Aktuálne v slovenských kinách!

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
23. 10. 2020
Leto sa pomaly končí a slnečné dni, ktoré sa dali tento rok zrátať na prstoch rúk, nenávratne ubúdajú. Pokiaľ neviete, ako sa zabaviť v najbližších dňoch, vyberte sa do kina! Záver leta vám ponúka hneď niekoľko skvelých filmov! Od 3D Šmolkov, ktorí vám vyčarujú úsmev na perách, cez Mrchu učiteľku, čo vám dá zabrať rovnako ako svojim žiakom až po film, pri ktorom tuhne krv v žilách s názvom Lidice. Čo očakávať od tohtoročných filmových noviniek?

3D Šmolkovia

Filmári sa znova rozhodli oživiť nesmrteľných modrých zábavných knižných škriatkov, ktorých si určite všetci pamätáme. Novinkou je, že tento krát ich uvidíte v lepšej a modernejšej  forme- prostredníctvom 3D filmu. Šmolkovia sa vydávajú na dobrodružnú cestu zo svojej rodnej dedinky a skončia kde inde ako v novom svete. V akom? Tom našom! A to priamo v New Yorku! Chcú sa dostať naspäť do Šmolkova, no cesta bude tŕnistá. Znepríjemní im ju predovšetkým starý čarodejník Gargamel. Ako to nakoniec dopadne? Stihnú sa Šmolkovia vrátiť skôr ako ich Gargamel chytí?

Film je vhodný pre deti i dospelých. Vďaka fascinujúcemu 3D zobrazeniu a zábavným dialógom sa určite nudiť nebudete! Možno bude pre vás lákadlom i to, že hlas krásnej Šmolinke prepožičala Kate Perry!

Mrcha učiteľka

Film, na ktorý sa oplatí ísť predovšetkým kvôli skvele vybraným hlavným predstaviteľom- Cameron Diazovej a Justinovi Timberlakemu. O ich vzťahu kolujú fámy i v reálnom živote a zrejme preto si filmári povedali, že ich skúsia obsadiť spolu do jedného filmu. Cameron Diazová sa ako Elizabeth predstaví v role učiteľky, do ktorej sa absolútne nehodí. Nielenže nemá najmenší záujem o učenie ako také, žiaci sú jej ukradnutí, no ide im aj výborným príkladom- na hodiny chodí nepripravená, zväčša po nočnom žúre, väčšinou ich prespí a na zvonenie nečakajú žiaci, ale ona. V škole sa však objaví nový zastupujúci učiteľ, ktorý ju ihneď zaujme. Justin Timberlake sa vkradne do jej života právne v čase rozchodu s jej snúbencom. Problémom však je, že nie je jediná, ktorá má o neho záujem. Ako z celého bludného kruhu Elizabeth vykľučkuje?

Klasická americká komédia trvajúca 92 minút, na ktorú sa vyberte, ak sa chcete dobre pobaviť a nemáte chuť na komplikovaný a únavný dej. Určite vás nesklame!

Lidice

Dielo, ktoré vzišlo z českej a slovenskej spolupráce zobrazuje príbeh dedinky Lidíc, ktoré boli zrovnané zo zemou. Dej situovaný do obdobia koncentračných táborov a vyhladzovania židov, je pre diváka mimoriadne zaujímavý. Obzvlášť vtedy, ak je inšpirovaný skutočnými príbehmi ľudí. V tomto filme je práve láska Václava Fialu Aničky zo Sudetov príčinou, prečo bola dedina navždy pochovaná. Muži boli popravení, ženy a deti odvezené do koncentračných táborov, jediný, kto túto tragédiu prežil bol vrah vlastného syna. Vyhladzovanie prečkal vo väzení.

Pokiaľ máte radi históriu a zaujímate sa práve o obdobie, v ktorom boli ľudia unášaní do koncentračných táborov a trpeli zverstvami Adolfa Hitlera, tento film si určite pozrite. Tragédia zobrazená prostredníctvom vzťahov ľudí, akými sme i my, nenechá žiadneho diváka chladným.

Pre Senior Portál napísala
Martina Halajová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu