Divadelná scéna

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
09. 01. 2021
Divadelné predstavenie môže byť nielen vhodným darčekom k narodeninám, ale poteší i  každý iný bežný deň v roku. Návšteva divadla je vždy neopakovateľným zážitkom, príjemným stráveným večerom a nezabudnuteľnými emóciami, či už si zakúpite lístky na predstavenia opery, baletu alebo činohry.

Čo môžete teraz vidieť v divadlách?

Anna Kareninová

Dramatizácia svetového románu o osudovej láske medzi mladým dôstojníkom a vydatou ženou. Príbeh o vášni, ktorá zvíťazí nad spoločenskou konvenciou, ale nie nad sebou.

Amadeus

Hra súčasného britského dramatika Petra Shaffera sa od svojej londýnskej premiéry v roku 1979 stala „klasikou“, ku ktorej sa opakovane vracajú divadlá na celom svete. Nečudo – autor sa inšpiroval osudmi geniálneho skladateľa Wolfganga Amadea Mozarta a jeho menej talentovaného, zato úspešnejšieho rivala Antonia Salieriho.

Dokonalá svadba

Dokonalá svadba je zárukou dokonalej komédie, pri ktorej môžu diváci smelo popustiť uzdu smiechu a uvoľniť sa! Je to vynikajúco napísaná situačná komédia plná humorných situácií a čarovných nedorozumení. Dej sa začína  v novomanželskom apartmáne, kde sa ženích po búrlivej noci prebudí vedľa spiacej, nahej a veľmi atraktívnej mladej ženy, ktorá však nie je jeho nastávajúcou...

Eugen Onegin

Opera v ruskom jazyku so slovenskými titulkami.

František z Assisi

Pôvodný slovenský muzikál. Za oných vzdialených čias, ktorým hovoríme aevum medium – stredovek, sa medzi národmi stále viac rozmáhali obrovské násilnosti, z kraja do kraja sa šírili otrasy, veľké bitky a bedákanie nad vojnovými útrapami.

Herodes a Herodias

Strhujúci biblický príbeh o moci, láske, vášni a jednej vražde.

Carmen

Opéra comique v štyroch dejstvách vo francúzskom jazyku so slovenskými titulkami.

Labutie jazero

Čajkovského geniálny balet Labutie jazero je najznámejším titulom baletného repertoáru všetkých „kamenných" divadiel. Za mesačnej noci sa stretáva princ Siegfried s krásnou princeznou Odettou, zakliatou do podoby labute.

Popolvár

Popolvár je rozprávka, ktorá sa tancuje a spieva. Skromný a chudobný Popolvár si vytancuje princeznú i kráľovstvo, lebo ako v každej rozprávke i tu nakoniec zvíťazí láska.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu