Cestování

Pošlite nám svoj recept

Stockholm

Vydáno: 04. 01. 2019
Město, které má za sebou bohatou sedmsetpadesátiletou historii, leží na čtrnácti ostrovech spojených 57 mosty. Nachází se na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren, třetím největším jezerem ve Švédsku a Baltským mořem. Je důležitým obchodním, kulturním, administrativním a průmyslovým centrem. Sídlí v něm vláda a zároveň je i sídlem hlavy státu – krále.
viacej

Dovolená v zahraničí? Řekněte NE Chorvatsku!

Vydáno: 03. 01. 2019
Věděli jste o tom, že Češi mají moře? A víte, kde se nachází? V Chorvatsku. Přesně tak! V té pětimilionové krajině na pomezí střední a jihovýchodní Evropy, která je omývaná vodami Středozemního moře. V této republice najdete Čecha doslova na každém kroku. Hotely jsou jimi přeplněné a na pláži jinou řeč než češtinu už pomalu neslyšíte.
viacej

Spoznajte s nami krásy Viedne

Vydáno: 02. 01. 2019
Ak ste ešte nemali tú možnosť ísť na výlet do Viedne, určite by ste mali o návšteve tohto krásneho mesta uvažovať. Do Viedne sa dostanete autobusom, vlakom i lietadlom, závisí od toho, odkiaľ cestujete. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy napr. pri príležitosti dňa múzeií alebo vianočných trhov. Ísť do Viedne na vlastnú päsť a zostaviť si svoj vlastný program je tiež výborný nápad. A vôbec sa nemusíte báť, že by ste stratili...
viacej

Krkonoše

Vydáno: 01. 01. 2019
Krkonoše, někdy označované i jako Vysoké Sudety, jsou nejvyšším pohořím České republiky. Leží v severních Čechách a v polské části Slezska. Nalezneme v nich i nejvyšší horu republiky Sněžku, jíž dosahuje krásných 1602 metrů.
viacej

V Austrálii u protinožcoch

Vydáno: 31. 12. 2018
Medvedík koala, eukalyptové stromy, krajina protinožcov, tieto základné indície si mnohí Európania vybavia, keď sa hovorí o Autrálii. Najmenší svetadiel leží medzi Indickým a Tichým oceánom, situovaný je na južnej pologuli. Svetadiel pozostáva s pevniny, patrí k nemu aj Tasmánia s Novou Guineou.
viacej

Dovolenka s poistením

Vydáno: 30. 12. 2018
Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Skôr ako sa vyberieme za oddychom čaká nás niekoľko povinností. Po zvolení cieľovej destinácie a výbere vhodného termínu prichádzajú na rad ďalšie vybavovačky.
viacej

Matka světa - Káhira

Vydáno: 29. 12. 2018
Když se řekne Egypt, většině lidí se vybaví pyramidy. A právě tyto mohutné stavby se nacházejí v blízkosti hlavního města Egypta Káhiry. Města, které je směsicí mnoha kultur a náboženství. A také města, kde jsou nádherné mrakodrapy ale i rozpadlé chatrče na hřbitově.
viacej

Bratislava- Cykloslava

Vydáno: 28. 12. 2018
Hlavné mesto Slovenska ponúka vhodné topografické podmienky pre využívanie bicyklov na cestu do práce, škôl alebo na nákupy. Na vybudovaní cyklotrás pracuje mesto od 90tych rokoch, napriek tomu sa dodnes nepodarilo vytvoriť ucelenú sieť mestkých trás. Cyklotrasy pribúdajú pomalým tempom. Mesto je napojené ne medzinárodné trasy, na bicykli si môže urobiť výlet aj do zahraničia.
viacej

Krásy Dubaja

Vydáno: 27. 12. 2018
Dedina, ktorá vyrástla okolo prístavu sa premenila na pulzujúcu metropolu celého Stredného východu. Táto premena by sa nemohla stať bez viacerých vecí, a to množstva financií pochádzajúcich z ropy, automobilov a klimatizácie.
viacej

Vatikán není jen nejmenší stát světa

Vydáno: 26. 12. 2018
Vatikán je především znám jako sídlo papeže a zároveň také jako nejmenší stát na světě. Dokážete o něm říct ještě něco dalšího nebo si raději necháte poradit z následujících řádků?
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu