Edícia Harmónia

Pošlite nám svoj recept

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (10)

Vydáno: 25. 01. 2013
Napriek tomu, že potrebujeme ľudí okolo seba, sú situácie, keby túžime po súkromí a po samote. Ak sme nútení neustále byť v kontakte s určitými ľuďmi môže sa stať, že sa začneme „dusiť.“ Takémuto stavu tiež zvykneme hovoriť, že trpíme „ponorkovou chorobou.“ Ak nám títo ľudia nedajú slobodu, nastávajú u nás stresové reakcie. Napätie vrcholí hádkami a v niektorých prípadoch môže dôjsť dokonca ku chorobám vyvolaným týmto stavom.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (9)

Vydáno: 18. 01. 2013
Všetko, čo na nás v živote dolieha považujeme v bežnom živote za stres. Predovšetkým máme na mysli svoje vyčerpanie a všetko nepríjemné, čo z toho vyplýva. Často sme svedkami toho, že si ľudia zamieňajú stresor so stresom.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (8)

Vydáno: 11. 01. 2013
Určite to poznáte, príčinou stresu môže byť pre nás rovnako hádavý člen rodiny, problematický spolupracovník, nepríjemná predavačka, neosobný a byrokratický úradník, kolóna na diaľnici a podobne. Aj keď som v predchádzajúcich článkoch uviedla, že naše reakcie na stres závisia od nás, niekedy sa však nedá nereagovať. Potrebujeme mať veľkú kontrolu a múdrosť, aby sme pri styku s niektorými ľuďmi zachovali pokoj. Nájsť spôsob, ako sa im vyhnúť, ak sú to navyše naši rodinní príslušníci, či spolupracovníci, tak to je naozaj veľmi ťažké.
viacej

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (7)

Vydáno: 04. 01. 2013
Srdcovocievne ochorenia sa stali v ostatných desaťročiach najčastejšou príčinou úmrtnosti. Rozhodujúcou príčinou je nesprávny životný štýl so zlými stravovacími návykmi a nedostatok pohybu. V nemalej miere sa pod srdcovocievne ochorenia podpisuje stres. Ľudia, na ktorých doľahne nadmerná záťaž, spravidla nie sú v správnom rozpoložení a navyše, ak ignorujú techniky zvládania stresu, potom je veľmi pravdepodobné, že nezvládnu ani tú najmenšiu prekážku.
viacej

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (6)

Vydáno: 28. 12. 2012
Srdcovocievne ochorenia tvoria veľkú skupinu, ktoré postihujú srdce a cievy. Vznik týchto ochorení súvisí s množstvom faktorov. Niektoré dokážeme ovplyvniť vlastnou aktivitou, osobnou starostlivosťou o svoje zdravie, žiaľ sú aj také, ktoré ovplyvniť nedokážeme.
viacej

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (5)

Vydáno: 21. 12. 2012
Žiť tu a teraz! Určite to poznáte. Nakoniec, nič nie je dôležitejšie, ako naše vlastné zdravie. So slobodou človeka sa logicky musí spájať aj zodpovednosť za vlastné zdravie. K tomu, aby sme sa mohli o svoje zdravie aktívne starať nevyhnutne potrebujeme základné vedomosti o prevencii chorôb. Žiadna choroba nie je „osud,“ ale dlhodobé podceňovanie signálov vlastného tela.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (4)

Vydáno: 14. 12. 2012
V dávnejšej minulosti sa často o strese hovorilo v súvislosti s ľuďmi, ktorí zastávali významné postavenie alebo vykonávali významné povolanie. Ibaže stres môže postihnúť každého. Rovnako môže postihnúť manažéra, študenta, ako aj ženu v domácnosti.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (3)

Vydáno: 07. 12. 2012
Urobiť, čo najviac a urobiť to rýchlo. Ustavične sa ponáhľame a pritom sme atakovaní otázkami typu napríklad: „ Prečo meškáš?“ „Nemohol/a/ by si to urobiť skôr?“ „Kedy to bude konečne hotové!“ Alebo jednoducho priateľov odbijeme: „Prepáč, ponáhľam sa!“
viacej

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (2)

Vydáno: 30. 11. 2012
„Harmónia kľúč k duševnému zdraviu.“ Áno, všetci tak veľmi voláme po harmónii a tak málo sa nám ju darí udržať. V dnešnom svete naozaj nie je jednoduché udržať si harmóniu a pohodu. Každý človek je jedinečný, teda aj cesta, ktorá nás vedie k harmónii, pohode a zdraviu bude jedinečná. Napriek tomu si myslím, že by sme mali spolu hovorili a téme „stres a naše zdravie“ sa nevyhýbať. Navrhujem, poďme spolu diskutovať, poďme spolu hľadať cesty, ako si chrániť svoje zdravie. Napokon každý sa môže stať manažérom svojho zdravia, pravda ak to chce.
viacej

Harmónia – kľuč k duševnemu zdraviu

Vydáno: 22. 11. 2012
Nie tak veľa, nie tak rýchlo! Tak toto by malo byť naše motto, pokiaľ nám aspoň trochu záleží na zdraví. Nepoviem nič nové, iba skonštatujem, že stres nás sprevádza od narodenia až do smrti. Či chceme alebo nie, týka sa nás všetkých, bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie, či materiálne zabezpečenie.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu