Kultura

Pošlite nám svoj recept

Umenie fotografie

Vydáno: 06. 06. 2019
Leto sa rozbehlo, dovolenková sezóna je v plnom prúde a kto si chce uchovať spomienky čo najdlhšie, nezabudne do kufra pribaliť fotoaparát alebo kameru. Digitálna technika nám mnohé uľahčuje. Zopár trikov a rád ako urobiť pekné zábery však nie je na zahodenie. Ako teda na fotografie, ktoré vám budú známi závidieť? Chcete mať z dovolenky zábery, ktoré by boli vhodné aj do časopisov? Čítajte ďalej a dozviete sa.
viacej

Bratislavské kultúrne leto

Vydáno: 05. 06. 2019
Ako po minulé roky, aj tento sa celé leto v hlavnom meste nesie v duchu kultúry a zábavy. Celé dva letné mesiace ponúka Bratislava bohatý program dostupný každému: Priamo v uliciach mesta. Hradné slávnosti, ktoré začali korunováciu pred vyše mesiacom, taktiež naďalej pokračujú. Čo na vás čaká ešte v auguste?
viacej

Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Vydáno: 04. 06. 2019
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.
viacej

Stephen King

Vydáno: 03. 06. 2019
Jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti, který dělá čest svému jménu – právem je nazýván králem hororu. Řada jeho knih se dočkala zfilmování a na svém kontě má již desítky kvalitních knih, přičemž v tvorbě neustále pokračuje a dělá tak radost svým čtenářům.
viacej

Znovuotevření národního technického muzea v Praze

Vydáno: 02. 06. 2019
Už za týden se opět otevře Národní technické muzeum v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na pět expozic, které reprezentují pokrok vědy a techniky v uplynulých staletích.
viacej

Už teraz ste tým, čím chcete byť!

Vydáno: 01. 06. 2019
Rozmýšľali ste už nad tým, prečo sa niektorým ľuďom darí vo všetkom na čo siahnu? Majú bohatstvo, majú lásku a všetko im vychádza presne podľa ich plánov? Čím sa títo ľudia líšia od ostatných? Čo je to, čo k nim zázračne ťahá všetky dobré veci? Sú ako magnet pre úspech, zdravie a rodinné šťastie. Ako dosiahnuť, aby ste aj vy patrili k týmto ľuďom? To vám povie Rhonda Byrne vo svojej knihe s výstižným názvom Tajomstvo /The Secret/.
viacej

Terakotová armáda z Číny přicestovala na Moravu

Vydáno: 31. 05. 2019
Mystické dílo patříci mezi největší čínské památky a jeho nejdokonalejší repliky nyní můžete spatřit i v moravské metropoli. Kus Čínské historie bude na své brněnské zastávce lákat návštěvníky až do března, kde jej můžete vidět v TRINITI Office Center kousek od nákupního střediska Vankovka.
viacej

Varieté

Vydáno: 30. 05. 2019
V týchto dňoch do slovenských a českých kín prichádza nový muzikál so šmrncovným názvom Burlesque. Prečo sa u nás preložil ako lacné Varieté mi zostáva záhadou. Možno pre zlú výslovnosť...
viacej

Osho - milovaný i zatracovaný

Vydáno: 29. 05. 2019
Učení mistra jménem Osho nelze zařadit do žádné přesně stanovené kategorie. Zabývá se totiž veškerými aspekty lidského žití – podstatnou část jeho nauky tvoří individuální rozvoj osobnosti, pochopení života i smrti, nezastavuje se však ani před naléhavými společenskými a politickými problémy. Americký autor Tim Robbins označil Osha za „nejnebezpečnějšího člověka po Ježíši Kristu“.
viacej

České hrady.cz a Moravské hrady.cz

Vydáno: 28. 05. 2019
Setkáváte se s reklamou na České hrady.cz a nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Je to pozvánka na prohlídku hradu či reklama na internetové suvenýry? Nikoliv, jedná se o letní kulturní festival. Pojďme se podívat, co pro nás sedmý ročník připravil, co již návštěvníci viděli a co je ještě čeká do konce prázdnin.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu