Pláž bez mora

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
09. 01. 2021
Tohtoročná letná sezóna by si do týchto dni dobrú známku nezaslúžila. Počas pripomína skôr blížiacu sa jeseň, pri teplotách nad 30 stupňov sme sa potili iba pár dní. Domáca dovolenka vybehovaniu na pláži veľmi nepraje.

Predpovede na najbližšie dni sú už o čosi optimistickejšie, ak sa pohybujete v hlavnom meste Slovenskej republiky môžete slnečný deň stráviť na Magio pláži. Komfortná pláž na tyršovom nábreží, v blízkej dostupnosti historického centra ponúka plážový relax. Jediné, čo jej chýba je more.

Magio pláž je dielom spolupráce spoločnosti Slovak Telekom a magistrátu hlavného mesta. Tento rok sa otvorila pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy už po piaty krát. Zachovala si tradíciu predošlých ročníkov a ponúka kompletný servis, od požičovne športových potrieb, prezliekacie kabínky, zdravotný personál až po posedenie pri drinku.

V záujme skvalitniť svoje služby pribudla novinka v podobe požičovne nabíjačiek pre mobilné telefóny. Na dunajskom nábreží je piesok, ktorý navodí atmosféru podobnú dovolenke pri mori. Plážové ležadla aj prekýsajúce lehadlá sú pripravené pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť.

Nie to len miesto pasívneho polohovania športovania chtiví si môžu zahrať plážový volejbal, futbal alebo hádzanú, péanque, hádzanie frisbee. Ďalší spôsob, ako si vybiť energiu je skákanie na trampolíne.

Okrem športových aktivít žije magio pláž aj filmovou kultúrou. V kine pod holým nebom sa za priaznivého počasia premietajú celovečerné filmy. Premietanie začína vždy po zotmení, krátko po 21.hodine. Počas osemnásťdňového filmového maratónu sa postupne striedajú produkcie z rôznych krajín. Kino otváral slovenský týždeň, nasledovala India, Jamajka, Nemecko Turecko. Aktuálne prebieha rumunský  týždeň, v rámci ktorého sa premietajú upírske snímky z Rumunska. Filmový fajnšmerkri sa ešte môžu tešiť na  filmovú produkciu z Brazílie, Kuby, Mexika a Thajska.

Dnes čaká na divákov celovečerný dokument z dielne Petra Kerekesa Ako sa varia dejin, v ktorom v hlavnej úlohe vystúpia vojenskí kuchári. Nasledujúca snímka večera 66 sezón načrtne život starej košickej plavárne.

Na pláži sa nezabudlo ani na najmenších v detskom open-air kútiku sa malé ratolesti môžu vyšantiť na toboganoch. V toboganovej  zóne je počas prevádzky prítomný vyškolený personál. Nastaviteľná výška basketbalového koša je pripravená pre malých milovníkovej tejto loptovej hry. Pre najmenších je určený aj pieskový raj, pieskové duny a formičky.

Polovicu leta, letných prázdnin máme za sebou. Počas prázdnin a dovoleniek plynie čas rýchlejšie ako by sme chceli. preto nestrácajme čas zbytočným bedákaním nad tým ako je škaredo, ale nájdime si aktivity, pri ktorých postačí ak je o pár celziových stupňoch menej. 

Pre Senior Portál napísala
Viera Pastorková

 


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu