Kultura

Pošlite nám svoj recept

Expozice Technického muzea Brno nejen v Brně

Vydáno: 09. 12. 2019
Technické muzeum v Brně slaví tento rok padesáté narozeniny a už po pět desetiletí dělá radost mladým i starým. Technické muzeum však nečítá jen jednu budovu. Naopak se může chlubit zajímavými expozicemi v brněnském okolí. A že jich není málo.
viacej

Varieté

Vydáno: 08. 12. 2019
V týchto dňoch do slovenských a českých kín prichádza nový muzikál so šmrncovným názvom Burlesque. Prečo sa u nás preložil ako lacné Varieté mi zostáva záhadou. Možno pre zlú výslovnosť...
viacej

Skutočné príbehy skutočných žien

Vydáno: 07. 12. 2019
Máte radi príbehy zo života? Príbehy založené na skutočných udalostiach a na pravde? Aj keď sú to väčšinou dojímavé príbehy plné smútku, násilia a hrôzy? V tom prípade vám môžeme odporučiť niekoľko takýchto príbehov štyroch žien, ktoré sa rozhodli svetu porozprávať o svojom neľahkom živote.
viacej

Umenie fotografie

Vydáno: 06. 12. 2019
Leto sa rozbehlo, dovolenková sezóna je v plnom prúde a kto si chce uchovať spomienky čo najdlhšie, nezabudne do kufra pribaliť fotoaparát alebo kameru. Digitálna technika nám mnohé uľahčuje. Zopár trikov a rád ako urobiť pekné zábery však nie je na zahodenie. Ako teda na fotografie, ktoré vám budú známi závidieť? Chcete mať z dovolenky zábery, ktoré by boli vhodné aj do časopisov? Čítajte ďalej a dozviete sa.
viacej

Bratislavské kultúrne leto

Vydáno: 05. 12. 2019
Ako po minulé roky, aj tento sa celé leto v hlavnom meste nesie v duchu kultúry a zábavy. Celé dva letné mesiace ponúka Bratislava bohatý program dostupný každému: Priamo v uliciach mesta. Hradné slávnosti, ktoré začali korunováciu pred vyše mesiacom, taktiež naďalej pokračujú. Čo na vás čaká ešte v auguste?
viacej

Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Vydáno: 04. 12. 2019
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.
viacej

Znovuotevření národního technického muzea v Praze

Vydáno: 03. 12. 2019
Už za týden se opět otevře Národní technické muzeum v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na pět expozic, které reprezentují pokrok vědy a techniky v uplynulých staletích.
viacej

Dve tváre Ernesta Zmetáka

Vydáno: 02. 12. 2019
V Slovenskej národnej galérii práve prebieha nejedna zaujímavá výstava, napriek tomu sa medzi aktuálnymi nájde jedna, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať. Zaujímavá je nie len obsahom vystavovaných diel, ale aj formou prezentácie, ktorou rozhodne upúta. Posledný klasik Ernest Zmeták je odprezentovaný nie len ako umelec, ale aj zberateľ!
viacej

Co nabízí brněnská divadla v podzimní sezóně?

Vydáno: 01. 12. 2019
Léto skončilo a s ním i doba dovolených a bezstarostného lenošení. Co však začalo, je divadelní sezóna, která si pro návštěvníky brněnských divadel opět připravila spoustu lahůdek. Pojďme se na ně podívat!
viacej

Terakotová armáda z Číny přicestovala na Moravu

Vydáno: 30. 11. 2019
Mystické dílo patříci mezi největší čínské památky a jeho nejdokonalejší repliky nyní můžete spatřit i v moravské metropoli. Kus Čínské historie bude na své brněnské zastávce lákat návštěvníky až do března, kde jej můžete vidět v TRINITI Office Center kousek od nákupního střediska Vankovka.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu