Cestování

Pošlite nám svoj recept

Hor sa stanovať

Vydáno: 11. 07. 2018
Opäť je tu leto. Ročné obdobie pre niekoho obľúbené pre iných menej populárne. Letno pre každého znamená niečo iné. Čas dovoleniek, prázdnin, ale aj starosti, ako naplniť voľný čas svojim ratolestiam
viacej

Na víno ku Modre

Vydáno: 10. 07. 2018
Snáď najznámejšia Slovenská vinárska oblasť je tá Malokarpatská. Práve tam sa nachádza množstvo miest, z ktorých pochádzajú vína, ktoré si odniesli už nejedno víťazstvo zo súťaží z celého sveta. O tom, že vína z okolí Modry nepotešia len chuťové poháriky tých najväčších degustátorov, ale aj oči každého, sa môžete presvedčiť aj sami. Najmä v Modre a okolí nájdete niekoľko veľmi zaujímavých viníc.
viacej

Lofoty - malý Nový Zéland

Vydáno: 09. 07. 2018
„Lofoten, never to be forgotten“. Nebo, chcete-li česky, „Lofoty, nikdy nezmizí vám z paměti.“ Tak zní nejčastější motto pohlednic z této úchvatné panenské krajiny na severu Norska, která při prvním pohledu jistojistě omráčí každého.
viacej

Rozprávkové Bojnice

Vydáno: 08. 07. 2018
Rieka Nitra preteká mnohými malebnými mestami Slovenska, jedno z nich však má svoje výrazne špecifické postavenie. Spája sa v ňom dlhá história, liečivé pramene a bohatá kultúra. Je to mesto, ktoré si nezameníte so žiadnym iným pre jeho typickú dominantu – zámok s výraznými vežami. Pokiaľ sa prechádzate jeho uličkami, cítite sa naraz v dobe minulej a zároveň súčasnej. Bojnice majú svojím návštevníkom skutočne čo ponúknuť!
viacej

Pobřeží Španělska

Vydáno: 07. 07. 2018
Léto se už pomalu blíží ke konci, prázdniny končí a zase začne běžný pracovní kolotoč. Pokud ještě přemýšlíte, že byste vyrazili někam na dovolenou a nevíte kam, mám pro vás jeden tip. Vydejte se do Španělska. Počasí můžete i po prázdninách očekávat vesměs příjemné a míst k návštěvě je také spousta.
viacej

To nejlepší z Černé Hory

Vydáno: 06. 07. 2018
Malá a teprve nedávno vzniklá země sousedící s Chorvatskem, Bosnou a Hercegovinou, Srbskem, Kosovem a Albánií nabízí historická města, krásné hory a pěkné moře. Zkrátka za návštěvu Černá Hora určitě stojí.
viacej

Aljaška

Vydáno: 05. 07. 2018
Místo, které mnozí z nás navštívili alespoň ve svých představách. Někteří měli to štěstí, že okusili krásy této země na vlastní kůži. Někteří tento kraj jistě ještě navštíví. Ať tak či onak, Aljaška je královnou našich snů a touhou našich životů.
viacej

Perla Toskánska

Vydáno: 04. 07. 2018
Jméno dostala Florencie od Římanů. Florentina znamená kvetoucí a město v údolí řeky Arno po staletí opravdu vzkvétalo. Nejvíce se do florentské historie zapsal rod Medici. Medicejští totiž byli nejen kupci a bankéři, nýbrž i mecenáši zastupující zájmy města, kteří proměnili město v severní Itálii na centrum umění.
viacej

Istanbul - brána Orientu

Vydáno: 03. 07. 2018
Byzantion, Konstantinopol, Cařihrad. Různé názvy, ale řeč je stále o jednom městě. O nádherné tureckém Istanbulu, který se rozprostírá na dvou kontinentech. K vidění je zde nejenom mnoho zajímavých památek, ale hlavně si tu uvědomíte obrovské rozdíly mezi Evropou a Asií.
viacej

Spoznajte s nami krásy Viedne

Vydáno: 02. 07. 2018
Ak ste ešte nemali tú možnosť ísť na výlet do Viedne, určite by ste mali o návšteve tohto krásneho mesta uvažovať. Do Viedne sa dostanete autobusom, vlakom i lietadlom, závisí od toho, odkiaľ cestujete. Niektoré cestovné kancelárie ponúkajú zájazdy napr. pri príležitosti dňa múzeií alebo vianočných trhov. Ísť do Viedne na vlastnú päsť a zostaviť si svoj vlastný program je tiež výborný nápad. A vôbec sa nemusíte báť, že by ste stratili...
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu