Kultura

Pošlite nám svoj recept

Marilyn Monroe

Vydáno: 03. 09. 2017
„Neprekáža mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.“ Ženou skutočne bola, rovnako ako sexsymbolom svojej doby a inšpiráciou pre ďalšie generácie.
viacej

Fridtjof Nansen - když realita překoná sen

Vydáno: 02. 09. 2017
Norský průzkumník, vědec a diplomat. Svou činností přispěl do mnoha vědních oborů, podařilo se mu prozkoumat dosud nepoznaný svět. Stal se laureátem Nobelovy ceny míru a také národním hrdinou. Své srdce však věnoval polárním výpravám.
viacej

Herec s velkým H - Jan Werich

Vydáno: 01. 09. 2017
Všeobecně se traduje, že staré filmy jsou nejlepší. Výborní herci, vždy tam nalezneme nějaké moudro a co teprve, pokud je někdo začne srovnávat s nynějšími americkými filmy. Ale filmy dělají herci a herce dělají filmy. A také hry, a to ty divadelní. A jedním z nejlepších herců své doby byl Jan Werich.
viacej

Jarmoky. Tradícia alebo biznis?

Vydáno: 31. 08. 2017
Jeseň, obdobie jarmokov. Vôňa cigánskej pečienky, chuť burčiaku, podplamenníka, kolotoče, cukrová vata, zrniečka a hlavne davy...davy ľudí. Toto všetko sa spája s jarmokom.
viacej

Hra pre celú rodinu - Petang

Vydáno: 30. 08. 2017
Jarné slniečko pomaly ale iste rozohrieva vzduch na príjemné teploty a sedieť doma by bol hriech. Čo však robiť vonku, najlepšie zo svojimi blízkymi či rodinou, pri čom sa každý zabaví? Niektoré športy vyžadujú príliš veľa námahy, ale ak chcete spojiť príjemné z užitočným a zabaviť sa pri tom s celou rodinou, skúste petang.
viacej

Módne prehliadky

Vydáno: 29. 08. 2017
Pre neskúseného pozorovateľa je priebeh a príprava módnych prehliadok jeden veľký chaos, ale opak býva pravdou. Na správne zorganizovanej prehliadke má všetko svoj význam, každý človek svoju úlohu a povinnosti.
viacej

Boom reality shows

Vydáno: 28. 08. 2017
Pred pár rokmi odštartovali televízie fenomém s názvom reality show. S príchodom nového televízneho formátu sa spomínal úpadok kultúry v médiach. Programy neponúkali podnety na hlbšie zamýšlanie, jednoducho a priamočiaro prezentovali, čo sú ľudia schopní urobiť pre peniaze. Odhalili, čo sa stane, keď sa stretnú názorové a povahové protipóly,
viacej

Beatlemánie zasáhla Brno

Vydáno: 27. 08. 2017
Možná si říkáte co je to za nesmysl – vždyť Beatlemánie je záležitost stará již několik desítek let a doba, kdy čtyři kluky z Liverpoolu obdivovala mládež v socialistickém Československu je už dávno pryč. Částečně máte pravdu. Pravda však je, že do Brna přijela naprosto unikátní výstava s názvem Beatlemánie, na kterou můžete zajít až do 22. září 2011!
viacej

Režisérska dilemata

Vydáno: 26. 08. 2017
Určite ste už niekedy čítali, počuli o tom ako ten či onen herec dostal/odmietol úlohu. Možno ste sa aj zamysleli nad tým, ako by v role \"pretty woman\" vyzerala Meg Ryan, ktorá bola prvou voľbou alebo či by aj Mel Gibson získal Oskara za Gladiátora.
viacej

Gipsy Kings - ohnivá hudba

Vydáno: 25. 08. 2017
Máte rádi temperamentní, až ohnivou hudbu? Pokud ano, určitě jste již někdy něco slyšeli o známé skupině Gipsy Kings.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu