Prečo si vybrať keramický bazén?

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
16. 11. 2019
Leto sa blíži neúprosnou rýchlosťou a možno rozmýšľate nad tým, ako využiť voľné miesto v záhrade. Viete si predstaviť niečo lepšie ako mať pár metrov od domu bazén, v ktorom si môžete do sýtosti zaplávať, ležať na nafukovačke, či zahrať volejbal? Pokiaľ vás láka možnosť, už toto leto stráviť vo vlastnom kúpalisku, je práve teraz najvhodnejší čas na to, aby ste sa rozhodli pre keramický bazén! Do šiestich týždňov vám môže stáť v záhrade!

V ČOM JE INÝ?

Keramické bazény sú vhodné pre náročných i menej náročných užívateľov a sú určené na rôzne účely- od profesionálneho športu, cez tréningy, relaxačné plávanie, či užívanie rodinami s deťmi. Je len na vás, aký si vyberiete. Výhoda keramických bazénov spočíva hneď v niekoľkých veciach- pokiaľ patríte k ľuďom, čo majú radi rýchlu a čistú prácu, sú pre vás ako stvorené. Pri budovaní bazéna totiž nie je nutné nič betónovať. Je potrebné vyhĺbiť jamu konkrétnych rozmerov podľa toho, aký bazén ste si zvolili. Následne sa vytvorí tzv. štrkové lôžko, do ktorého sa bazén osadí. Potom treba už len upraviť okolie podľa vašich predstáv.

Ďalšou výhodou keramického bazéna je úspornosť času a v konečnom dôsledku i peňazí. Montáž je jednoduchá a do dvoch mesiacov vám bude váš nový bazén stáť na dvore. Vzhľadom na to, je i celková cena bazéna nižšia. Hoci samotné bazénové teleso vás bude stáť viac ako bazén plastový, či nerezový, výsledná investícia bude kvôli jednoduchosti montáže nižšia.

DOKÁŽE SA SÁM ČISTIŤ

V súčasnosti už existujú tzv. bazény s IQ. To znamená, že vám ušetria kopec času a roboty, pretože sa čistia sami. Princíp samočistenia spočíva v tryskoch, ktoré sa nachádzajú v samotnom bazéne. Pokiaľ je znečistenie bazéna vysoké, vysunú sa a zmyjú všetky nečistoty, ktoré potom odsajú a odstránia.

POVRCHY

Či patríte k náročnejším i menej náročným užívateľom, dnes sú možnosti voľby bazénového povrchu neskutočné. Nielenže si vyberáte z množstva farebných odtieňov od slabomodrej, cez tyrkysovú, perleťovú bielu až po trávovozelenú, ktoré vám vytvoria presne želanú farbu vody v bazéne. Existujú i zvláštne 3D povrchy bazénov, vytvárané bi-luminate technológiou. Sú založené na tom, že do povrchovej vrstvy bazénového telesa sa zalievajú trblietavé častice, ktoré odrážajú svetlo a dokážu dodať bazénu eleganciu a luxus. Voda v bazéne tohto typu vyzerá priam božsky.

AKO HO ZAKRYŤ

Aj čo sa týka bazénového krytia sú dnes možnosti rôznorodé. Je možnosť klasického plastového krytu, buď oblého, alebo špeciálne zníženého. Farbu plastu si volíte vy sami, vyberáte z úplne priesvitnej, bledomodrej, či šedej. Výhodou je odolnosť krytu, ľahká údržba. Pokiaľ si zvolíte plastový kryt, za slnečných dní vám poslúži ako tienidlo a kúpanie v bazéne je možné aj za okolností, že ho celkom neodkryjete. Ďalšou alternatívou je roletové krytie, ktoré je v rovine vody v bazéne. Tiež je mimoriadne praktické, keďže nezaberá veľa miesta a účelne chráni bazén pred znečistením. Absolútnou novinkou je terasové krytie bazéna. Čo to znamená? Predstavte si, že nad bazénom máte namiesto krytia terasu. Táto je 20 cm hrubá a mimoriadne odolná, udrží až 200 kg živej hmotnosti na m2. Terasa má povrch buď vytvorený z drevených dosiek, plastu, prípadne iného materiálu. Kryt funguje na diaľkové ovládanie a pohybuje sa na hliníkových koľajniciach. Po zasunutí sa zablokuje a nemusíte mať strach, že by predstavoval nebezpečenstvo pre deti, ktoré by ho chceli odsunúť. Jediná požiadavka pre terasové krytie je tá, že musíte mať v záhrade dostatočné množstvo priestoru na jeho celú dĺžku. Povedzme, že máte bazén dlhý 8 metrov. Za alebo pred bazénom musí byť tým pádom ešte priestor buď celých 8 metrov, alebo na každej strane 4 metre, aby sa terasa dala rozdeliť na dve časti a odsúvať do dvoch strán. Takéto krytie je vhodné využiť na umiestnenie záhradného sedenia, či ako priestor pre kvetové dekorácie.

VÍRIVKY, PROTIPRÚDY, TRYSKY

Aj v prípade keramického bazéna je možnosť umiestniť do neho protiprúd, či vírivku. Voľba doplnkových služieb je len na vás. Berte pri ich výbere do úvahy to, na aký účel bazén staviate. Pokiaľ má byť relaxačný a oddychový, ideálna je do neho vírivka, kde si uprostred odpočinku premasírujete celé telo. Pokiaľ ste sa rozhodli pre bazén plavecký, vyberte si protiprúd.

Pre Senior Portál napísala
Martina Halajová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Marpok | 21. 03. 2011, 15:03

Škoda, že se takový zázrak nedá dát do obývacího pokoje třeba. :-D

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu