Kultura

Pošlite nám svoj recept

Jason Reitman - tvůrce veselých filmů o smutných osudech lidí

Vydáno: 08. 12. 2018
Kanadský režisér, scénárista, producent a herec se narodil 19. října 1977. Je synem slavného režiséra Ivana Reitmana a podobně jako jeho otec i on se vydal vybojovat si své místo v Hollywoodu. Kariéru začal šesti krátkometrážnímu snímky, s nichž první si i sám financoval.
viacej

Chcete zažít město jinak? Přijďte na sousedskou slavnost!

Vydáno: 07. 12. 2018
V sobotu 24. září proběhne už šestý ročník pouličního festivalu Zažít město jinak. Uskuteční se celodenní slavnost v ulicích Prahy, jejíž součástí je i Velká podzimní cyklojízda. Během tohoto dne se mohou ulice proměnit v korzo přívětivé pro procházení a jízdu na kole, inspirující k setkávání a zábavě. Jeho letošním mottem je „Poznej svého souseda“.
viacej

Expozice Technického muzea Brno nejen v Brně

Vydáno: 06. 12. 2018
Technické muzeum v Brně slaví tento rok padesáté narozeniny a už po pět desetiletí dělá radost mladým i starým. Technické muzeum však nečítá jen jednu budovu. Naopak se může chlubit zajímavými expozicemi v brněnském okolí. A že jich není málo.
viacej

Galéria mladých nie len pre mladých

Vydáno: 05. 12. 2018
Neďaleko od divadla Andreja Bagara V Nitre sa nachádza vstupná brána do Podhradia, ktorú z jednej strany tvorí žltý palác známi ako Župný dom. Už na ulici pred sebou vám nápisy napovedia, ž v ňom sídli Nitrianska galéria skladajúca sa z viacerých výstavných priestorov. Jeden z nich je však unikátny a na Slovensku celkom nezvyčajný – ponúka priestor novým, mladým začínajúcim študentom.
viacej

Bratislavské kultúrne leto

Vydáno: 04. 12. 2018
Ako po minulé roky, aj tento sa celé leto v hlavnom meste nesie v duchu kultúry a zábavy. Celé dva letné mesiace ponúka Bratislava bohatý program dostupný každému: Priamo v uliciach mesta. Hradné slávnosti, ktoré začali korunováciu pred vyše mesiacom, taktiež naďalej pokračujú. Čo na vás čaká ešte v auguste?
viacej

Umenie fotografie

Vydáno: 03. 12. 2018
Leto sa rozbehlo, dovolenková sezóna je v plnom prúde a kto si chce uchovať spomienky čo najdlhšie, nezabudne do kufra pribaliť fotoaparát alebo kameru. Digitálna technika nám mnohé uľahčuje. Zopár trikov a rád ako urobiť pekné zábery však nie je na zahodenie. Ako teda na fotografie, ktoré vám budú známi závidieť? Chcete mať z dovolenky zábery, ktoré by boli vhodné aj do časopisov? Čítajte ďalej a dozviete sa.
viacej

Skutočné príbehy skutočných žien

Vydáno: 02. 12. 2018
Máte radi príbehy zo života? Príbehy založené na skutočných udalostiach a na pravde? Aj keď sú to väčšinou dojímavé príbehy plné smútku, násilia a hrôzy? V tom prípade vám môžeme odporučiť niekoľko takýchto príbehov štyroch žien, ktoré sa rozhodli svetu porozprávať o svojom neľahkom živote.
viacej

Long Way aneb Ewan a Charlie na cestách

Vydáno: 01. 12. 2018
Dva nerozluční kamarádi, Ewan a Charlie, si jednoho dne řekli, že by chtěli vzít mašiny, tedy své motorky, a objet na nich celý svět. A když už se jim nepovede objet celý svět, tak aslespoň jeho velikou a podstatnou část. Naštěstí pro nás, nezůstalo jenom u slov, ale dostalo se i na činy. Určitě si řeknete: proč naštěstí pro nás? Taková cesta by byla určitě obdivuhodná, ale co z toho máme my ostatní? Jelikož Ewan a Charlie se rozhodli vzít na své cesty i několik kamer, tak z jejich dobrodružství vznikly dva kvalitní a opěvované několikadílné seriály, které potěší oko každého nadšence motorek i cestování.
viacej

Už teraz ste tým, čím chcete byť!

Vydáno: 30. 11. 2018
Rozmýšľali ste už nad tým, prečo sa niektorým ľuďom darí vo všetkom na čo siahnu? Majú bohatstvo, majú lásku a všetko im vychádza presne podľa ich plánov? Čím sa títo ľudia líšia od ostatných? Čo je to, čo k nim zázračne ťahá všetky dobré veci? Sú ako magnet pre úspech, zdravie a rodinné šťastie. Ako dosiahnuť, aby ste aj vy patrili k týmto ľuďom? To vám povie Rhonda Byrne vo svojej knihe s výstižným názvom Tajomstvo /The Secret/.
viacej

Stephen King

Vydáno: 29. 11. 2018
Jeden z nejúspěšnějších autorů současnosti, který dělá čest svému jménu – právem je nazýván králem hororu. Řada jeho knih se dočkala zfilmování a na svém kontě má již desítky kvalitních knih, přičemž v tvorbě neustále pokračuje a dělá tak radost svým čtenářům.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu