Cestování

Pošlite nám svoj recept

Auto? Autobus? Lietadlo?

Vydáno: 13. 08. 2018
Chystáte sa na dovolenku a stále nie ste rozhodnutí, ako sa na ňu vybrať? Je lepšie ísť samostatne autom a byť pánom samým sebe? Alebo dať prednosť autobusu, s ktorým budete mať menej starostí? Nastúpiť do lietadla, či radšej prežiť o pár hodín cesty viac a vyhnúť sa stresu z lietania?
viacej

Muzea a galerie v Londýně

Vydáno: 12. 08. 2018
Pokud jste příznivci muzejních či galerijních sbírek, pak hlavní město Anglie – Londýn – je to pravé místo pro vás. Můžete tak třeba vidět slavnou Rosettskou desku, sbírku egyptských mumií či modul Apolla 10. Takovou třešničkou na dortu také je, že do většiny londýnských muzeí a galerií je vstup zdarma.
viacej

Riziká zimnej turistiky v horách

Vydáno: 11. 08. 2018
Vzťah človeka k horám prekonal za posledné desaťročia zásadný obrat: zatiaľ čo sa človek predtým hôr bál, dnes musí Horská služba presviedčať ľudí, aby hory nepodceňovali.
viacej

Chorvatsko - oblíbené místo pro dovolenou

Vydáno: 10. 08. 2018
Každý rok se do této přívětivé země vydávají tisíce turistů z celého světa. Stejně tak Češi, u kterých Chorvatsko představuje ideální místo na dovolenou. Čisté moře, „počeštěné“ oblasti, temperamentní a společenští Chorvaté, dobré jídlo – i to mohou být právě ty důvody, díky kterým se do Chorvatska pravidelně vrací mnoho českých nadšenců.
viacej

Listy pre Júliu

Vydáno: 09. 08. 2018
Verona. Verím, že Vám skorej ako známa česká skupina napadlo mesto na severe Talianska. Anglický dramatik William Shakespeare do neho zasadil dej svojej slávnej tragédie Rómeo a Júlia. Odvtedy je Verona spájaná s osudom týchto dvoch mladých zaľúbencov.
viacej

Smer - Disneyland

Vydáno: 08. 08. 2018
Stále nemáte vybranú tú správnu dovolenku? More vás už omrzelo a do hôr sa vám nechce? Radi by ste za zabavili a znova sa cítili mladí a bezstarostní? Čo tak navštíviť Disneyland a zasnívať si spolu so známymi rozprávkovými hrdinami?
viacej

Maroko

Vydáno: 07. 08. 2018
Maroko je jednou z najľahších ciest ako prepadnúť kúzlu Orientu. Bývalá francúzska kolónia je mixom africkej, arabskej a európskej kultúry získala suverenitu až v roku 1956. Zatiaľ je pre nás stále nepoznanou krajinou.
viacej

Za pamiatkami do Indie

Vydáno: 06. 08. 2018
India má bohaté a unikátne kultúrne dedičstvo. Množstvo zvykov, jazykov a monumentov je dôkazom vzájomného miešania sa vplyvov počas storočí. Mnohé indické pamiatky sú preslávená na celom svete a priťahujú neuveriteľné množstvo návštevníkov. Aj tie neznáme však často vyrážajú dych. Presvedčte sa, že India je ideálne miesto pre vašu dovolenku.
viacej

Dlouhé stráně - výlet za poznáním

Vydáno: 05. 08. 2018
Nejen povalováním na pláži a nicneděláním se dá strávit ta pravá dovolená. Existuje spousta dalších možností. Každý si vybírá podle svých možností a chutí. Co si takhle udělat výlet za poznáním něčeho nového, zajímavého a neokoukaného. Jedním z takových míst, které je zajímavým cílem letních výletů je přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně.
viacej

San Bernardino - nebezpečí i krása

Vydáno: 04. 08. 2018
Není výlet, jako výlet. Pokud se vydáme do Švýcarska, do kraje Graubünden, narazíme opravdu na pravou krásu hor. Z nížin se můžeme kochat krásnými výhledy na horské masivy pokryté celoročně sněhem a z hor shlížíme do krásně zelených údolí, v nichž se krčí vesničky a městečka.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu