Cestování

Pošlite nám svoj recept

Asuán - Brána do černé Afriky

Vydáno: 29. 09. 2018
Nejjižnější město v Egyptě. Stanice felúk, tedy člunů, které jezdí po Nilu. A také místo, odkud turisté podnikají výlety k přemístěnému chrámu Philae na ostrově Agilkia, ke staré asuánské přehradní hrázi Al-Sadd nebo až do Abú Simbelu (obrovský egyptský chrám), který leží nedaleko hranice se Súdánem. To všechno se pojí k Asuánu.
viacej

Turecko - Pamukkale

Vydáno: 28. 09. 2018
Ak sa chystáte v lete tráviť svoju dovolenku v Turecku, určite by ste nemali vynechať výlet do oblasti Pamukkale, kde sa nachádzajú liečivé termálne pramene, o ktorých je známe, že ten kto sa v nich okúpe, omladne o rezať rokov.
viacej

Podhájska - malé slovenské more

Vydáno: 27. 09. 2018
Na južných výbežkoch Pohroskej pahorkatiny leží obec Podhájska. Rázovitá obec je známa vďaka termalnému kúpalisku, ktoré navštevujú turisti celoročne. Na kúpalisku sa nachádzajú dva bazény s termalnou vodou priamo z prameňa.
viacej

Dovolenka bez cestovky

Vydáno: 26. 09. 2018
Cestovať na dovolenku s cestovnou kanceláriou má veľa výhod. Kúpite si zájazd a viete, čo od dovolenky môžete očakávať, čo máte v cene a v prípade akýchkoľvek problémov máte prideleného delegáta, ktorý vám ich pomôže vyriešiť. Ak si však chcete naplánovať vlastný program, môže to byť pri takejto dovolenke problém. Chcete sa zdržať na jednom mieste len krátko, a potom sa pohnúť ďalej? Nenašli ste nikde zájazd, ktorý ponúka výlety do miest, ktoré vás zaujímajú? Zabudnite na cestovné kancelárie a skúste cestovať na vlastnú päsť.
viacej

Južná Amerika precestovaná za pár dní?

Vydáno: 25. 09. 2018
Ak vás už nebavia klasické dovolenky v klasických, českými a slovenskými dovolenkármi najčastejšie vyhľadávaných miestach- Chorvátsku, Taliansku, či Bulharsku, nastal čas okúsiť niečo nové. Niečo naozaj nezabudnuteľné. Rozmýšľali ste už o tom, že za pár dní precestujete celú Južnú Ameriku? Čo uvidíte? Ktoré miesta navštívite? Ktoré cestovné agentúry ponúkajú podobné poznávacie zájazdy?
viacej

Trnava - Slovenský Rím

Vydáno: 24. 09. 2018
Trnava patrí k najvýznamnejším mestám Slovenska, leží v Trnavskej pahorkatine. Trnava je prvé sloevenské mesto, ktoré získalo kráľovské výsady, udelil ich Bela IV: História stredovekého mesta Trnava siaha do 9.storčia. Už v tomto období sa na územi mesta usadzovalo slovanské kmene.
viacej

Co nevynechat při návštěvě Ukrajiny?

Vydáno: 23. 09. 2018
Ukrajina je krajina plná politických a ekonomických problémů, ale zároveň je to krajina plná přírodního, kulturního a historického bohatství. Krajina, kterou by měl každý určitě navštívit a alespoň na malou chvíli se stát jej součástí.
viacej

Originální dovolená - cesta na zaoceánském parníku

Vydáno: 22. 09. 2018
Na dovolenou se většinou jezdí k moři. Za sluníčkem a na pláž. Proč ji ale trávit u jedné a té samé pláže? Dovolená na lodi skýtá alternativní zážitek s možností cestovat, poznávat a zároveň si užívat pohodlí a komfort hotelu. A přitom se nejedná z finančního hlediska o nic z říše nesplnitelných snů.
viacej

Do Milána za pár korun!

Vydáno: 21. 09. 2018
Ať už za uměním, památkami či módou, do Milána to nyní letí z Brna opravdu za pár korun!
viacej

Slovenský raj

Vydáno: 20. 09. 2018
Navonok nevýrazné vápencové pohorie s názvom Slovenský raj sa tiahne južne od Hornadskej kotliny. Názov začali používať kartuziáni.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu