Cestování

Pošlite nám svoj recept

Osamotené súostrovie

Vydáno: 02. 09. 2018
Havaj je legendami opradené súostrovie, ležiace stratené niekde medzi Amerikou a Japonskom. Je to miesto, kde sa plnia aj tie najtajnejšie sny o dokonalej dovolenke. Medzi zaručené lákadlá patrí najkrajšia pláž na Zemi Waikiki, nádherné ženy, úžasný tanec hula či pieseň Aloha oe, ktorá znie z úst domorodých krásavíc a lahodnými tónmi láka prežiť na ostrovoch nezabudnuteľné chvíle.
viacej

Univerzitné mestá vo svete a u nás

Vydáno: 01. 09. 2018
Kto by nepoznal Harvard alebo Oxford? Mnohé mestá sú preslávené tým, že v nich žije množstvo študentov, ktorí navštevujú známe či menej známe univerzity. Menej sa ale hovorí o iných atrakciách, ktorými sa popri univerzitách môžu pýšiť...
viacej

Kam u nás na lyže a běžky?

Vydáno: 31. 08. 2018
Sněhová kalamita ochromila dopravu a městský život, naopak lyžaři, běžkaři a milovníci zimních sportů zajásali. Konečně budou moct vytáhnout výbavu, obout lyžáky, koupit skipas a vyrazit na sjezdovku nebo prošlápnout stopu. Ale kde a za kolik?
viacej

Zámek Sychrov

Vydáno: 30. 08. 2018
Historie zámku Sychrov se započala psát již v 15. století, kdy se na jeho místě nacházela tvrz patřící české královské komoře. O století později byl na jejím místě vystavěn kamenný dům a roku 1693 byl dokončen barokní zámek pod stavebním dozorem rodiny Lamottů z Frintroppu.
viacej

Stonehenge

Vydáno: 29. 08. 2018
Sú dovolenkové miesta, ktoré ľudí jednoducho uchvátia. Čím? Veľkým lákadlom je pekná príroda, krásne more, kvalitné hotely, bazény, či nedotknuté lesy a hory. Avšak na svete sú aj miesta, ktoré vám nedajú spávať ani dlho potom ako ich opustíte. Budete rozmýšľať nad tým, ako mohli vzniknúť, kto ich vybudoval, na čo slúžili… Sú to miesta, ktoré sú zahalené tajomstvom a nikto na Zemi vám o nich nevie poskytnúť stopercentne pravdivé informácie. Medzi záhady, nad ktorými si ľudstvo láme hlavu už od nepamäti patrí aj Stonehenge.
viacej

Last minute

Vydáno: 28. 08. 2018
Leto stále pred nami ale vy ste si ešte nezarezervovali žiadny zájazd? Môžete si vybrať so širokej ponuky Last minute.
viacej

Liverpool není jen o Beatles

Vydáno: 27. 08. 2018
Liverpool, město v severozápadní části Anglie, nemá taková notoricky známá lákadla jako hlavní město, i tak je oblíbeným cílem mnoha návštěvníků. Rodiště nejznámější britské hudební skupiny Beatles vás dostane svým osobitým viktoriánským kouzlem.
viacej

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 26. 08. 2018
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
viacej

Krása v Slovenskom Rudohorí

Vydáno: 25. 08. 2018
Unikátny výtvor, ktorý sa nachádza na severnom úbočí vrchu Hrádok neďaleko Rožňavy. Viete o čom je reč? Predsa o národnej prírodnej pamiatke, o Ochtinskej Aragonitovej jaskyni.
viacej

Vranovská přehrada a její krásy

Vydáno: 24. 08. 2018
Když si chceme odpočinout a zároveň poznávat krásy přírody a kousky historie, nemusíme jezdit příliš daleko a už zdaleka ne do zahraničí. Česká republika nám nabízí spoustu míst, kde se dají strávit příjemné chvíle a také se něco nového dozvědět. Jedním z takových míst je Vranovská přehrada.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu