Kultura

Pošlite nám svoj recept

Herec s velkým H - Jan Werich

Vydáno: 28. 02. 2017
Všeobecně se traduje, že staré filmy jsou nejlepší. Výborní herci, vždy tam nalezneme nějaké moudro a co teprve, pokud je někdo začne srovnávat s nynějšími americkými filmy. Ale filmy dělají herci a herce dělají filmy. A také hry, a to ty divadelní. A jedním z nejlepších herců své doby byl Jan Werich.
viacej

Hra pre celú rodinu - Petang

Vydáno: 27. 02. 2017
Jarné slniečko pomaly ale iste rozohrieva vzduch na príjemné teploty a sedieť doma by bol hriech. Čo však robiť vonku, najlepšie zo svojimi blízkymi či rodinou, pri čom sa každý zabaví? Niektoré športy vyžadujú príliš veľa námahy, ale ak chcete spojiť príjemné z užitočným a zabaviť sa pri tom s celou rodinou, skúste petang.
viacej

Boom reality shows

Vydáno: 26. 02. 2017
Pred pár rokmi odštartovali televízie fenomém s názvom reality show. S príchodom nového televízneho formátu sa spomínal úpadok kultúry v médiach. Programy neponúkali podnety na hlbšie zamýšlanie, jednoducho a priamočiaro prezentovali, čo sú ľudia schopní urobiť pre peniaze. Odhalili, čo sa stane, keď sa stretnú názorové a povahové protipóly,
viacej

Beatlemánie zasáhla Brno

Vydáno: 25. 02. 2017
Možná si říkáte co je to za nesmysl – vždyť Beatlemánie je záležitost stará již několik desítek let a doba, kdy čtyři kluky z Liverpoolu obdivovala mládež v socialistickém Československu je už dávno pryč. Částečně máte pravdu. Pravda však je, že do Brna přijela naprosto unikátní výstava s názvem Beatlemánie, na kterou můžete zajít až do 22. září 2011!
viacej

V Brně se představí folklorní soubory

Vydáno: 24. 02. 2017
Od 23. června do 23. července zaplní Brno nejrůznější folklorní soubory. Druhé největší město České republiky totiž bude hostit již čtrnáctý ročník festivalu nazvaného F SCÉNA.
viacej

Marilyn Monroe

Vydáno: 23. 02. 2017
„Neprekáža mi žiť v mužskom svete, pokiaľ v ňom môžem byť ženou.“ Ženou skutočne bola, rovnako ako sexsymbolom svojej doby a inšpiráciou pre ďalšie generácie.
viacej

Jesus Christ Superstar

Vydáno: 22. 02. 2017
Jste milovníky kultury? Máte rádi muzikály? Pak je tento článek určen právě Vám. Představíme si jeden z nejznámějších klasických muzikálů, který byl několikrát zpracován a mnohokrát odehrán. Ano, jedná se o muzikál Jesus Christ Superstar.
viacej

Módne prehliadky

Vydáno: 21. 02. 2017
Pre neskúseného pozorovateľa je priebeh a príprava módnych prehliadok jeden veľký chaos, ale opak býva pravdou. Na správne zorganizovanej prehliadke má všetko svoj význam, každý človek svoju úlohu a povinnosti.
viacej

Objevte znovu kouzlo tance

Vydáno: 20. 02. 2017
Možná za to mohou televizní show, možná je tu jen doba, kdy se tanec dostává znovu do módy. A že jsou taneční jen pro dospívající děti? Ale kdeže. Taneční kurzy pro dospělé se pořádají ve většině měst a těší se stále větší oblibě.
viacej

Benefičný festival: Punkáči zahrajú pre deti

Vydáno: 19. 02. 2017
Farebné číra na hlave, vybíjané opasky, čierne kanady, rifle s nášivkou nejakej punkovej kapely, aj takto spoznáme fanúšika punka. Punk v preklade znamené nezmysel ale aj výtržnik, a práve s výtržnictvom si mnohí ľudia spájajú punkáčov. Benefičý festival Punkáči deťom však potvrdzuje, že predsudky voči punku nie sú opodstatnené.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu