Kultura

Pošlite nám svoj recept

Ako sa zmenil 1.máj

Vydáno: 17. 05. 2019
K mesiacu máj sa viaže prívlastok, máj-lásky čas. Podľa ľudových prísloví, aby dievča malo počas celého roka dostatok lásky musí ju prvý májový deň pobozkať mládenec pod rozkvitnutou čerešňou. S rozkvitaním súvisí aj české pomenovanie piateho mesiaca. Pojem květen výstižne vyjadruje, že je to čas, keď všetko rozkvitá do krásy.
viacej

Pozvánka na výstavu Glamour

Vydáno: 16. 05. 2019
Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze si pro milovnice, ale i milovníky módy přichystalo zajímavou výstavu, která se jistě stane zajímavým zpestřením při letní návštěvě Prahy!
viacej

Tři seriálové hity, o které nesmíte přijít

Vydáno: 15. 05. 2019
Na obrazovke se i v dnešní době dostává několik seriálových kousků, které bychom neměli opomenout, ale naopak zaměřit na ně svou pozornost. Určitě toho neolitujeme, protože nám zpříjemní volné chvíle a zaručeně nám vykouzlí úsěv na tváři.
viacej

Komunikácia moderného sveta

Vydáno: 14. 05. 2019
Pomaly každý jeden človeka je dnes zaregistrovaný na sociálnych sieťach, má svoj e-mail, telefonuje so svojimi priateľmi prostredníctvom skype- u a rozpráva sa s nimi cez chat bez ohľadu na ich vzdialenosť. Rýchla doba, si vyžaduje rýchlu komunikáciu. Je to pre nás však to najlepšie?
viacej

Alfred Nobel

Vydáno: 13. 05. 2019
Alfred Bernhard Nobel - jméno, které známe snad všichni. Švédský chemik, vynálezce dynamitu a otec Nobelovy ceny. Jeho jméno nese i jeden chemický prvek - nobelium. Jaký byl jeho život a co ho vedlo k jeho objevům?
viacej

Před sto lety zemřel Gustav Mahler

Vydáno: 12. 05. 2019
Osmnáctého května uplyne již sto let od smrti významného rakouského hudebníka Gustava Mahlera. Jeho hudbu si lidé připomenou přesně na výroční den jeho úmrtí na festivalu Pražské jaro. V květnových dnech se uskuteční také pravidelný festival Hudba tisíců.
viacej

Jules Verne, spisovateľ, ktorý nás učil žiť svoje sny

Vydáno: 11. 05. 2019
Narodil sa 8. februára 1828 v Nantes. Už v mladosti sa prejavila jeho túžba po dobrodružstve. Väčšinu času trávil s kamarátmi na ostrove Feydau, uprostred Loiry. Ako jedenásťročný sa nechal najať na miesto plavčíka na trojsťažníku Coralia smerujúcom do Indie. Jeho rodičia to však zistili a v najbližšom prístave ho otec od úmyslu odplávať odhovoril.
viacej

Interstate 60 má pořád co říct

Vydáno: 10. 05. 2019
Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Přesně takhle začíná ne příliš známý film „Interstate 60“ z roku 2002. Že není příliš známý ovšem rozhodně neznamená, že nestojí za vidění.
viacej

Košice - perla vychodu

Vydáno: 09. 05. 2019
Košice, metrpola východu druhé najväčšie mesto na Slovensku ponúka návštevníkom aj domácim kultúrne historické pamiatky, prírodné skvosty. Prechádza centrum mesta pozdĺž Hlavnej ulici ponúka pehliadku najväčších dominant mesta. Žiadne turista si nenechá ujsť prehliadku Dómu sv. Alžbety.
viacej

Osobnosti medicíny

Vydáno: 08. 05. 2019
Veda napreduje obrovskou rýchlosťou. Zatiaľ, čo v minulosti bol rozsah odborných poznatkov taký úzky, že ho hravo dokázali obsiahnuť dávni filozofi, dnes nie je možné za jeden ľudský život stihnúť ani len prečítať to, čo veda objavila.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu