Bambus v kuchyni

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
22. 02. 2021
Je pravda, že mnohí odborníci pasujú na materiál budúcnosti práve bambus. Vyzdvihujú najmä jeho neprekonateľné vlastnosti, ako je tvrdosť, odolnosť a vizuálna atraktívnosť. Práve tieto atribúty spôsobili, že bambus už nepatrí medzi extra exotické materiály, ale čoraz viac sa stáva bežne ponúkaným tovarom v predajniach s podlahovými krytinami alebo nábytkom.

Tento materiál svoje uplatnenie rovnako dobre nájde v každej izbe vášho bytu, ba dokonca i v kúpeľni. No aby sme si povedali o jeho využití v kuchyni niečo viac, tak hneď na začiatku treba povedať, že bambus poľahky môžeme použiť aj na podlahu, ale i  ako materiál, z ktorého bude vyrobený náš kuchynský nábytok. Bambusová podlaha je vo všeobecnosti považovaná za skvelú alternatívu podlahy bukovej. Uznali to aj výrobcovia nábytku a k bambusovej podlahe a vrhli sa na kúsky podobného rázu.

Pokiaľ ide o farbu takejto podlahy, prírodné odtiene, napríklad kávový, bude pre vašu kuchyňu ideálny. Hodí sa totiž hádam ku všetkému zariadeniu. Možno sa obávate, že bambusový nábytok budete pôsobiť tak trochu záhradným dojmom, to však nie je pravda. Prirodzene, môžete si zaobstarať aj taký, ale skutočne len do klasickej alebo zimnej záhrady, do modernej kuchyne by sa sotva hodil. Výrobcovia nábytku z tohto materiálu však dokážu vyrobiť také kúsky, že určite ani neuveríte, že sú z bambusu. Sú skutočne elegantné a veľmi decentné.

Pozrime sa na to tak, že „teplý“ bambus je skvelým materiálom určeným aj na to, aby fungoval ako protipól „studeným“ materiálom, ako je napríklad antikor. Ak teda vo vašej kuchyni majú prevahu práve takéto kúsky, bambus je skvelý materiál, ako jej dodať viacej tepla a útulnosti. Aj obyčajné doplnky stačia na to, aby ste kuchyni dali aspoň mierny „bambusový“ charakter. Položte na stôl napríklad bambusovú vázu alebo misu či misku. Na zahodenie nie je ani lampa z tohto materiálu.

Ak v už kuchyni máte či už bambusovú podlahu, nábytok alebo nejaký doplnok, prečo ním nevybaviť aj okná? Na mysli máme bambusové žalúzie. Počuli ste už o nich? Ak nie, je to chyba, pretože na rozdiel od klasických drevených majú tieto žalúzie podstatne lepšie vlastnosti, najmä pokiaľ ide o pevnosť a ľahkosť. Čo je však ešte dôležitejšie, vyznačujú sa vynikajúcou odolnosťou, vrátane odolnosti voči vlhkosti a tento fakt nám bezpochyby v kuchyni príde veľmi vhod.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu