Cesta okolo sveta

Pošlite nám svoj recept Sdílet na Facebooku
31. 01. 2021
Nudia vás klasické dovolenky pri Stredozemnom mori, kde celý týždeň preležíte na tej istej pláži pod tým istým slnečníkom? Snívate o aktívnejšej dovolenke, kde dennodenne budete spoznávať nové kúty sveta? Ak áno, potom tu máme niečo ako stvorené pre vás. Cestu okolo sveta!

V Čechách i na Slovensku už je viacero cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú zájazdy tohto typu. Stačí si len vybrať, ktorým smerom sa chcete vybrať – či vás viac zaujíma východná pologuľa, Ázia a Austrália, alebo sa radšej chcete vydať na západ do Ameriky. Ceny takýchto zájazdov sú rôzne, záleží aj na cestovnej kancelárií, aj na ako dlho pôjdete, a samozrejme, ktoré krajiny sa rozhodnete navštíviť. V cene je zväčša zahrnutá medzinárodná letenka, transfer na letiská a z letísk, nocľahy v 3* a 4* hoteloch, všetky transfery prenajatými mikrobusmi, autami, prípadne trajektami, služby slovenského sprievodcu, služby miestnych sprievodcov podľa potreby, vstupy podľa programu, poistenie proti insolventnosti. 

Ak sa rozhodnete napríklad vyraziť na východ, určite vás neminie návšteva Singapúru - dôkladná prehliadka miništátiku kúsok od rovníka. Trópy, teplo a exotická strava. Najstaršia koloniálna štvrť, ale aj najvyššie mrakodrapy a socha leva – symbol mesta. Ďalej cesta pokračuje na južnú pologuľu do Austrálie. Okruh mestom Melbourne, Federation Square, Princess Bridge, prechádzka popri rieke Yara. Krížom cez rozľahlé mesto na sever. Národný park v okolí najvyššieho vrchu Austrálie ( 2229 m.n.m.). Pozorovanie klokanov vo voľnej prírode, barbecue. Canberra je hlavným mestom krajiny. Geniálne naprojektované mesto s umelým jazerom a možno najkrajším parlamentom sveta. Prehliadka zvonku, zvnútra, vyhliadka na mesto zo zatrávnenej strechy. Pešia zóna v strede mesta. Sydney má šťavu.

Podobne ako Rio de Janeiro, či Acapulco je situované tak, až to vyráža dych. Opera, parky a pohľady zo všetkých strán. Slávny Harbour Bridge, obchodné centrum, ale aj nočný život v Darling Harbour či zvrhlý na King Cross, vyberte si. Prelet na Nový Zéland - Stredozem, krajina Pána prsteňov. Najkrajšia príroda na svete. Wellington: nádherne situované hlavné mesto krajiny. Múzeum Te Papa je pýchou krajiny. Vták Moa, zmluva z Waitangi, simulácia zemetrasenia, Tichý oceán. Ďalej smer Francúzska Polynézia, pristane sa na Tahiti a čaká vás relax uprostred Tichého oceánu.

Potom vás čaká  presun na jeden z najkrajších atolov na svete, legendárna Bora Bora. Opäť dokonale spoznáte ostrov, overíte, či je piesok belší ako inde a užijete si relax pod tropickým slnkom. Opustíte raj a smerujete do mesta Anjelov. Los Angeles: opäť v civilizácii. Ubytovanie v Hollywoode v slušnom hoteli so strategickou polohou – minútu peši od miesta, kde sa udeľujú Oscary. Chodník slávy, pravý hamburger.

Samozrejme, že výber je v súčasnosti bohatý. Ak sa rozhodnete, že chcete preskúmať skôr Ameriku, či už južnú alebo severnú, stačí si len vybrať taký zájazd. Väčšina z nich trvá 3 a viac týždňov, pretože je naozaj čo vidieť. Kanada, USA, cez Mexiko do Južnej Ameriky na Brazílsky karneval, do Indiánskych rezervácií, cez Atlantik do Juhoafrickej republiky, cez Indický oceán do Austrálie či Nový Zéland a cez Áziu naspäť domov do rodnej Európy.

Pre Senior Portál napísala
Michaela Ďurcová


Diskuze

Ak chcete pridať komentár, musíte sa prihlásiť, respektive zaregistrovať.

Na seznam článků

 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu