Spoznajte s nami krásy Viedne

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
15. 03. 2021
Ak ste ešte nemali tú možnosť ísť na výlet do Viedne, určite by ste mali o návšteve tohto krásneho mesta uvažovať. Do Viedne sa dostanete autobusom, vlakom i lietadlom, závisí od toho, odkiaľ cestujete. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy napr. pri príležitosti dňa múzeií alebo vianočných trhov. Ísť do Viedne na vlastnú päsť a zostaviť si svoj vlastný program je tiež výborný nápad. A vôbec sa nemusíte báť, že by ste stratili...

Ako naplánovať výlet?

V prípade, že sa rozhodnete ísť mimo cestovnej kancelárie, musíte sa rozhodnúť, na koľko dní, a v ktorom termíne, aby ste si vedeli zabezpečiť ubytovanie. Na internete nájdete veľa ponúk na ubytovanie vo Viedni, stačí si vybrať, čo vám najviac vyhovuje. Pri objednávaní ubytovania nepozerajte iba na cenu, ale i na referencie, ktoré o danom zariadení napísali jeho návštevníci. Častokrát v diskusných fórach zistíte, že ubytovanie je síce lacné, ale služby nie sú spokojujúce.

Už viete, kedy pricestujete a kde budete bývať. Ako sa ale dostať z letiska alebo zo stanice do hotela? Lepšie zariadenia majú na svojej internetovej stránke napísané, akým spojom sa k nim dostanete. A na stránke viedenskej mestkej dopravy si môžete cestu naplánovať tiež. Stačí, že zadáte, kde budete nastupovať a kde chcete vystúpiť. Nemusíte poznať názov zastávky, vyhľadávač vám ponúkne najbližšie možné zastávky k vami zadanému bodu. Vyhodí vám dokonca niekoľko možných ciest v zadanom čase, a tak si sami môžete vybrať, ktorý spôsob dopravy (električka, mestro, autobus, koľko prestupov) je pre vás najvhodnejší a trasu si môžete vytlačiť. Dopredu by ste mali mať naplánované aj pamiatky a miesta, ktoré si chcete pozrieť s plánom dopravy.

Čo v žiadnom prípade nesmiete vo Viedni obísť...

Zámok Schönbrunn – pôvodne poľovnícky revír Habsburgovcov, neskôr ich letné sídlo, vás na prvý pohľad očarí a radím vám venovať tomuto majestátnemu sídlu jeden celý deň vášho výletu. Vstup do zámku je spoplatnený, závisí len od vás, či ho chcete vidieť zvnútra alebo nie. Turisti si môžu vybrať druh prehliadky, podľa toho, či ich zaujíma iba niečo, alebo chcú vidieť zvnútra všetko, čo sa len dá. Ak vám bude stačiť pohľad na zámok zvonku, vydajte sa rovno do schönbrunnských záhrad. Vstup je zdarma a ak ich budete chcieť celé prejsť, chvíľu vám to potrvá. Súčasťou záhrad je aj labyrint a zoo, ale vstup do týchto častí je už spoplatnený. Ak chcete vyskúšať labyrint, odporúčam navštíviť Viedeň v rozmedzí apríl – november. Počas zimných mesiacov je zatvorený.

Ringstrasse – okružná jazda v centre Viedne. Celý okruh má asi 5 km a okrem iného si v rámci neho môžete pozrieť budovu rakúskeho parlamentu, Hofburg (Viedenské sídlo cisárov), štátnu operu, mestský park, divadlo, univerzitu...

Prater – nájdete tu 250 atrakcií, ktoré z neho robia jeden z najvyhľadávanejších zábavných parkov v Európe. Medzi najznámejšie „kolotoče“ patrí ruské kolo, ktoré má výšku takmer 65 metrov, 550 metrov dlhá húsenková dráha alebo 117 metrov vysoký reťazový kolotoč, ktorý je momentálne najväčší na svete. Prater je otvorený od marca do novembra.

Pre Senior Portál napísala
Veronika Pružinská


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu