Originálne kvetináče

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
02. 01. 2021
Ako je každá kvetinka krásna, originálna a jedinečná, tak by si zaslúžila aj krásny a jedinečný kvetináč. Máme pre vás viacero tipov, ako si nejaký pekný originál zaobstarať.

Čo je vlastne originálne?

Originálne je v prvom rade to, čo nie je až tak rozšírené, prípadne ide o nápad, ktorý máte len vy a aj sa vám ho podarilo zrealizovať. A to je najlepšie, pretože originálnych kúskov hocičoho je na svete veľa, no väčšinou sa ich cena pohybuje mimo naše finančné možnosti.

Ak sa teda aj vám páčia nezvyčajné kvetináče, no pri kúpe vás vždy odradí cena, mali by ste si vytvoriť svoje vlastné kvetináče. Pôjde to dokonca aj z vašich starších a obyčajných hlinených nádob na kvety.  Nič moc k tomu vlastne ani nepotrebujte, v podstate len farby, ktoré sú odolné proti vode a dobré nápady. Tak napríklad čo by ste povedali na tento tip: pokúste sa, či už v záhrade alebo v interiéri, zladiť farbu kvetov s farbou kvetináčov. Pekne bude pôsobiť aj niekoľko kvetináčov s rovnakým vzorom vyrovnaných do radu na stene alebo terase.

Samozrejme, sú aj iné nápady – originálne budú vyzerať napríklad aj krhle na vodu, v ktorých budú zasadené kvetiny. Rovnako aj táčky s rastlinami, či už kovové alebo ich drevená imitácia. Všetko je vec fantázie.

Kvetináč, ktorý vám prezradí vek rastliny

Ak nejaký kvetináč môžeme nazvať originálnym, tak tento si to pomenovanie rozhodne plným právom zaslúži. Ide totiž o kvetináč s LED displejom, na ktorom sa vám zobrazí vek rastliny v ňom zasadenej. Je to možné na základe toho, že kvetináč dokáže rozpoznať a prečítať letokruhy rastliny. Tie sa líšia svojou farbou na základe toho, či sa týkajú rokov, mesiacov alebo dní. Jeho autorom je dizajnér a návrhár Young Sang Eun.

Digitálny kvetináč

Zostaňme ešte chvíľu v kráľovstve technických vymožeností a pozrime sa na tento parádny digitálny kvetináč. Je určený najmä pre tých pestovateľov, ktorým vyhynie aj burina. Na druhú stranu, pestovať kvetiny a vedieť, kedy treba polievať, kedy presádzať, kedy prihnojiť, nie je zasa až tak úplne najjednoduchšie. No ak by ste mali tento hi-tech kúsok od dizajnérky Junya Heo, mali by ste po problémoch.

Kvetináč má totiž zabudované senzory vlhkosti, teploty a ešte také, ktoré pravidelne merajú stav pôdy a to, či sú splnené všetky potreby rastliny. To však nie je všetko. Zrejme by ste očakávali malý displej umiestnený na prednej strane kvetináča, ktorý by všetky spomenuté hodnoty zobrazoval v čísliciach. Omyl! Dizajnérka totiž do črepníka umiestnila väčší LCD displej, ktorý namiesto čísiel zobrazuje tvár. Tá je usmiata a šťastná, ak sa rastlinka má dobre a nahnevaná, ak sa jej vedie zle. Digitálny kvetináč je navyše vybavený USB prípojkou na nabíjanie a aj sťahovanie nameraných informácií do počítača. 

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu