Kultura

Pošlite nám svoj recept

Chcete zažít město jinak? Přijďte na sousedskou slavnost!

Vydáno: 17. 12. 2020
V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Uskuteční se celodenní slavnost v ulicích Prahy, jejíž součástí je i Velká podzimní cyklojízda. Během tohoto dne se mohou ulice proměnit v korzo přívětivé pro procházení a jízdu na kole, inspirující k setkávání a zábavě. Jeho letošním mottem je „Poznej svého souseda“.
viacej

Varieté

Vydáno: 16. 12. 2020
V týchto dňoch do slovenských a českých kín prichádza nový muzikál so šmrncovným názvom Burlesque. Prečo sa u nás preložil ako lacné Varieté mi zostáva záhadou. Možno pre zlú výslovnosť...
viacej

Znovuotevření národního technického muzea v Praze

Vydáno: 15. 12. 2020
Už za týden se opět otevře Národní technické muzeum v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na pět expozic, které reprezentují pokrok vědy a techniky v uplynulých staletích.
viacej

Jeho Svatost Dalajláma

Vydáno: 14. 12. 2020
Politický i světský vůdce Tibeťanů. Duchovní učitel mnoha lidí celého světa. Bojovník za lidská práva a nositel Nobelovy ceny míru. Vzor moudrosti a soucitu.
viacej

Bratislavské kultúrne leto

Vydáno: 13. 12. 2020
Ako po minulé roky, aj tento sa celé leto v hlavnom meste nesie v duchu kultúry a zábavy. Celé dva letné mesiace ponúka Bratislava bohatý program dostupný každému: Priamo v uliciach mesta. Hradné slávnosti, ktoré začali korunováciu pred vyše mesiacom, taktiež naďalej pokračujú. Čo na vás čaká ešte v auguste?
viacej

Už teraz ste tým, čím chcete byť!

Vydáno: 12. 12. 2020
Rozmýšľali ste už nad tým, prečo sa niektorým ľuďom darí vo všetkom na čo siahnu? Majú bohatstvo, majú lásku a všetko im vychádza presne podľa ich plánov? Čím sa títo ľudia líšia od ostatných? Čo je to, čo k nim zázračne ťahá všetky dobré veci? Sú ako magnet pre úspech, zdravie a rodinné šťastie. Ako dosiahnuť, aby ste aj vy patrili k týmto ľuďom? To vám povie Rhonda Byrne vo svojej knihe s výstižným názvom Tajomstvo /The Secret/.
viacej

Expozice Technického muzea Brno nejen v Brně

Vydáno: 11. 12. 2020
Technické muzeum v Brně slaví tento rok padesáté narozeniny a už po pět desetiletí dělá radost mladým i starým. Technické muzeum však nečítá jen jednu budovu. Naopak se může chlubit zajímavými expozicemi v brněnském okolí. A že jich není málo.
viacej

Dve tváre Ernesta Zmetáka

Vydáno: 10. 12. 2020
V Slovenskej národnej galérii práve prebieha nejedna zaujímavá výstava, napriek tomu sa medzi aktuálnymi nájde jedna, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať. Zaujímavá je nie len obsahom vystavovaných diel, ale aj formou prezentácie, ktorou rozhodne upúta. Posledný klasik Ernest Zmeták je odprezentovaný nie len ako umelec, ale aj zberateľ!
viacej

Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Vydáno: 09. 12. 2020
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.
viacej

Skutočné príbehy skutočných žien

Vydáno: 08. 12. 2020
Máte radi príbehy zo života? Príbehy založené na skutočných udalostiach a na pravde? Aj keď sú to väčšinou dojímavé príbehy plné smútku, násilia a hrôzy? V tom prípade vám môžeme odporučiť niekoľko takýchto príbehov štyroch žien, ktoré sa rozhodli svetu porozprávať o svojom neľahkom živote.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu