Hojdacie kreslá

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
07. 06. 2020
Keď sa povie hojdacie kreslo, mnoho ľudí si predstaví, ako v ňom sedí dedko s fajkou v ústach a pomaly sa hojdá. Je to zaiste romantická predstava, ale najmä mladšie ročníky to od tohto krásneho kúsku nábytku odrádza. To je však chyba, pretože hojdacie kreslo aj dnes môže byť dôstojným a elegantným doplnkom interiéru.

Hojdacie kreslo je ako stvorené na relaxáciu. Môžete si zaobstarať buď klasický kúsok, ale dnes sú na trhu aj veľmi zaujímavé moderné hojdacie kreslá. V súčasnosti je veľmi vychytené takéto kreslo z ratanu.

Ale aby ani svet nábytku nezaostával za tým technickým, dá sa kúpiť aj takzvané multimediálne hojdacie kreslo. To môžete prepojiť so svojím domácim kinom, hernou konzolou alebo stereom. Ergonomický tvar kresla spolu so zabudovanými reproduktormi by mal umocniť zážitok najmä z hudby a zvukov.

Závesné kreslá, na rozdiel od tých klasických hojdacích kresiel, sú dnes oveľa častejšie vyskytujú v našich domovoch a to nielen v interiéroch, ale aj do vonkajších priestorov v blízkosti domu, ako sú napríklad terasy alebo záhrady. 

V priestoroch domu alebo terás vyzerajú veľmi elegantne a spôsob zavesenia možno využiť v dvoch rôznych variantoch, čiže kreslo buď zavesíte na strop alebo k jeho inštalácií použijete pevný stojan.  Každý z nich má svoje výhody, záleží najmä na technických a interiérových podmienkach vášho domova. Môžete si napríklad zaobstarať zvláštne ratanové vajíčko vyrábané vo viacerých farbách, ktoré si zavesíte vo svojom dome či byte a pri pozeraní televízie sa môžete dosýta pohojdať. Možno tým najviac potešíte svoje deti, ale určite to chytí aj vás.

Život a svet by sme mali vnímať predovšetkým vo farbách a to sa týka aj hojdacích kresiel. Dnes medzi žiadané farby patria výrazné pastelové, ktoré vedia v priestore dobre vyniknúť. Ľudia väčšinou chcú, aby aj ich nábytok bol veselý a svieži, preto sú dnes v ponuke hojdacie  kreslá  červenej, oranžovej, zelenej, ružovej farbe alebo v bledomodrom či fialkovom odtieni. Každý si dozaista vyberie.

Kreslo, ktoré vyrába energiu
Keď sa už bavíme o hojdacích kreslách, nedá nám nespomenúť jedno skutočne unikátne. Ide o kúsok s názvom Move Your Energy, čo môžeme voľne preložiť ako Vyhojdaj si svoju enegiu.

V čom spočíva jeho unikátnosť? Zatiaľ, čo sa na ňom hojdáte, zároveň vyrábate aj energiu, vďaka ktorej svietia LED diódy umiestnené v lampe na kresle. Je to skutočne pozoruhodný a veľmi ekologický nábytkársky počin, ktorý má na svedomí české dizajnové štúdio Novague.

Pre Senior Portál napsala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu