Výstavisko Agrokomplex

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
08. 08. 2020
Mesto pod Zoborom je dlhé roky známe vďaka výstavisku Agrokomplex. Prvá výstava sa tu konala už v roku 1974. Na ploche 143 hektárov sa nachádza 17 výstavných pavilónov. Prvé výstavy boli zamerané na zvýšenie účinnosti propagácie rezortu poľnohospodárstva. Dnes na Agrokomplexe nevystavujú len poľnohospodári, ale počas roku sa tu koná niekoľko rôzne tematicky zameraných veľtrhov. Aj vďaka výstavám do Nitry prichádza každoročne množstvo turistov.

Čo všetko sa vystavuje?

Nepochybne najznámejšou výstavou je poľnohospodársky a potravinársky veľtrh Agrokomplex, ktorý sa koná koncom leta už 38 rokov. Nie je to však jediná výstava, ktorá sa teší obľube. Na jeseň výstavisko usporadúva Autosalón a začiatkom jari si na svoje prídu všetci tí, ktorí potrebujú načerpať nové nápady do svojej domácnosti na výstave Nábytok a bývanie. Majitelia domácich miláčikov si prídu na svoje na výstave psov či mačiek, ktoré sa každoročne konajú aj v Nitre. Milovníkov prírody určite poteší výstava Gardenia, ktorá je spojená s výstavami Bonsai a Mladý tvorca, kde majú študenti stredných škôl možnosť ukázať svoju šikovnosť a predávať svoje výrobky. Nielen pre podnikateľov v oblasti strojárstva je určený strojársky veľtrh, ktorý má 18 ročnú tradíciu. Okrem klasických výstav každý mesiac Agrokomplex organizuje Burzu exotov, hydiny, králikov, holubov a doplnkového tovaru pre chovateľov.

Čo okrem výstavy si v Nitre môžete pozrieť?

Ak už pricestujte do Nitry kvôli výstave, zdržte sa o jeden – dva dni viac a vychutnajte si ostatné príležitosti, ktoré toto historické mesto ponúka. Môžete sa zúčastniť jednej zo šiestich sprievodcovských prehliadok, ktoré sú zamerané hlavne na históriu Nitry. Malých turistov nepochybne poteší nitriansky turistický vláčik. Ak nepotrebujete sprievodcu a radšej si sami pozriete to, čo vás zaujíma, určite nevynechajte Nitriansky hrad so sochou Corgoňa, synagógu a prechádzku v mestskom parku. Komu sa zachce trochu turistiky, môže sa prejsť na Zobor. Z jeho vrcholu (zoborská pyramída) je krásny výhľad na Nitru a okolie. Zo Zobora sa dá prejsť do Drážoviec – mestskej časti, kde sa nachádza starobylý románsky kostolík z polovice 11. storočia. Pre umelecky založených turistov Nitra ponúka niekoľko príležitostí. Milovníci divadla ocenia Divadlo Andreja Bagara, ktoré má každoročne vo svojom repertoári diela slovenských i zahraničných autorov. Nitrianska galéria súčasne ponúka niekoľko výstav uznávaných umelcov i mladých začínajúcich autorov. Nitrianska synagóga okrem stálej expozície Osudy slovenských Židov usporadúva množstvo koncertov, kde majú možnosť prezentovať sa deti i dospelí, známi i menej známi umelci. V meste Nitra sa každý rok koná niekoľko kultúrnych podujatí, ktoré si našli svojich priaznivcov. Napríklad začiatkom letných prázdnin si príchod sv. Cyrila a Metoda na naše územie Nitrania pripomínajú v rámci Dní Nitranov a Cyrilometodských slávností.

Nech sa už rozhodnete navštíviť Nitru v ktoromkoľvek ročnom období, zaručene sa v nej nebudete nudiť.

Pre Senior Portál napísala
Veronika Pružinská


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu