Digitálne rámčeky - originálny doplnok

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
29. 12. 2020
Či už doma na písacom stalo alebo v práci, všetci máme radi vedľa seba fotografie svojich blízkych. Väčšinou ich máme umiestnené v pekných drevených rámčekoch, z ktorých sem tam utierame prach a s láskou sa pozeráme na ľudí na fotografiách. Ide to však aj trochu inak.

V dnešnej dobe už asi ani neexistuje oblasť života, alebo nejaký predmet, ktorý by nebol neustále zdokonaľovaný  a vylepšovaný. Aj tieto spomínané rámčeky na fotografie. Vedeli by ste si ešte pred niekoľkými rokmi predstaviť, že raz budete mať na stoloch namiesto milých drevených statických rámčekov, inteligentné, digitálne rámčeky, s pamäťou na veľké množstvo fotiek a ktoré dokonca vedia prehrávať hudbu?

Hoci sa digitálne rámčeky na fotografie od tých klasických vzhľadovo takmer vôbec nelíšia, predsa len sú diametrálne odlišné. Namiesto toho, aby ste si dovnútra vložili svoju obľúbenú fotografiu, na LCD displeji si nastavíte tú, na ktorú sa momentálne chcete pozerať.

Obrázky do rámčeka dostanete pomocou pamäťovej karty, ktorá sa dnes bežne používa napríklad v digitálnych fotoaparátoch. Takže postup je úplne jednoduchý: odfotíte svoju rodinku alebo partnera, či domáceho miláčika, či obľúbené miesto, vyberiete kartu z fotoaparátu, vložíte ju do rámčeka a vybrané fotografie skopírujete. Alebo si predtým na kartu nahráte fotografie z počítača. Veľmi jednoduché. Niektoré typy majú dokonca aj možnosť USB pripojenia.

Digitálne rámčeky však zďaleka presiahli svoje meno a veru nie sú iba obyčajným ukazovateľom fotografií. Dokážu toho omnoho viac. Nie je pre ne problém napríklad prehrávať hudbu, pretože majú zabudovaný reproduktor a podporujú klasické prehrávacie formáty. Takže si nastavíte nejakú peknú fotografiu svojej lásky, ku ktorej si pustíte romantickú hudbu a budete mať oveľa krajší pocit, ako by ste sa pozerali len na obrázok v obyčajnom rámčeku.

Hudbou však možnosti tohto vynálezu nekončia. Ak vás nebaví pozerať len na fotografie a počúvať pesničky, môžete si dokonca prehrať aj nejaký film. Pre niektoré digitálne rámčeky nie je totiž problém ani video vo formáte DivX. A to, že majú hodiny alebo kalendár, alebo že sa dajú ovládať pomocou diaľkového ovládania, už hádam ani nestojí za reč.

Niektoré typy digitálnych rámčekov sa dajú pripojiť k vášmu osobnému počítaču alebo notebooku. Znamená to, že rámček môžete využiť aj ako určitý externý displej, ktorý bude slúžiť ako rozšírenie pracovnej plochy počítača. A pokiaľ ide o ich napájanie, väčšina digitálnych rámčekov môžete smelo zapojiť do elektrickej zásuvky a niektoré z nich aj svoju internú batériu, čo je dobré vzhľadom na možnosť väčšej samostatnosti prístroja. Okrem ich technických funkcií sú zväčša zaujímavé aj svojím dizajnom, ktorým môžete vkusne doplniť vzhľad svojej izby, pracovne alebo kancelárie. Sú vyrábané v mnohých prevedeniach, môžu mať drevený vzhľad, kovový, hi-tech, rôzne farebné kombinácie, skrátka si určite vyberiete ten, ktorý bude pre vás ten pravý.

Pre Senior Portál napísala
MIchaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu