Cestování

Pošlite nám svoj recept

Cesta ku hviezdam

Vydáno: 17. 04. 2020
Sen sa stáva skutočnosťou. Zatiaľ čo v minulosti bolo pre ľudí nepredstaviteľné dotknúť sa hviezdneho neba a vydať sa na cestu do vesmíru, dnes je to realita. A nielen pre astronautov, výskumníkov a bádateľov, ale i pre obyčajných smrteľníkov. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, že sa vydáte na cestu doslova okolo Zeme?
viacej

Paříž - centrum umění a módy

Vydáno: 16. 04. 2020
Návštěva tohoto výjimečného města je zážitkem na celý život. Romantika na nás čeká na každém kroku. Paříž je nádherná, plná jedinečných příběhů bohatých i chudých, dobrých i zlých, slavných i těch, na které se už zapomnělo. Na její obhlédnutí by nestačily měsíce, na její poznání ani celý život.
viacej

Nádherné pláže řecké Lefkády

Vydáno: 15. 04. 2020
Krásně čisté moře, bělostné pláže a nádherné útesy na pobřeží. To je řecký ostrov Lefkada. Z vlastní zkušenosti mohu říct: Opravdu ráj pro pohodovou dovolenou.
viacej

Vranovská přehrada a její krásy

Vydáno: 14. 04. 2020
Když si chceme odpočinout a zároveň poznávat krásy přírody a kousky historie, nemusíme jezdit příliš daleko a už zdaleka ne do zahraničí. Česká republika nám nabízí spoustu míst, kde se dají strávit příjemné chvíle a také se něco nového dozvědět. Jedním z takových míst je Vranovská přehrada.
viacej

Cestovanie s dieťaťom

Vydáno: 12. 04. 2020
Rozhodli ste sa ísť na dovolenku, na dlhšiu cestu a spolu s Vami pocestuje aj malé dieťa? Prečítajte si nasledujúce riadky a cestovanie s dieťaťom môže byť dokonca úžasným zážitkom.
viacej

Kam u nás na lyže a běžky?

Vydáno: 11. 04. 2020
Sněhová kalamita ochromila dopravu a městský život, naopak lyžaři, běžkaři a milovníci zimních sportů zajásali. Konečně budou moct vytáhnout výbavu, obout lyžáky, koupit skipas a vyrazit na sjezdovku nebo prošlápnout stopu. Ale kde a za kolik?
viacej

Južná Amerika precestovaná za pár dní?

Vydáno: 10. 04. 2020
Ak vás už nebavia klasické dovolenky v klasických, českými a slovenskými dovolenkármi najčastejšie vyhľadávaných miestach- Chorvátsku, Taliansku, či Bulharsku, nastal čas okúsiť niečo nové. Niečo naozaj nezabudnuteľné. Rozmýšľali ste už o tom, že za pár dní precestujete celú Južnú Ameriku? Čo uvidíte? Ktoré miesta navštívite? Ktoré cestovné agentúry ponúkajú podobné poznávacie zájazdy?
viacej

Stonehenge

Vydáno: 09. 04. 2020
Sú dovolenkové miesta, ktoré ľudí jednoducho uchvátia. Čím? Veľkým lákadlom je pekná príroda, krásne more, kvalitné hotely, bazény, či nedotknuté lesy a hory. Avšak na svete sú aj miesta, ktoré vám nedajú spávať ani dlho potom ako ich opustíte. Budete rozmýšľať nad tým, ako mohli vzniknúť, kto ich vybudoval, na čo slúžili… Sú to miesta, ktoré sú zahalené tajomstvom a nikto na Zemi vám o nich nevie poskytnúť stopercentne pravdivé informácie. Medzi záhady, nad ktorými si ľudstvo láme hlavu už od nepamäti patrí aj Stonehenge.
viacej

Somálsko – země Afrického rohu

Vydáno: 08. 04. 2020
Země s bouřlivou minulostí a neméně bouřlivou přítomností. Momentálně je situace v zemi považována za největší světovou krizi a místní obyvatelé jsou závislí na humanitární pomoci. Jaká je vlastně tato země, co významného se událo v její historii?
viacej

Kuba - farebná, živá a chudobná

Vydáno: 07. 04. 2020
Ostrov objavený Krištofom Kolumbom s hlavným mestom Havana (nazývanou aj „Paríž Karibiku“), kde štátni zamestnanci neplatia dane zo mzdy.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu