Edícia Harmónia

Pošlite nám svoj recept

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (20)

Vydáno: 05. 04. 2013
Ak pociťujeme signály stresu, nečakajme až nás prevalcuje. Vezmime si chvíľu pre seba. Ospravedlňme sa. Niekde s ústraní, ak je to len trochu možné, urobme pár dychových cvičení, niekedy možno postačí postáť pri okne. Po malej pauze získame opäť kontrolu nad sebou.
viacej

19. HARMÓNIA KĽUČ K DUŠEVNÉMU ZDRAVIU

Vydáno: 29. 03. 2013
Univerzálna rada ako sa zbaviť stresu neexituje. Každý by si mal vytvoriť svoj vlastný program, tak aby harmonicky zapadal do jeho života, a nie aby sa stal jeho ďalším dôvodom pre negatívny stres. Niektorí ľudia, najmä pracujúce ženy zvyknú hovoriť: „Musím rýchlo urobiť...., aby som stihla cvičenie. Nepribližujte sa ku mne, ja meditujem.“ Tak to nie! Tu cesta nevedie.
viacej

Harmónia - kľuč k duševnému zdraviu (18)

Vydáno: 22. 03. 2013
Fyzický pohyb nás zbaví nielen napätia, ale aj nepríjemného stresu a jeho následkov. Správne cvičenie nám uvoľní svaly lepšie, ako upokojujúce lieky, ktoré majú väčšinou aj škodlivý účinok. Ľudia, ktorí cvičia, športujú majú spravidla pozitívny prístup k životu. Viac si veria a sú sebaistejší.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (17)

Vydáno: 15. 03. 2013
„Cesta k zdraviu nevedie cez lekáreň, ale cez kuchyňu,“ povedal Sebastián Kneipp, jeden zo zakladateľov tzv. prírodnej liečby a zdravej výživy.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (16)

Vydáno: 08. 03. 2013
Je chvályhodné, že v poslednom období došlo k výraznej zmene názorov na zdravie a liečenie. V minulosti, a niekedy ešte aj dnes, ľudia odmietali zodpovednosť za svoje choroby. Prichádzali za svojim lekárom, ako obede doby, civilizácie...
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (15)

Vydáno: 01. 03. 2013
Hovorí sa, že humor je najlepší liek, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. Smiech uvoľňuje tvorbu endorfínov utlmujúcich bolesť a ďalších hormónov zabraňujúcich zápalom a podnecujúcich hojenie. Ľudia , ktorí sa často smejú netrpia únavou, depresiou a ostatnými stresovými symptómami.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (14)

Vydáno: 22. 02. 2013
Našu pohodu a nepohodu do veľkej miery ovplyvňuje premýšľanie o rôznych situáciách, ktorým veríme, a čo o nich hovoríme. Napríklad, je neskoro večer a niekto z našich blízkych mešká s príchodom domov. Neustále pozeráme na hodiny a začíname si vymýšľať rôzne dôvody prečo neprišiel. Fantázia začne pracovať...,mali by sme zavolať do nemocnice, čo ak ho zrazilo auto, možno ho niekto prepadol. Naše telo túto situáciu prežíva, ako reálnu v súlade s našou fantáziou. A nakoniec zistíme, že človek na ktorom nám záleží zmeškal autobus.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (13)

Vydáno: 15. 02. 2013
Veď to, ako si nerobiť starosti! Väčšina ľudí si myslí, že starosti patria k životu dospelých. Niektorí si dokonca hovoria, že na bezstarostný život majú nárok len deti. Aj to tie šťastnejšie, o ktoré sa starajú rodičia. Iní ľudia považujú starosti za súčasť zodpovednosti. Možno ste sa aj vy stretli s názorom, že kto si nerobí starosti je považovaný za ľahkomyseľného, nevzbudzuje dôveru a vážnosť.
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (12)

Vydáno: 08. 02. 2013
Už v predchádzajúcich vstupoch som hovorila o tom, že si stres často vytvárame sami, svojim spôsobom myslenia. Každý deň sa dostávame do situácii, ktoré nie vždy končia priaznivo. Tomu sa nedá predísť. Dôležité je, ako tieto situácie spracujeme...
viacej

Harmónia - kĺuč k duševnému zdraviu (11)

Vydáno: 01. 02. 2013
Jedno čínske príslovie hovorí: „Daj pozor na svoje myšlienky, lebo sú počiatkom tvojich činov.“ Ľudia často netrpia tým, čo sa stalo, ale skôr tým, čo si o tom myslia. Je zrejme, že jedným z hlavných pôvodcov stresu sú naše myšlienky. Aj preto treba automatický spôsob myslenia zmeniť. Obviňovať ľudí a situácie z vlastných stresových reakcii nie je fér.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu