Život v harmónií, to je Feng – shuei

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
21. 12. 2020
Rok 2010 sa skončil a je teda čas na bilancovanie toho, aký tento rok bol a čo pre nás znamenal. No ešte dôležitejšie je porozmýšľať o roku nastávajúcom a urobiť aspoň zopár predsavzatí týkajúcich sa nášho bývania. Pomôcť nám pri tom môže aj feng-shuei.

Feng-shuei nie je jednoduchým nájdením rovnováhy v priestore, či už interiéru alebo exteriéru, je to vlastne druh umenia. Ide o schopnosť žiť v harmónii. Dotýka sa tak všetkých oblastí ľudského života, od vzťahu k prírode a zdravia, úspechu a finančnej prosperity, až po partnerské vzťahy. Domov je naším útočiskom, preto by mal byť harmonický. Na usporiadanie priestoru v prostredí, kde žijeme, záleží oveľa viac, než si myslíme. Harmonický domov je základným predpokladom spokojného a kvalitného života.

Okrem toho, že by ste sa mali vyvarovať základných chýb, ako je napríklad umiestnenie jedálenského kúta tak, že sedíte chrbtom k dverám, hromadenie a skladovanie predmetov, ktoré nepotrebujete, v takej miere, že vám doma chýba životný priestor. Podľa feng.shuei je totiž oveľa dôležitejšie zbaviť sa vecí, ktoré stoja v ceste spomínanej pozitívnej energii čchi. Bude tak potrebné sa niektorých vecí nadobro zbaviť. Dobre sa porozhliadnite po svojom byte a porozmýšľajte, či je naozaj nutné, aby ste vo svojom príbytku mali až takéto množstvo vecí. Koniec koncov, je ľudské, že neradi zahadzujeme veci, ktoré síce už k ničomu nepotrebujeme, no vytvorili sme si k nim istý citový vzťah. Na ten však zabudnite a bez milosti zbytočné a nepotrebné veci zahoďte.

Vyvarujte sa  také umiestneniu ostrých a neharmonických tvarov v interiéri, dajte si pozor aj na farby.  Použitie vhodných farieb v interiéri predstavuje predpoklad na to, aby ste sa v ňom cítili dobre. Možno aj vám sa niekedy stalo, že ste prišli na návštevu k niekomu, kto bol naozaj milý a priateľský, no aj tak sa v jeho príbytku necítili dobre a mali ste zvláštny pocit z farieb použitých v danom interiéri. Preto sa aj vy v ďalšom roku kvôli harmonickému domovu vyvarujte použitia nevhodných farieb pre váš domov.

Pôsobenie nevyvážených energií u vás doma býva často príčinou toho, že sa okolo vás neustále deje niečo zlé. Vaše okolie a hmotné štruktúry, ktoré sa nachádzajú vo vašom osobnom priestore, ustavične vysielajú mnoho rôznych druhov energií. Tie na jednej strane môžu byť na vás „jemné“, alebo takisto nepríjemné a zradné a prinášajúce nešťastie. Preto, ak máte pocit, že vo vašom okolí nie je niečo v poriadku a tak nejako cítite prítomnosť negatívnej energie, mali by ste sa snažiť vypátrať jej príčinu a pokúsiť sa ju odstrániť a nahradiť energiou pozitívnou.

Ak sa totiž naučíte vnímať, akým spôsobom vás energie obklopujú, bude to mať nesmierne užitočný význam pre váš život a tiež pre život ľudí vo vašom okolí. Rok 2011 by ste teda mali vyhlásiť za rok harmónie a pozitívnych zmien, ktorých strojcom však musíte byť v najväčšej miere vy sami.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu