Cestování

Pošlite nám svoj recept

Harrachov

Vydáno: 12. 09. 2018
Známé a turisty vyhledávané město v okrese Semily v Libereckém kraji. Leží pod Čertovou horou v údolí řeky Mumlavy, jen pár kilometrů od Polska.
viacej

Čo skrýva Tibet?

Vydáno: 11. 09. 2018
Krajina, o ktorej každý z nás už neraz počul. Nekonečný pokoj, tradičné náboženstvo, kúzelné hory, mnísi, obrovské duchovno, zber čajových lístkov, chápanie sveta inými očami a pre nás očarujúca atmosféra. Koho by táto krajina nezlákala do svojej náruče? Kde sa rozprestiera Tibet? Čo je preň charakteristické? Na čo sa určite pozrieť pri návšteve? Ako sa mu priblížiť aj bez toho, aby sme sa vydali na cestu?
viacej

Orava- srdce severného Slovenska

Vydáno: 10. 09. 2018
V ľudovej piesni sa spieva Na Orave dobre, na Orave zdravo. Severský región je miestom, kde sa skĺbili krásy prírody aj moderné turistické atrakcie 21. storočia.
viacej

Cesta ku hviezdam

Vydáno: 09. 09. 2018
Sen sa stáva skutočnosťou. Zatiaľ čo v minulosti bolo pre ľudí nepredstaviteľné dotknúť sa hviezdneho neba a vydať sa na cestu do vesmíru, dnes je to realita. A nielen pre astronautov, výskumníkov a bádateľov, ale i pre obyčajných smrteľníkov. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, že sa vydáte na cestu doslova okolo Zeme?
viacej

Itálie - země slunce

Vydáno: 08. 09. 2018
Je možné, že spousta z nás již teď, jakmile malinko vysvitlo sluníčko a je krásně teplo, začíná plánovat svou letní dovolenou. Co takhle navštívit Itálii? Nabízí se spousta možností, jak v Itálii strávit příjemné chvíle.
viacej

Čo áno a čo nie do lietadla?

Vydáno: 07. 09. 2018
Chystáte sa cestovať lietadlom? Ak áno, tak by ste mali vedieť, čo je povolené vziať si na palubu lietadla v príručnej batožine a čo ste povinní zbaliť si do kufra, ktorý zostane počas letu v batožinovom priestore. Pozor si dajte najmä na veľké balenia tekutín či kozmetiky. Na každom letisku platia prísne pravidlá pri preprave tovaru a osobných vecí.
viacej

Návštěva Pobaltí pro milovníky historie a bohaté přírody!

Vydáno: 06. 09. 2018
Nádhernou krajinu a architektonické perly srovnatelné s Římem či Prahou najdete v zemích Pobaltí, tedy Litvě, Estonsku a Lotyšsku. Hlavní města, jejichž jména se snad všem pletou, zvlněná krajina, mořské klima a nezapomenutelná kultura – to vše nabízí dovolená v zemích Baltského moře!
viacej

Telč - město pohádek

Vydáno: 05. 09. 2018
Naše malebná republika skrývá spoustu krásných měst a míst, která stojí za to navštívit. A někdy jedna návštěva nestačí. Byli jste už například v Telči? Že ne? Tak to byste měli napravit co nejdříve. Toto malebné malé městečko je jedním z nejkrásnějších na Moravě.
viacej

Metropole západního amerického pobřeží

Vydáno: 04. 09. 2018
Most Golden Gate Bridge, pozemní lanovka Cable Cars či povalující se lvouni na molu 39. To jsou symboly nejkrásnějšího a nejevropštějšího amerického města - San Francisca.
viacej

Stratford upon Avon - malé známé město

Vydáno: 03. 09. 2018
„Be not afraid of greatness: some are born great, some achieve greatness, and some have greatness thrust upon \'em.“ Ti z Vás, kteří poznají tento úryvek z díla jednoho velikána světové literatury, hned zjistí čím je Stanford upon Avon (neboli Stanford nad Avonou) nejvýznamnější. Stále nic? Ještě Vám můžeme prozradit, že pro dramata tohoto autora byl typický blankvers – nerýmovaný sylabotónický jambický verš o pěti stopách, který vznikl v anglické literatuře. Sonety psal formou anglického sonetu.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu