Kultura

Pošlite nám svoj recept

Výstavisko Agrokomplex

Vydáno: 31. 07. 2018
Mesto pod Zoborom je dlhé roky známe vďaka výstavisku Agrokomplex. Prvá výstava sa tu konala už v roku 1974. Na ploche 143 hektárov sa nachádza 17 výstavných pavilónov. Prvé výstavy boli zamerané na zvýšenie účinnosti propagácie rezortu poľnohospodárstva. Dnes na Agrokomplexe nevystavujú len poľnohospodári, ale počas roku sa tu koná niekoľko rôzne tematicky zameraných veľtrhov. Aj vďaka výstavám do Nitry prichádza každoročne množstvo turistov.
viacej

Židovský pesach

Vydáno: 30. 07. 2018
Křesťany čekají v následujícím týdnu nejvýznamnější svátky v roce – Velikonoce. V přibližně stejné době Židé slaví svátek Pesach. Ten přináleží k patnáctému dnu měsíce Nisanu 2448 židovského letopočtu.
viacej

Fenomén Facebook

Vydáno: 29. 07. 2018
Zo všetkých strán určite denne počúvate o „fejsbúku“. Fenoméne, ktorý zasiahol všetky vekové kategórie a ktorý nás doslova pohltil. Ste zástancom tohto vynálezu alebo naopak vám už všetko s ním spojené lezie na nervy?
viacej

Andy Warhol: vůdčí osobnost pop artu

Vydáno: 28. 07. 2018
Jen úplný kulturní ignorant by neznal alespoň některé z děl Andy Warhola. Originální a nápaditý umělec dokázal z konzumu udělat umění.
viacej

Hans Christian Andersen - život versus pohádka

Vydáno: 27. 07. 2018
Přestože usiloval o uznání zejména v oblasti divadelních her a básní, svět ho zná a miluje pro jeho kouzelné pohádkové příběhy, které neodmyslitelně patří k období našeho dětství. Jaké by to asi bylo, kdybychom nikdy nevěřili příběhu jedné malé mořské víly, princezny by nespaly na hrášku a Honza by byl jenom obyčejný mladý muž, bez ohledu na jeho inteligenci? Naštěstí to všechno známe.
viacej

Plavky včera a dnes

Vydáno: 26. 07. 2018
Viete si predstaviť, že by ste si užívali letnú dovolenku v župane? Páči sa vám myšlienka opaľovania sa v oblečení, ktoré siaha od krku až k pätám? Alebo vám kúpanie v odeve z niekoľkých kilogramoch bavlny príde ako dobrý vtip? Verte, či nie, ľudia v minulosti museli dlho bojovať, kým mali povolené slobodne si zaplávať, alebo sa opaľovať bez odevu, ktorý by pohoršoval spoločnosť.
viacej

Diamanty máčané v čokoláde

Vydáno: 25. 07. 2018
Pýtať sa vás, či poznáte Raya Charlesa, Arethu Franklin, Johnnyho Casha alebo Elvisa je asi zbytočné...poznáte. Poznajú ich aj dnešní mladí? Čím to je, že klasika je im vzdialená a namiesto toho uznávajú Rytmusa za poloboha? Má vôbec kvalitná hudba ešte budúcnosť alebo všetky deti budú chcieť byť ako Hannah Montana či Justin Bieber?
viacej

Prevence hraje v chorobách oběhového systému velkou roli, říká přednostka pražského IKEMU

Vydáno: 24. 07. 2018
Kardiovaskulární choroby je souhrnné označení nemocí oběhového systému – srdce a cév. Tyto choroby jsou zároveň nejčastější příčinou úmrtí dospělých v České republice. Mozková příhoda a infarkt myokardu jsou často probíraná onemocnění, je ale možné se jim díky prevenci vyhnout? Seniorportál se zeptal za Vás přednostky Pracoviště preventivní kardiologie pražského IK+EM docentky Věry Adámkové.
viacej

Stratená generácia - nesmrteľná tvorba

Vydáno: 23. 07. 2018
„Sme opustení ako deti a skúsení ako starí ľudia - sme suroví a povrchní, myslím, že sme stratení...“ Takto znie citát z knihy E. M. Remarqua, ktorým charakterizovala Gertrúda Steinová povojnových spisovateľov. Títo, hoci sa nikdy nestretli, popisujú vo svojich dielach hrôzu vojny s rovnakým zápalom. Napriek tomu, že ju prežili a mohli sa tešiť na pokračujúci život, necítili nič. Cítili sa prázdni, unavení, stratili všetky ilúzie o svete a realita pre nich už nikdy nebola taká ako predtým...
viacej

Nové tituly v nakladateľstve Evitapress

Vydáno: 22. 07. 2018
Vydavateľstvo Evitapress funguje od roku 2007. Doteraz vydalo knižky, ktoré mali u čitateľov nebývalý ohlas, mnoho sa o nich hovorilo a čitatelia žiadali pokračovania. Cieľom tohto vydavateľstva je vydávať knihy, pri ktorých sa budú čitatelia smiať i plakať, pri ktorých budú premýšľať, v ktorých nájdu aj svoj vlastný život a hlavne, ktoré si budú ešte dlho pamätať.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu