Cestování

Pošlite nám svoj recept

Smer - Disneyland

Vydáno: 14. 10. 2020
Stále nemáte vybranú tú správnu dovolenku? More vás už omrzelo a do hôr sa vám nechce? Radi by ste za zabavili a znova sa cítili mladí a bezstarostní? Čo tak navštíviť Disneyland a zasnívať si spolu so známymi rozprávkovými hrdinami?
viacej

Cestovanie s dieťaťom

Vydáno: 13. 10. 2020
Rozhodli ste sa ísť na dovolenku, na dlhšiu cestu a spolu s Vami pocestuje aj malé dieťa? Prečítajte si nasledujúce riadky a cestovanie s dieťaťom môže byť dokonca úžasným zážitkom.
viacej

Kuba - farebná, živá a chudobná

Vydáno: 12. 10. 2020
Ostrov objavený Krištofom Kolumbom s hlavným mestom Havana (nazývanou aj „Paríž Karibiku“), kde štátni zamestnanci neplatia dane zo mzdy.
viacej

More, či hory? To je večná dilema

Vydáno: 11. 10. 2020
Aj vy patríte k dovolenkárom, ktorí sa do poslednej chvíle nevedia rozhodnúť, či sa vyberú do hôr alebo k moru? Radi by ste si užili vylihovanie na pláži ale i turistiku v zelených horách? Čo je lákavejšie? Ranný zber mušlí vyplavených na breh, či hľadanie húb vo voňavých lesných zátišiach? Ako si správne vybrať tak, aby boli naplnené vaše dovolenkové očakávania a neoľutovali ste svoj výber?
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 10. 10. 2020
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Osamotené súostrovie

Vydáno: 09. 10. 2020
Havaj je legendami opradené súostrovie, ležiace stratené niekde medzi Amerikou a Japonskom. Je to miesto, kde sa plnia aj tie najtajnejšie sny o dokonalej dovolenke. Medzi zaručené lákadlá patrí najkrajšia pláž na Zemi Waikiki, nádherné ženy, úžasný tanec hula či pieseň Aloha oe, ktorá znie z úst domorodých krásavíc a lahodnými tónmi láka prežiť na ostrovoch nezabudnuteľné chvíle.
viacej

Americký park Yosemite - idealní místo pro seniory

Vydáno: 08. 10. 2020
Chtěli byste vidět krásnou nedotčenou přírodu, ale už máte určitá zdravotní omezení, takže si myslíte, že tento sen už se vám nesplní? Mýlíte se. Národní park Yosemite, ležící na západním pobřeží Spojených států amerických, je totiž přístupný v podstatě pro každého, dokonce i pro vozíčkáře.
viacej

Telč - město pohádek

Vydáno: 07. 10. 2020
Naše malebná republika skrývá spoustu krásných měst a míst, která stojí za to navštívit. A někdy jedna návštěva nestačí. Byli jste už například v Telči? Že ne? Tak to byste měli napravit co nejdříve. Toto malebné malé městečko je jedním z nejkrásnějších na Moravě.
viacej

Autobus, auto, či lietadlo?

Vydáno: 06. 10. 2020
Rozhodli ste sa cestovať alebo ísť na dovolenku na poslednú chvíľu a neviete aký dopravný prostriedok použiť?
viacej

Vltava

Vydáno: 05. 10. 2020
Všichni ji známe. Se svými 433 kilometry je nejdelší řekou České republiky. Pramení na Šumavě a přes národní park se pomalu blíží skrz nachystané přehrady v ústrety krásným městům jako je Český Krumlov, České Budějovice a další. Nejsou to však jediná lákadla, která může Vltava nabídnout. Pojďme se podívat, jaké sportovní využití nabízí a co všechno najdeme na jejích březích.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu