Dovolenka s poistením

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
18. 08. 2020
Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Skôr ako sa vyberieme za oddychom čaká nás niekoľko povinností. Po zvolení cieľovej destinácie a výbere vhodného termínu prichádzajú na rad ďalšie vybavovačky.

Pohodlnejší dovolenkári nechávajú starosti s vybavovaním ubytovania a cesty cestovným kanceláriám, kto má viac času a energie pustí sa do všetkého sám. Dôležitý element, na ktorý netreba zabudnúť je poistenie. V opačnom prípade by sa pokojný oddych mohol zmeniť aj na nočnú moru

Zdravotné komplikácie nie sú na dovolenkách raritou. Stačí poležať dlhšie na slnku, či zanedbať pitný režim, a telo začne štrajkovať. Úrazy, dehydratácia, spálenie, dopravné nehody, krádeže alebo neúmyselné spôsobenie škody druhému. To všetko nás môže na dovolenke zastihnúť. Bez poistenie by sa nepríjemnosti ešte znásobili.

Podľa toho, do ktorej destinácie sa cestujúci chystá, aké aktivity tam plánuje vykonávať a koľko času tam strávi mu poisťovne vyskladajú balík poistenia. Dovolenkári, ktorí cestujú za oddychom cez cestovnú kanceláriu si poistenie objednávajú spolu so zájazdom. Tí, ktorí cestujú na vlastnú päsť si môžu vybrať z ponuky rôznych poisťovni.

Pri výbere poistenie platí staré známe: Kto šetrí dva raz platí. Šetriť na poistení sa nevypláca, v prípade poistnej udalosti skúma poisťovňa okolnosti udalostí. Veľmi dôležitý faktor pri vyplácaní poškodenému je výška riziká, ktoré má klient zakotvené v zmluve. Výšku poistného ovplyvňuje dovolenková destinácia a plánované aktivity.

Podľa nich sa poistenie člení do troch kategórii. Najlacnejší je základný balík, náročnejšie aktivity akými je napríklad jaskyniarstvo, si dovolenkári pripoisťujú v druhej kategórii. Najhlbšie musia siahnuť do vrecka milovníci adrenalínu. Ak chcú svoj oddych spestriť paraglajdingom, raftovaním alebo podobnými športmi, poisťovňa naúčtuje vyššiu sumu.

Kategória adrenalínových a klasických športov sa však od poisťovne k poisťovní mení. Niektoré poisťovne pokladajú potápanie, či jaskyniarstvo za klasické dovolenkové športy. Klientovi v tom prípade stačí základné poistné krytie. Ak si klient zaplatí poisťovňa dokáže poistiť takmer všetko. Portfólio sa líši aj podľa ročného obdobia, počas  zimných dovoleniek hrozia zlomeniny a pomľaždeniny, v lete  medzi poistné udalosti patrí predovšetkým úpal, dehydratácia, uštipnutie hmyzom.

S užívaním alkohol a drog na dovolenke treba byť striedmy, škody vzniknuté s ich konzumáciou poisťovňa neprepláca.

Pre Senior Portál napísala
Viera Pastorková


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu