Komédie, ktoré musíte vidieť!

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
19. 03. 2020
Radi by ste si pozreli film s nekomplikovaným dejom, na ktorý sa nemusíte veľmi sústrediť? Máte chuť len tak vypnúť a pri tom sa do sýtosti zasmiať? Nemáte náladu na strieľačky, naháňačky a akčných hrdinov? Chcete sa pozerať na neobyčajné príbehy obyčajných ľudí, ktoré sú mnohokrát veľmi vtipné? V tom prípade si nenechajte ujsť nasledujúce komédie, pri ktorých nezostane ani jedno oko suché- od sĺz smiechu. Vyberáme pre vás najlepšie z najlepšieho...

Vydáš sa a basta!
/Because I said so!/

Príbeh, aký pozná skoro každý z nás. Naši rodičia sa o nás od malička starajú, lenže problém nastane vtedy, keď sa starajú a starajú aj keď to už nie je potrebné. 4 ženy- jedna matka a 3 dcéry, čo sú pod jej neustálym dohľadom. Dve z nich sú však vydaté a preto podľa ich matky Daphne Wild /Deane Keaton/ šťastné. Len jediná Milly /Mandy Moore/ akosi nevie, čo so svojím životom a rozpadá sa jej po pár týždňom jeden vzťah za druhým. Daphne si je istá tým, že Milly si vyberá samé nezodpovedné typy chlapov bez budúcnosti. Po tom, ako jej dcéra dostane posledné kopačky od priateľa, čo zistil, že je gay, Daphne prevezme iniciatívu do svojich rúk a pre Milly vyberie toho správneho chlapa sama.

Ako? Prostredníctvom internetovej zoznamky! Postupne sa stretáva s mladíkmi uchádzajúcimi sa o jej dcéru a odpisuje jedného za druhým. Celý tento proces sleduje v kaviarni sympatický gitarista a dobre sa na starej dáme baví. Rozhodne sa prisadnúť si k nej a zistiť, prečo si hľadá takého mladého partnera. Po tom, ako mu Daphne oznámi, že nehľadá priateľa pre seba, ale pre dcéru, gitaristovi je jasné, že to dievča by mohlo stáť za to. Matka však hudobníka nepovažuje za správnu voľbu pre Milly a preto jej vyberie nudného, elegantného, ale za to zodpovedného a zabezpečeného architekta. A tak má Milly hneď dva vzťahy naraz! Do jedného ju nenápadne núti matka a druhý si vybrala sama. Všetko skvele funguje, až kým gitarista nezistí, že Milly ho podvádza. A niečo zistí aj ona- dozvie sa o tom, že nudného architekta jej vybrala matka na internete bez jej vedomia a okamžite sa s ním rozíde. Všetci hlavní hrdinovia sa pohádali, jediné, čo záhadne funguje je vzťah Daphne s otcom gitaristu! Postupne si Daphne začne uvedomovať svoj omyl a sama uzná, že architekt pre Milly nebol ten pravý. Ako sa hovorí, koniec dobrý, všetko dobré. Milly sa dá vďaka matke znova dohromady s tým, koho naozaj miluje a Daphne sa vydá za otca gitaristu.

Ako stratiť chlapa za desať dní
/How to lose a guy in 10 days/

V láske a vo vojne sa môže všetko. Presne týmto mottom sa dá popísať celý film. Sympatická a prefíkaná blonďavá redaktorka Andie /Kate Hudson/ dostane za úlohu napísať článok o tom, ako sa v čo najkratšom čase zbaviť aj toho najzamilovanejšieho chlapa. A tak sa zvodná a neuveriteľne vtipná kráska, ktorá Benjamina / Matthew McConaughey/ úplne očarila začne meniť na neznesiteľnú ženskú. Svojho „priateľa“ zhadzuje pred kamarátmi tým, že ho oslovuje zdrobneninami, robí scény, pretože Ben nechal uschnúť ich „papraď lásky“, je na ňom prilepená deň aj noc a Benov záznamník je stále plný sladkých odkazov od Andie. Stále nič nezaberá a Ben jej nedá kopačky ani keď sa pomaly nasťahováva do jeho bytu. Ružové doplnky v spálni a kúpeľni mužského bytu, zakázaný poker s kamarátmi, vegetariánska strava, plánovanie svadby a detí po týždni...

Čo ešte treba spraviť na to, aby sa chlap zľakol? Pokiaľ by aj Ben nehral svoju hru, tak netreba spraviť už vôbec nič a ušiel by. Lenže Benjamin je agent reklamnej agentúry a novú reklamu na diamanty bude môcť robiť až po tom, ako vydrží 10 dní s Andie. Čo by chlap nespravil kvôli kariérnemu postupu? Zrazu mu nerobí problém ani párová terapia! Ako sa príbeh skončí? Žeby hlavní hrdinovia zistili, že aj napriek tomu, že si klamú vzniká medzi nimi skutočná láska?

Ženy v pokušení

Znova tri ženy - najstaršia matka Vilma /Eliška Balzerová/, ktorá si bohémsky užíva život a netrápi sa minulosťou, jej dcéra štyridsiatnička Helena /Lenka Vlasáková/, odborníčka na vzťahy. Hoci svojim pacientom radí ako si zabezpečiť šťastné manželstvo, vo vlastnom živote jej knižné vedomosti nepomohli- svojho manžela nachytala s mladšou milenkou. A do tretice najmladšia Laura /Veronika Kubařová/, čo prežíva svoj prvý skutočný vzťah. Napriek tomu, že svojho priateľa ľúbi, nechce sa k nemu nasťahovať a nie je pripravená na záväzky. Dej je pretkaný množstvom komických situácií a nezabudnuteľných okamihov. Vilma stále naháňa chlapov a má plné priehrštie rád ako im čo najlepšie opantať zmysly, Helena radšej na mužov aplikuje naučené postupy z učebníc a bojí sa akokoľvek odviazať. Tieto tri dámy vám zaručene pripravia veselý večer!

Denník Bridget Jonesovej
/Bridget Jones´s diary/

Vo filme sa objavuje v dnešnej dobe stále častejšia situácia: tridsiatnička, láskou a mužmi sklamaná, ktorej začínajú tikať biologické hodiny, ale v okolí nie je možné zohnať chlapa, čo by sa aspoň zďaleka podobal tomu pravému. Rozhodne sa preto na svoju zúfalú situáciu viac nemyslieť a od nového roka si vedie denník, kde zaznamenáva všetky svoje pokroky - schudnuté množstvo kilogramov, stále sa znižujúce množstvo vyfajčených cigariet a to, ako si už viac nevšíma neperspektívne indivíduá. Pohroma nastane, keď sa zamiluje do svojho šéfa /Hugh Grant/, pre ktorého je však len bokovkou, čo sa dozvie v nepríjemnej situácii. Nachytá jeho snúbenicu v kúpeľni. Nakoniec predsa len nájde muža s veľkým M. Ten ju má rád presne takú, aká je a prekvapivo je to Mark Darcy /Colin Firth/, chlap s nemožným sobom sa svetri, u ktorého sa nahá hrávala v detstve na dvore. Keďže Bridget /Renée Zellweger/ je riadne nemehlo, určite vás jej každodenné „trapasy“ rozosmejú!

Pre Senior Portál napísala
Martina Halajová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu