednohubky neboli chuťovky

Vydáno: 17. 03. 2019
Jednohubka neboli chuťovka se obvykle servíruje při různých slavnostních příležitostech. Na ty však čekat nemusíte a můžete si dopřát jednoduché, rychlé a lehké dobroty kdykoliv. Podívejte se na několik inspirativnách receptů.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu