Poznávacie zájazdy

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
26. 01. 2020
Chceli by ste dovolenku, na ktorej by ste dokonale spoznali jednu či viac krajín? Nechcete týždeň v kuse sedieť na tom istom lehátku pri mori či bazéne? Tak tu máme niečo pre Vás! Objednajte si poznávací zájazd – kamkoľvek.

Mnohé cestovné kancelárie sú zamerané čisto len na takéto typy zájazdov a ich ponuka je veľmi široká. Nájdete tam nielen už obľúbené zájazdy do Paríža , Ríma, Londýna a Egypta ale mnohých cestovateľov určite zaujme aj poznávací zájazd do menej známych krajín ako napríklad Jordánsko, Maroko, Nórsko , Švédsko, Island, Bolívia, Venezuela, Vietnam, atď. Takisto budú pre Vás určite zaujímavé  ponuky na zájazdy do susedných krajín ako sú Rakúsko, Maďarsko, Česko, Poľsko ale aj blízke Nemecko. Niektoré cestovné kancelárie sú zamerané špeciálne na poznávacie zájazdy a tiež pútnické zájazdy do najznámejších pútnických miest (Lurdy, Fatima, Izrael) a pomôžu Vám pri vyhľadávaní aktívnej a neopakovateľnej dovolenky.

Výhodou týchto poznávacích zájazdov je fakt, že sa uskutočňujú v príjemnom počasí, nie v najväčších horúčavách, kedy je fakt lepšie radšej ležať niekde pri mori, ale v príjemnom jarnom až skoro letnom počasí. Poznávacími zájazdmi sa dá spoznať celý svet.

Na autokarovom zájazde na trase Londýn – Paríž behom šiestich dní navštívite najzaujímavejšie a najznámejšie miesta týchto veľkolepých miest. Buckinghamský Palác, Big Ben, Trafalgarské námestie, Piccadilly Circus, či múzea voskových figurín Madame Tussand’s alebo múzeum Sherlocka Holmesa, a nemenej známu Eiffelovku, Notre Dame, Moulin Rouge, Víťazný oblúk či úchvytné záhrady Versailles.

Alebo sa chcete vybrať do menej známych kútov sveta ako sú napríklad kúzelné prírodné scenérie Islandu a Grónska? Chcete vidieť gejzírové pole s najznámejším gejzírom Strokkur vytryskujúcim každých 5 minút prúd horúcej vody až do výšky 25 m, národné parky s úžasnou prírodou, údolia kvetín, , čierne pláže s ľadovcami či  chcete zažiť nezabudnuteľnú plavbu medzi ľadovými kryhami vo fjordoch? Aj takéto zážitky sú v ponuke cestovných kancelárií.

Alebo máte záujem vycestovať „kúsok“ ďalej za „hranice“ Európy? V ponuke je taktiež množstvo zájazdov do Afriky – Egypt a pyramídy, Keňa a safari, Zanzibar a exotika, Juhoafrická republika a Kapské mesto či Madagaskar a množstvo lemurov. Alebo Vás láka Ázia – Čína a veľký čínsky múr, Tibet a budhistické pútnické miesta, India a staroindická kultúra, Srí Lanka a Budhove chrámy, či by ste sa radi pozreli do Austrálie a na Nový Zéland – Sydney, sopky, polynézke kúpele, gejzíry.

Mnohých turistov stále viac láka i Amerika, či už Južná alebo Severná. Pre každého je tu niečo – veľkomestá ako New York, Los Angeles, Las Vegas alebo nádherné mexické pláže a pyramídy, bájna krajina Inkov a posvätný Machu Picchu, či Peruánska Odyssea.  

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

lucie.c | 08. 05. 2011, 12:11

Drey, to souhlasím ;) Na jednu poznávačku dnes vyrážím, tak doufám, že to bude stát za to! ;)

Drey | 07. 05. 2011, 16:40

Musím sa priznať, že radšej cestujem na vlastnú pasť, než s cestovkami... je to podľa mňa dobrodružnejšie :)

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu