Cestování

Pošlite nám svoj recept

Dovolená na podzim - exotika i hory za příznivé ceny!

Vydáno: 05. 06. 2020
Prodloužit si léto nikdy není na škodu a pokud neholdujete tropickým teplotám a uvítáte příjemné klima, je pro vás podzimní dovolená to pravé!
viacej

Listy pre Júliu

Vydáno: 04. 06. 2020
Verona. Verím, že Vám skorej ako známa česká skupina napadlo mesto na severe Talianska. Anglický dramatik William Shakespeare do neho zasadil dej svojej slávnej tragédie Rómeo a Júlia. Odvtedy je Verona spájaná s osudom týchto dvoch mladých zaľúbencov.
viacej

Podhájska - malé slovenské more

Vydáno: 03. 06. 2020
Na južných výbežkoch Pohroskej pahorkatiny leží obec Podhájska. Rázovitá obec je známa vďaka termalnému kúpalisku, ktoré navštevujú turisti celoročne. Na kúpalisku sa nachádzajú dva bazény s termalnou vodou priamo z prameňa.
viacej

Kam za ľudovou architektúrou?

Vydáno: 02. 06. 2020
Stavby ktoré poznáme pod všeobecným názvom Ľudová architektúra sa nenachádzajú len v skanzenoch, ľudová architektúra to nie sú len drevenice, ľudová architektúra to sú domy ktoré si stavali ľudia pre seba vlastnými rukami po stáročia podľa vlastnej potreby a bývali v nich.
viacej

Veľké krásy v okolí malého mesta

Vydáno: 01. 06. 2020
Pri milovníkov prírody ponúka okolie malého východoslovenského mesta Snina miesta, ktoré treba vidieť na vlastné oči. Ukrýva ich vulkanické pohorie Vihorlat a jeho priľahlé oblasti.Časť pohoria je vyhlásená za Chránenú krajinnú oblasť. Pohorie Vihorlatu vystupuje y Východoslovenskej nížiny.
viacej

Jiří Kolbaba - ten, který žije svůj sen

Vydáno: 31. 05. 2020
Cestovatel a fotograf tělem i duší. Dosud navštívil více než 130 zemí na všech kontinentech naší Země a toto úctyhodné číslo hodlá ještě navýšit. Jeho vášní i potřebou je prozkoumávat všechny kouty planety, poznávat přírodní krásy i atmosféru měst a proniknout do neznámých kultur. Zejména však touží potkávat nové lidi, kteří jeho cesty činí ještě zajímavějšími.
viacej

Poznáváme krásy Lipna

Vydáno: 30. 05. 2020
Hledáte inspiraci pro letní dovolenou? Nemusíte jezdit jen do zahraničí k moři. I u nás lze najít takové menší „moře“. Tím mořem je vodní nádrž Lipno. Rozkládá se na obrovské ploše a nabízí mnoho příležitostí, jak trávit dovolenou.
viacej

Valašské muzeum v přírodě

Vydáno: 29. 05. 2020
Máte rádi přírodu a malebné starobylé roubené stavby? Pak určitě musíte navštívit jedno z nejkrásnějších míst. Poznáte tu styl, jak žili naši předkové a můžete také ochutnat výborné speciality z Valašska.
viacej

Cestovanie budúcnosti

Vydáno: 28. 05. 2020
„Konečne som mal v práci voľno. Tri týždne,“ s úsmevom na tvári hlásil kamarát. Informatik. „Program fungoval na výbornú. Šéf bol taký nadšený, že nám prikázal oddýchnuť si. Žartoval, že dá ochranke naše fotky a tri týždne nás nebudú môcť pustiť do budovy.
viacej

Máte strach z lietania? Prekonajte ho!

Vydáno: 27. 05. 2020
Chystáte sa prvý krát sadnúť do lietadla? Alebo vždy keď letíte, nie ste vo svojej koži, búši Vám srdce, zviera hrdlo, potíte sa či trasiete? Vedzte, že v tom nie ste sami. Strachom z lietania trpí takmer tretina ľudí.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu