Cestování

Pošlite nám svoj recept

Stonehenge

Vydáno: 09. 04. 2020
Sú dovolenkové miesta, ktoré ľudí jednoducho uchvátia. Čím? Veľkým lákadlom je pekná príroda, krásne more, kvalitné hotely, bazény, či nedotknuté lesy a hory. Avšak na svete sú aj miesta, ktoré vám nedajú spávať ani dlho potom ako ich opustíte. Budete rozmýšľať nad tým, ako mohli vzniknúť, kto ich vybudoval, na čo slúžili… Sú to miesta, ktoré sú zahalené tajomstvom a nikto na Zemi vám o nich nevie poskytnúť stopercentne pravdivé informácie. Medzi záhady, nad ktorými si ľudstvo láme hlavu už od nepamäti patrí aj Stonehenge.
viacej

Somálsko – země Afrického rohu

Vydáno: 08. 04. 2020
Země s bouřlivou minulostí a neméně bouřlivou přítomností. Momentálně je situace v zemi považována za největší světovou krizi a místní obyvatelé jsou závislí na humanitární pomoci. Jaká je vlastně tato země, co významného se událo v její historii?
viacej

Muzea a galerie v Londýně

Vydáno: 04. 04. 2020
Pokud jste příznivci muzejních či galerijních sbírek, pak hlavní město Anglie – Londýn – je to pravé místo pro vás. Můžete tak třeba vidět slavnou Rosettskou desku, sbírku egyptských mumií či modul Apolla 10. Takovou třešničkou na dortu také je, že do většiny londýnských muzeí a galerií je vstup zdarma.
viacej

Maroko

Vydáno: 02. 04. 2020
Maroko je jednou z najľahších ciest ako prepadnúť kúzlu Orientu. Bývalá francúzska kolónia je mixom africkej, arabskej a európskej kultúry získala suverenitu až v roku 1956. Zatiaľ je pre nás stále nepoznanou krajinou.
viacej

Hor sa stanovať

Vydáno: 01. 04. 2020
Opäť je tu leto. Ročné obdobie pre niekoho obľúbené pre iných menej populárne. Letno pre každého znamená niečo iné. Čas dovoleniek, prázdnin, ale aj starosti, ako naplniť voľný čas svojim ratolestiam
viacej

Kúpanie sa v zime - Podhájska

Vydáno: 31. 03. 2020
Pre mnohých z nás sa leto spája s kúpaním sa v príjemne chladivých bazénoch priamo pod horúcim slnkom. Len s tichým obdivom pozeráme na otužilcov, ktorí si zbehnú zaplávať aj v zime a mnohí im závidíme. Sami by sme však do studenej vody nevliezli. Ale čo tak príjemný bazén s horúcou a navyše aj liečivou vodou, priamo pod zasneženými pahorkami Pohronskej pahorkatiny? Takýto komfort vám ponúka obec Podhájska a jej termálne kúpalisko.
viacej

Za pamiatkami do Indie

Vydáno: 28. 03. 2020
India má bohaté a unikátne kultúrne dedičstvo. Množstvo zvykov, jazykov a monumentov je dôkazom vzájomného miešania sa vplyvov počas storočí. Mnohé indické pamiatky sú preslávená na celom svete a priťahujú neuveriteľné množstvo návštevníkov. Aj tie neznáme však často vyrážajú dych. Presvedčte sa, že India je ideálne miesto pre vašu dovolenku.
viacej

Černobylská havárie

Vydáno: 12. 03. 2020
Nejhorší jaderná havárie v historii jaderné energetiky. Černobyl znamená česky pelyněk a pro někoho byla tato katastrofa znamením konce světa, o kterém se zmiňuje Bible. Od havárie již uplynuly dlouhé roky a svět i nadále existuje. Otázkou jen zůstává, jak ještě dlouho.
viacej

Lacná dovolenka? Jedine Rimini

Vydáno: 07. 03. 2020
Nestihli ste toto leto dovolenku pri mori? Máte jedinečnú možnosť za celkom lacný peniaz prežiť posledné slnečné dni v prímorskom stredisku na severe Talianska v Rimini. More je teplé a čistejšie ako v strede sezóny, hotely už znižujú ceny ubytovania, mesto už nie je tak preplnené mladými nadšencami, ktorí vyhľadávajú jednu diskotéku za druhou, ale programy v hoteloch či reštauráciách sú zamerané skôr na staršie ročníky.
viacej

ZOO v České republice

Vydáno: 21. 02. 2020
Jaro se začíná probouzet a s ním také naše touha vyrážet za poznáním a přírodou. Je tu několik možností, jak přírodu poznávat – výlety do přírody, cestování za poznáním a další. Jednou z variant, jak poznat život zvířat v různých částech světa, je návštěva zoo. V České republice je spousta možností na návštěvu zoologické zahrady.
viacej
 
 
PRIHLÁSIŤ SA REGISTROVAŤ SA
Zvetsit pismo Vychozi velikost pisma Zmensit pismo
Přidejte se k nám na Facebooku Odporučiť známemu