Kultura

Pošlite nám svoj recept

Jack Kerouac - ikona mezi spisovateli

Vydáno: 17. 04. 2019
Americký spisovatel a nejvýznamnější představitel beatnické prózy. Autor pozoruhodného románu Na cestě, který se stal biblí celé beat generation. Svým dílem i svým životem zanechal světu odkaz, který stojí za připomenutí.
viacej

The King of Rock \'n\' Roll

Vydáno: 16. 04. 2019
Kráľ alebo inak kráľ rock and rollu sú dve najznámejšie prezývky významného a úspešného amerického speváka a herca Elvisa Presleyho.
viacej

Muzikály - fenomén dneška

Vydáno: 15. 04. 2019
Chcete se odreagovat od běžných problémů života? Milujete kulturu a přemýšlíte, kam se za ní vydat? Možností je spousta, stačí se rozhodnout. Jednou z těchto možností je vypravit se na muzikál. Většina z nich se hraje v Praze, některé jsou putovní. Škála nabídky je velmi pestrá. Pokud se rozhodujete, který z nich navštívit, snad Vám tento článek usnadní rozhodování. Každý z nich má své krásy, každý je jiný. Jen si vybrat.
viacej

Folklor jižní Moravy - Slovácký verbuňk

Vydáno: 14. 04. 2019
Jižní Morava je známá nejen pro své víno, ale také tradice, jež jsou v tamních vesnicích patrné na každém kroku. V sezóně, kdy se brány kraje otevírají turistům dokořán, se tu rozhodně nudit nebudete.
viacej

Aktuálne v slovenských kinách!

Vydáno: 13. 04. 2019
Leto sa pomaly končí a slnečné dni, ktoré sa dali tento rok zrátať na prstoch rúk, nenávratne ubúdajú. Pokiaľ neviete, ako sa zabaviť v najbližších dňoch, vyberte sa do kina! Záver leta vám ponúka hneď niekoľko skvelých filmov! Od 3D Šmolkov, ktorí vám vyčarujú úsmev na perách, cez Mrchu učiteľku, čo vám dá zabrať rovnako ako svojim žiakom až po film, pri ktorom tuhne krv v žilách s názvom Lidice. Čo očakávať od tohtoročných filmových noviniek?
viacej

Záverečná pre Harryho Pottera

Vydáno: 12. 04. 2019
Epizódy o mladom čarodejníkovi Harrym sa dočkali svojho finále. Osudy Harryho sa odohrávali v siedmych epizódach, aby napätia nebolo málo záverečná siedma epizóda je rozdelená na dve časti. Obe predstavujú celovečerné filmové hity, do kín lákajú zástupy Potterových fanúšikov.
viacej

Končím...

Vydáno: 11. 04. 2019
Len 34 ročná Reese Whiterspoon, nedávno ohlásila svoj odchod z Hollywoodu. Vraj má pramálo ponúk od režisérov, ako dôvod uviedla svoj vek. A to ešte nedosiahla ani 40-ku! Tejto oskarovej herečke musel pretiecť pohár trpezlivosti, keď sa rozhodla svoju kariéru zavesiť na klinec. Je to odstrašujúci prípad. Naozaj budú vo filmoch už len umelé netalentované krásky v rozmedzí 18 až 30? Je dostatok filmových úloh pre herečky staršie ako 50 rokov?
viacej

Aktuálne kultúrne podujatia na Slovensku

Vydáno: 10. 04. 2019
Neviete kam sa na Slovensku vybrať v najbližších dňoch? Použite náš navigátor k tomu najlepšiemu!
viacej

Divadlo Ívery pod taktovkou študentou

Vydáno: 09. 04. 2019
Študentské divadlo Ivery Ekonómia, prírodné vedy, matematika, fyzika, elektrotechnika, právo, psychológia, farmacia, etnológia...každý odbor sa uberá iným smerom, a predsa títo študenti a absolventi našli spolonú divadelnú reč.
viacej

Jarmok tradičných remesiel je tu opäť

Vydáno: 08. 04. 2019
Ako každý rok, aj tento mesto na juhozápade Slovenska na dva dni ožije v duchu ľudových tradícii, veľkého jarmoku a množstve sprievodných kultúrnych podujatí. Tento rok je však niečím výnimočný – je to už presne desiaty rok po sebe, čo sa v Šali uskutoční Jarkom tradičných remesiel v rámci projektu Kultúra V4.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu