Cestování

Pošlite nám svoj recept

Dovolenka na lodi

Vydáno: 11. 02. 2021
Okružné plavby kvalitne kombinujú pobytové a poznávacie zájazdy v jednom. Za prijateľnú cenu získate kompletný balík služieb: ubytovanie v kajute, celodenné bohaté a pestré stravovanie, vstup do všetkých verejných a zábavných priestorov lode.
viacej

Bratislava- Cykloslava

Vydáno: 10. 02. 2021
Hlavné mesto Slovenska ponúka vhodné topografické podmienky pre využívanie bicyklov na cestu do práce, škôl alebo na nákupy. Na vybudovaní cyklotrás pracuje mesto od 90tych rokoch, napriek tomu sa dodnes nepodarilo vytvoriť ucelenú sieť mestkých trás. Cyklotrasy pribúdajú pomalým tempom. Mesto je napojené ne medzinárodné trasy, na bicykli si môže urobiť výlet aj do zahraničia.
viacej

To nejlepší z Černé Hory

Vydáno: 09. 02. 2021
Malá a teprve nedávno vzniklá země sousedící s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Kosovem a Albánií nabízí historická města, krásné hory a pěkné moře. Zkrátka za návštěvu Černá Hora určitě stojí.
viacej

Sopky sveta

Vydáno: 08. 02. 2021
Život v neustálom ohrození. Každú chvíľu môže prísť správa, že sa znova prebudila. Starostlivo vypracovaný evakuačný plán máte naštudovaný a nikto vám nedá istotu, že dnes nie je ten deň, kedy prídete o domov. Musíte sa zmieriť s tým, že jej nevinne vyzerajúce pahorky sa môžu v priebehu sekundy zmeniť na lávu chrliacu nočnú moru. Aj tak vyzerá život v blízkosti sopky.
viacej

Arabi a ich zvyky

Vydáno: 07. 02. 2021
Ak sa chystáte na dovolenku do niektorej z arabských krajín, mali by ste vedieť zopár základných informácií. Väčšinou pracovníci cestovných kancelárií tieto informácie poskytujú, no teraz už je moderné si objednávať a platiť všetko „online“, a práve tu o základné info prídete. Takže ak sa chystáte stráviť zopár dní v akejkoľvek časti Severnej Afriky, na Blízkom východe či v Saudskej Arábií, mali by ste si prečítať tieto riadky.
viacej

Listy pre Júliu

Vydáno: 06. 02. 2021
Verona. Verím, že Vám skorej ako známa česká skupina napadlo mesto na severe Talianska. Anglický dramatik William Shakespeare do neho zasadil dej svojej slávnej tragédie Rómeo a Júlia. Odvtedy je Verona spájaná s osudom týchto dvoch mladých zaľúbencov.
viacej

Stockholm

Vydáno: 05. 02. 2021
Město, které má za sebou bohatou sedmsetpadesátiletou historii, leží na čtrnácti ostrovech spojených 57 mosty. Nachází se na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren, třetím největším jezerem ve Švédsku a Baltským mořem. Je důležitým obchodním, kulturním, administrativním a průmyslovým centrem. Sídlí v něm vláda a zároveň je i sídlem hlavy státu – krále.
viacej

Budapešť jako metropole lázeňství

Vydáno: 04. 02. 2021
Atmosféra města, jež se rozkládá po obou březích Dunaje, je neopakovatelná. Dlouhý a bouřlivý vývoj města za sebou zanechal stopy, které jsou vidět a cítit na každém kroku. Také proto je hlavní maďarské město oblíbeným turistickým cílem. Není to ovšem jen kultura, pamětihodnosti a pověstná kuchyně, co láká návštěvníky. Budapešť je mimo jiné i jedinou lázeňskou metropolí na světě.
viacej

Rozprávkové Bojnice

Vydáno: 03. 02. 2021
Rieka Nitra preteká mnohými malebnými mestami Slovenska, jedno z nich však má svoje výrazne špecifické postavenie. Spája sa v ňom dlhá história, liečivé pramene a bohatá kultúra. Je to mesto, ktoré si nezameníte so žiadnym iným pre jeho typickú dominantu – zámok s výraznými vežami. Pokiaľ sa prechádzate jeho uličkami, cítite sa naraz v dobe minulej a zároveň súčasnej. Bojnice majú svojím návštevníkom skutočne čo ponúknuť!
viacej

Bali - jedna z perel Indonésie

Vydáno: 02. 02. 2021
Indonéský ostrov, který mnozí právem považují za ráj na Zemi. Na rozdíl od ostatních ostrovů této oblasti je hojně navštěvovaný turisty, čemuž odpovídá také kvalita poskytovaných služeb. Pokud Vás tedy láká exotická dovolená v pestrém prostředí, odpočinek na pláži a slastné nicnedělání, pak právě Bali je tou správnou volbou.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu