Kultura

Pošlite nám svoj recept

Alfred Nobel

Vydáno: 12. 05. 2018
Alfred Bernhard Nobel - jméno, které známe snad všichni. Švédský chemik, vynálezce dynamitu a otec Nobelovy ceny. Jeho jméno nese i jeden chemický prvek - nobelium. Jaký byl jeho život a co ho vedlo k jeho objevům?
viacej

Madonna

Vydáno: 11. 05. 2018
Nestarnúca kráľovná popu, najúspešnejšia speváčka na svete, držiteľka zápisov v Guinessovej knihe rekordov, skvelá tanečníčka, priemerná herečka, módna ikona, škandalózna priekopníčka, producentka a matka v jednom. Levica, ktorej životopis by bez preháňania zabral aj tisíc strán.
viacej

Tři seriálové hity, o které nesmíte přijít

Vydáno: 10. 05. 2018
Na obrazovke se i v dnešní době dostává několik seriálových kousků, které bychom neměli opomenout, ale naopak zaměřit na ně svou pozornost. Určitě toho neolitujeme, protože nám zpříjemní volné chvíle a zaručeně nám vykouzlí úsěv na tváři.
viacej

Před sto lety zemřel Gustav Mahler

Vydáno: 09. 05. 2018
Osmnáctého května uplyne již sto let od smrti významného rakouského hudebníka Gustava Mahlera. Jeho hudbu si lidé připomenou přesně na výroční den jeho úmrtí na festivalu Pražské jaro. V květnových dnech se uskuteční také pravidelný festival Hudba tisíců.
viacej

Ako sa zmenil 1.máj

Vydáno: 08. 05. 2018
K mesiacu máj sa viaže prívlastok, máj-lásky čas. Podľa ľudových prísloví, aby dievča malo počas celého roka dostatok lásky musí ju prvý májový deň pobozkať mládenec pod rozkvitnutou čerešňou. S rozkvitaním súvisí aj české pomenovanie piateho mesiaca. Pojem květen výstižne vyjadruje, že je to čas, keď všetko rozkvitá do krásy.
viacej

Jules Verne, spisovateľ, ktorý nás učil žiť svoje sny

Vydáno: 07. 05. 2018
Narodil sa 8. februára 1828 v Nantes. Už v mladosti sa prejavila jeho túžba po dobrodružstve. Väčšinu času trávil s kamarátmi na ostrove Feydau, uprostred Loiry. Ako jedenásťročný sa nechal najať na miesto plavčíka na trojsťažníku Coralia smerujúcom do Indie. Jeho rodičia to však zistili a v najbližšom prístave ho otec od úmyslu odplávať odhovoril.
viacej

Interstate 60 má pořád co říct

Vydáno: 06. 05. 2018
Většina národů světa má své tvory, kteří jim plní přání. V Asii to jsou draci a opice, v Irsku skřítkové, jinde v Evropě zase lesní víly a duchové. Jen Američané nikoho nemají. Tedy kromě O. W. Granta. Přesně takhle začíná ne příliš známý film „Interstate 60“ z roku 2002. Že není příliš známý ovšem rozhodně neznamená, že nestojí za vidění.
viacej

Komunikácia moderného sveta

Vydáno: 05. 05. 2018
Pomaly každý jeden človeka je dnes zaregistrovaný na sociálnych sieťach, má svoj e-mail, telefonuje so svojimi priateľmi prostredníctvom skype- u a rozpráva sa s nimi cez chat bez ohľadu na ich vzdialenosť. Rýchla doba, si vyžaduje rýchlu komunikáciu. Je to pre nás však to najlepšie?
viacej

Hrad Veveří nad Brnem provoní uzené

Vydáno: 04. 05. 2018
Nejlepší uzenáři z celé Moravy se 9. a 10. února sjedou do Brna na hrad Veveří. Slavnosti Moravského uzeného chtějí lidem připomenout, jak chutná tato vyhlášená krajová specialita. Návštěvníci také rozhodnou, které uzené bylo to nejlepší. Přímo na nádvoří zamíří pestrý masopustní průvod masek, který těm mladším připomene historické tradice, a chybět nebudou ani odborné přednášky na gastronomická témata.
viacej

Košice - perla vychodu

Vydáno: 03. 05. 2018
Košice, metrpola východu druhé najväčšie mesto na Slovensku ponúka návštevníkom aj domácim kultúrne historické pamiatky, prírodné skvosty. Prechádza centrum mesta pozdĺž Hlavnej ulici ponúka pehliadku najväčších dominant mesta. Žiadne turista si nenechá ujsť prehliadku Dómu sv. Alžbety.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu